Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogyan tudnék úgy segíteni...

Hogyan tudnék úgy segíteni rászorulónak babaruhával/holmival hogy ténylegesen rászoruló kapja?

Figyelt kérdés
Nem szeretném ha szembe jönne velem az általam segítségként eljuttatott holmi hirdetése. Beléptem segítő fb csoportokba, de olyan soknál írják hogy megélhetésiek meg kamu, hogy elbizonytalanodtam hogyan lehetne kiszűrni ezeket.

#segítségnyújtás #rászoruló #nem megélhetési csalók #amim van szívesen odaadnám
2023. okt. 5. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Védőnőt kérdeztem meg. Mondta, hogy van egy család, akiknek nagyon jól jönne. Megbeszélt velük konzultációt, nekem pedig előző nap kellett odavinnem a csomagot. Azóta sem tudom, hogy kik ők, de biztos, jó helyre került.
2023. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nehéz dolog.Én is jártam úgy,hogy olyan csomagot adtam oda,ami több mint 100 db-os volt újszülött kortól kb 3-4 hónapos korig minden volt benne ami csak kell,de tényleg a bodytól a zokniig,textilpelus,kifogó,stb Szerintem ha újonnan kell megvenni akkor 100000ft körül tuti lett volna az értéke,mert márkás ruhák is voltak,meg bundazsák,hálózsák,stb.Később vittem ugyanoda még mellszívót,kiskádat,stb,majd 1 hét múlva láttam,hogy darabonként árulja az nyilván nem bizonyítható hogy tőlem van,de azért ez nagyon gusztustalan.Rákérdeztem,azt mondta,hogy olyan sokat kapott,hogy nem kell.Hát erre mit a fenét lehet mondani?Nekem is 3 gyerekem van,én is el tudtam volna adni,még ha töredék áron is, akkor is.Bosszantó,de nem tudsz mit tenni.Én annyit csinálok azóta,hogy amit úgy gondolok,azt a védőnőnek viszem be,és megkérem,hogy próbálja jó helyre adni Ez se 100%,mert őt is meg tudják vezetni,de hátha.Amit meg el tudok adni,azt eladom nagyon olcsón,de nem ingyen.Pl játszós ruháért is kérek mondjuk 1db túrórudit,vagy valami, akkor már aki nagyon csak ingyenélni akar,az nem jelentkezik.
2023. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítőknek szoktam leadni.
2023. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Adományboltba szoktam bevinni. Ott durván 50-100-200 ft-os darabáron adják el, a saját fenntartásuk fedezésére.

Sűrűn szoktak nagyobb csomagokat össze állítani ingyenes nagyon rászoruló családoknak. De nem csak ruhákat, játékokat, használati tárgyakat sőt bútorokat is. Szerintem jó helyre kerülnek

2023. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ez egy nagyon bosszantó dolog, olyat is hallottam már, hogy az igazán csórók is még megszólták a kapott ruhát, hogy mi ez a bolyhos felmosórongy meg ilyenek.

Meg aki árulja is, oké, lehet mondani, hogy hadd árulja, a pénzre lehet nagyobb szüksége van, de mi a garancia, hogy mondjuk tápszert vagy gyümölcsöt vesz-e a gyereknek belőle, vagy magának cigit meg piát.

Én meg ezt még így közvetett módon sem szeretném szponzorálni.


Szerintem is talán a védőnő tud segíteni.

2023. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Neten semmiképp se hirdesd. Rohadt léhűtők fognak ráugrani, akik eladják.

Ismerőst, védőnőt kérdezd inkább. Vagy adománybolt, ahogy írták.

2023. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem ezek jutnak eszembe:

- Leadhatod a babaholmikat kórházakba is, onnan max pár darabot lopkodnak el, de azért javarészt arra használják, amire való.

- Elviheted családsegítőbe / védőnőhöz, jobb esetben ők tényleg annak adják, akinek valóban kell.

- Vársz és odaadod valakinek, akit te kedvelsz és tudod, hogy hasznát venné, barát, barátnő, kolléga, szomszéd stb.

- Nagyon olcsón adod, így kapsz érte valamennyi pénzt, mégse ingyen adtad tovább.


+1 ami nálunk nagyon riherongy állapotba kerül, mert foltos, kopott, bolyhos, azt én mindig ingyen elvihetőnek felrakom, mint játszós ruha. Ezeket a haszonlesők nem viszik, mert eladni nem lehet, egy foltos, divatjamúlt melegítőnadrágot tényleg max egy olyan anyuka visz el tőlem, aki szintén a kertbe szánja a sárban csúszó gyerekének. Ha úgy se kell senkinek, akkor meg kuka.

2023. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok,7-es pontosan ez jutott eszembe,és ezért bántott a legjobban hogy ő eladogatta a cuccokat,mert a kórházba akartam először bevinni,csak a covid miatt nem volt akkor egyszerű.Erre odaadtam mindent jószívvel,és ő nyerészkedett rajta.Értem hogy sokat kapott,de akkor nem kellett volna már elfogadni.Másnak is jó lett volna,vagy akkor már én is költhettem volna a saját gyerekeire azt a befolyt pár ft-ot.
2023. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A márkás jó állapotu eladásra kerül többi meg egy kedves barátomnak ő rendkívül szokott örülni neki.


Én csak barátoknak adok ruhát akiket ismerek jol vagy eladom .

2023. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak ismerősnek adom. Vagy ha ingyen csoportba felteszem akkor profil alapján én választok.
2023. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!