Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tehentejet nem szabad adni...

Tehentejet nem szabad adni babaknak?

Figyelt kérdés

En meg csak 32 hetes kismama vagyok, elso babam lesz, s mindenhol hallom, hogy igy a tehentejet nem szabad, ugy a tehentejet nem szabad... 3 eves koraig nem szabad, stb...

Mashol pedig mar az ujszulott baba tehentejet kap... Akkor most hol az igazsag??

Valaki felvilagositana engem, mert annyi mindent olvasok... s annyi minden ellentmondas...


2010. okt. 20. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
1 éves korig nem szabad tehéntejet adni a babának!!!
2010. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

ugyan mondd már meg, hol kap az újszülött baba tehéntejet? kíváncsi lennék.

egyébként nem, nem szabad adni a babákank.

2010. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia

Régen másképp volt mint mostanában előbb kaptak mindent a gyerekek....Én 1 éves kora után adtam neki dobozos tejet és imádja.Most már egyre inkább azon vannak,hogy minél később igyon rendes tejet.

2010. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

1 éves korig nem ajánlott adni. Más kérdés, hogy pl. a Milupa szóróanyagában azt írják, hogy 3 éves korig nehogy adj, de gondolom te is érzed, hogy ezzel csak az a céljuk, hogy a tej többszörös áráért vedd meg tőlük a tejitalt.


De különben a gyerekorvos, illetve a védőnő úgyis mindent el fog mondani ezzel kapcsolatban.

2010. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam másfél éves korában kapott először.Előbb nem akartam megkínálni vele, mert a védőnő így sem nézte jó szemmel.
2010. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Voltam korhazban 2 honapja, s osszeismerkedtem egy kismamaval, aki akkor szult. Mivel joban voltunk, szules utan 3-4 nappal meglatogattam oket. Akkor magyarazta, hogy o mar most adja a babanak a tehentejet... de ne mondjam senkinek... persze, tenyleg nem is mondtam... de nem is tudtam, hogy nem szabad... Amugy falusi asszonyka volt, a 4. babaja szuletett akkor, s mondta, hogy a masik 3 gyermek is kapta elso perctol kezdve a tehentejet...


Amugy erdelyi vagyok, itt nincs vedono... de a korhazban nagyon szoptataspartiak, anyatejpartiak, s tartanak felvilagositast is kismamaknak a szoptatassal kapcsolatban szules elott nehany nappal.


Termeszetesen nem fogom tehentejjel etetni a babamat, csak kivancsi vagyok hogy mik a velemenyek ezzel kapcsolatban...

2010. okt. 20. 20:28
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
Nézd vissza itt a kérdéseket. Nemrég linklet be valaki egy legújabb kutatásról szóló tanulmányt. Abban az van,hogy ha egy baba csak későn kap tehéntejet,akkor 19-szer nagyobb esélye van az allergiának!.
2010. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaj de jó, hogy te is megjöttél, Kedves utolsó!!!! Szinte vártam, mikor írsz! Nehogy már megint oszd az észt!

Kedves kérdező! A babádnak a legjobb az anyatej, ha az nincs, a tápszer. A tehéntej a kis bocinak kell, nem pedig egy csecsemőnek! Nem mondom, hogy 1 éves kora után ne adj majd a babádnak, de addig ne... Különben az előzőválaszoló legfőbb érve a tejjel kapcsolatban, hogy ő is adta a gyerekeinek és semmi bajuk... Na, de ki ad arra biztosítékot, hogy akkor a másénak se lesz? Egyébként eddig még csak tőle olvastam az előző okoskodást, senki mástól... sajnos a tejallergia elég alattomos dolog, sokszor évekig lappang, míg végre egy orvos elküldi vizsgálatokra az állandóan náthás, felsőlégúti betegségekből szinte soha ki nem lábaló gyereket... Az én férjem 40 éves, kicsi korában ő is tehéntejen nőtt fel, később is imádta a tejet.... aztán úgy 4-5 éve már nem ihat, ehet semmi tejterméket, mert azonnal futhat a wc-re..., ár a vizsgálat is kimutatta az allergiát... Szóval a tejjel jobb óvatosnak lenni... nem kell 3 évig elkerülni, ez tényleg csak a tápszergyártók reklámja, de 1 éves korig semmiképp ne adj majd tejet... joghurt, túró, sajt, kefir majd 9 hónapos kora körül mehet :)))

2010. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A hires 63 %-os valaszolo? :) Fel se tunt, en meg kerestem a cikket...


Igazabol sik hulye vagyok meg ilyen teren, netrol tanulgatok, olvasgatok, de tenyleg annyi ellentmondas van...

Szuksegem lesz nekem itt a segitsegetekre, mert mar most mind azon aggodok, hogy hogy s mint kell a dolgokat csinalni...

Koszonom a sok hasznos tanacsot, tanulok toletek :)

2010. okt. 20. 20:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy fontos kérdésekben informálatlan vagy. Bújd a netet nagyon, még szülés előtt, ajánlom a könyvtárat is, biztos vannak jó könyvek, frissek, nem a 80-as évekből való.


Én is hallottam olyat, hogy valaki tehéntejezett, mert nem volt pénze tápszerre. Sajnos van ilyen, muszáj valamit adni a gyereknek, maradt a régi dolgoknál, mert kénytelen volt. De igazándiból vagy anyatej, vagy tápszer 1 éves korig.

Enyém 13 hónapos, még szopizik 2-t egy nap, tehéntejet csak ételekbe főzve evett (tejbegríz, habarát...). Tejtermékeket (joghurt, túró, sajt...) már előbb kaphat majd, 9 hónapostól talán...


Nagyon jó magyar weboldalak vannak, ahol minden fontos infót megtalálsz a babavárással kapcsolatban. Ha kellenek linkek, csak szólj, írj privit.

Jó babavárást!

2010. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!