Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kecsketejet tényleg sokkal...

Kecsketejet tényleg sokkal előbb lehet adni a babáknak mint tehéntejet? Van aki ad a babájának?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy akár egész picinek ( pár hónaposnak is) lehet adni kecsketejet, ez igaz lehet? Mert hozzá tudnék jutni a családból van aki foglalkozik vele. De még nem kérdeztem sem a dokinénit sem a védőnőt addig persze nem adnék, de van olyan anyuka aki használja?

6 hós a kisbabám és tápszeres.

2 étkezést már kiváltottunk gyümivel meg főzelékkel.


2010. jan. 31. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet. Nem is értem, miért és hogyan terjedt el ez az infó :(

Persze majd most jönnek páran, akik megírják hogy nekik a gyerekorvos javasolta a 3-4 hós gyerekek táplálására stb. stb.... de attól az orvostól is visszakérném a diplomáját :(

A kecsketejben több az ásványi só és iszonyat kevés a vas, szóval semmiképp se javasolható csecsemőtáplálásra...

Attól mert más babájának nem lett tőle baja, még nem lesz egészséges dolog..

Ha ügyesen hozzátáplálod (már 2-nél tartotok) és reggel este neki megfelelő 2es majd 3as tápszert kap, az tökéletesen jó lesz neki:)

Vagy anyagi okokból kérdezed? Bár nem tudom a kecsketej mennyibe kerülhet.

2010. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem , nem adnék neki semmi képp ha nem egészséges, csupán tudni szeretném, hogy mi az igazság.

A tehén tejet sem javasolják ( van olyan orvos aki 3 éves korig) nem tudom én meddig nem adok neki de biztosan betartom 1,5-2 éves koráig.

a kecsketejre azért gondoltam mert tényleg van ismerősöm aki esküszik rá ...persze ez nem jelent semmit ugye...csak ha ez igaz(lett volna) mármint, hogy egészséges a kecsketej akkor egész kibővíthettem volna a " babakonyha" repertoárját:) kis gyümölcsturmix-al, kecskejoghurttal...vagy olyan étkekkel aminek elkészítéséhez tej kell.

Köszi a válaszod, kíváncsi vagyok mások mit írnak!

2010. jan. 31. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:

"Kérdés:

Már nagyon sok helyen, nagyon sokszor hallottam, hogy ne adjunk tehéntej helyett kecsketejet a csecsemőnek, mert az súlyos vérszegénységet okoz. Kérdésem az lenne a doktornőhöz, hogy ez igaz-e, és ha igen, akkor hogyan lehetséges ez. És vajon csak a csecsemőknél okoz gondot? A felnőttek nyugodtan fogyaszthatják?

Válasz:

A kecsketej tartós és főleg kizárólagos fogyasztása vashiányos vérszegénységet eredményez a csecsemőknél. Ma már nem ajánljuk ezt csecsemőtáplálásra, főleg azért nem, mert ma már a tehéntej-allergia megelőzésére is, ill. a kialakult tehéntej, ill. tejcukor-érzékenységre is számtalan gyógytápszer áll rendelkezésünkre. Ezekben megfelelő a vas és ásványi anyag tartalom, és biztosítja a csecsemő optimális fehérje és kalória bevitelét is. Csecsemőkor után megfelelően vegyes táplálás (hús, tehéntej- fehérje, tojás) mellett a kecsketej és tejtermékek az étrendbe fokozatosan beépíthetők.

Dr. Gömöri Ágnes"

2010. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!