Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb a babaknak a...

Melyik a jobb a babaknak a bolti tej vagy a hazi tehentej? Termeszetesen akkora babara gondolok, aki mar ihat tehentejet.

Figyelt kérdés
Nem kernek olyan valaszokat, hogy miert akarok tejet adni stb., es nem szeretnek ebbol a kerdesbol vitat kovacsolni. Tehat csak az valaszoljon, aki KONKRETAN a KERDESRE valaszol. Koszonom!!
2011. jan. 28. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
természetesen a házi,de mielőtt adod neki mindenképp forrald fel!!!:)
2011. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én személy szerint a bolti tejet részesítem előnyben.

Egyrészt a házi tej szerintem tehénszagú,én sem iszom meg,pláne,hogy egyszer a Dédinek hozott tejben rágógumit találtunk.

Másrészt jobban bízom az iparilag kezelt tejben....

De ez csak a saját személyes véleményem.:)

2011. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a bolti tejre szavazok, a házi tejnek bociszaga van, és sosem tudhatod, hogy milyen körülmények között távozott a tehénből. Persze ha van otthon tehén, az más... :-)
2011. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Épp most akadt az ismerősöm ismerőseinél egy család, ahol mindenkit Lyme-kórral kezelnek. Nem értették, hogy lehet, amikor senkinek nem volt kullancs csípése, mire kiderült, hogy fertőzött házi tejet ivott az egész család...
2011. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
bolti, felénk nincs lehetőség házit venni. Anyukámék házit vesznek 2 hetente vagyunk náluk, ott azt iszik. De ellenőrzött helyről veszik, bevizsgált a tej, tehát nem háztól. Úgy hozzák hetente hűtött kocsiban. Mindég forralják. Háztól én nem vennék, csak úgy ahogy anyáék is ha lenne rá lehetőség. Ja és persze hígítva.
2011. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
bolti,de akkor magas százalékút,ne 1,5öst.
2011. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom. Meg nem surgos a dolog, mert egyelore a tejitalt szeretnem vele megkedveltetni - eddig csap szopizott. A hazit ugy ertettem, hogy boltban, ahol engedellyel arulnak kimert tejet. A vitaminok, meg a tejtartalom miatt kerdeztem.
2011. jan. 28. 12:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a házi tejet részesítem előnybe. Az még nincs "kizsigerelve", és nincs tele mindenféle ipari szeméttel. Persze mi olyan helyről hozzuk, kapjuk a tejet, ahol tudom, hogy tiszta és rendezett minden, egészségesek a tehenek és nem az útszélén legelnek, nem vacak takarmányt kapnak.

Ja, és egyáltalán nem bociszagú a házi tej!!!!!! Hanem annak még tej szaga van.

Próbálja ki aki akarja. Öntsön ki egy pohár bolti és egy pohár házi tejet altatni. Aztán nézze meg, hogy melyikből mi lesz. Ezek után megitatná vajon a gyermekével a bolti tejet? Vagy akár saját maga? Kötve hiszem....

Ja, és a friss házi tejet még egy napig hagyom állni egy jól zárható tálban, másnap leszedem a tetejét és úgy forralom fel. Így kisebb lesz a zsír %-a, és hígítás nélkül tudom adni a kislányomnak. Soha nem volt még se nekünk, se neki semmi baja. A bolti tejtől érdekes módon beteg vagyok. Megy a hasam, fetrengek a görcsöktől, kíntól, kiütéses leszek tőle. De a házitól semmi bajom. Vajon miért van ez???

2011. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12:16-os vagyok. Még annyit, hogy az egyik ismerősöm dolgozott a tejiparnál és mesélte, hogy milyen is az a tej, amit aztán zacskóban, vagy dobozban megveszünk. Milyen körülmények közt "készül". Sokszor látszott a tejen, hogy jó néhány tehénnek bizony gennyes tőgygyulladása volt. Na én már csak ezért sem innék bolti tejet.
2011. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hat, igen. Pont ezek miatt kerdezem, mert nekem is furcsa peldaul, hogy a bolti tejet mar nem lehet altatni sem. Amikor en gyerek voltam, anyu mindig altatott tejet.
2011. jan. 28. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!