Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elválasszam, vagy van rá...

Elválasszam, vagy van rá antibiotikum?

Figyelt kérdés
Szájsebészhez kell mennem. Azt mondta a fogorvos, hogy ebben az esetben elképzelhető, hogy kell majd a műtét után antibiotikumot szedni. Mondtam, hogy szoptatok. Erre azt mondta, hogyha már 8 hónapos a baba, akkor válasszam el. Mondtam anyukámnak, ő is azt mondta, hogy ekkora babának már igazán nem kéne szopnia, válasszam el, igaza van a fogorvosnak. Tényleg ez a megoldás? Úgy tudom vannak antibiotikumok, amelyeket lehet szoptatás alatt is szedni. Nem nagyon szeretném drasztikusan elválasztani, még napi 5-6 alkalommal szopik. Neki is nehéz lenne, meg nekem is. Éjjel másképp nem akar visszaaludni. Nagy szívás lenne. Tapasztalatok?
2010. okt. 20. 21:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
De a szoptatási tanácsadó sem doki, így inkább az orvosra hallgass.
2010. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

De gyerekorvosra , nem házi vagy szakorvosra.


Amikor a lányom 5 hónapos volt, felírtak ügyeleten antibiotikumot(Amoxicilin)és mondták, hogy 2 hétig ne szoptassak-köszi egy 5 hós csak anytejes babánál ez baromira kivitelehező.

Felhívtam a gyrekorvosi ügyeletet és ott azt mondták, nyugodtan szoptassak.

Ennyit a felnőtt orvosok szoptatáshoz való hozzáállásáról.

Pedig elvileg nekik is tudniuk kellett volna.


Amikor meg az a bizonyos szájsebészeti dolog volt, közölték, hogy 13 hóapos ygreket meg ugyan már minek szotatok.

De jó, hgy legalább nem fiú, mert ha valaki fiút szotat ennyi idősen, az nem tesz jót a feljődésének


Ez már annyira gáz:-((((((


utolsó előtti

2010. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én nem pontoztam le senkit. De tudom, hogy itt vannak olyanok, akik ezzel szórakoznak. Én így lettem 86 %-os, 3 éve vagyok tag, több száz kérdésre adtam már normális választ. Mégis itt tartok. De engem már nem is érdekel, akit ez tesz boldoggá, hát pontozgasson.

Egyébként igen, a felnőtt orvosok nagyon hülyén állnak a szoptatáshoz. Ő sem értette, hogy egy 8 hónapos gyereknek minek már az anyatej. Adjak neki inkább főzeléket. Azt is kap, könyörgöm! Szóval elég szakbarbárok, az tény. A gyerekorvosom meg azt mondta, hogy szoptassak minél tovább, annál jobb.

2010. okt. 22. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!