Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladásom miatt antibiot...

Mellgyulladásom miatt antibiotikum! Nektek is ennyire fájt lelkileg? Elfelejt majd szopni?

Figyelt kérdés
Súlyos mellgyulladásom miatt antibiotikumot írt fel az orvos, és nem szoptathatok mellette, a lefejt tejet pedig ki kell dobnom. Még 3 nap, de a szívem megszakad, mikor adom neki a tápszert, ő meg keresi a cicit. Folyton sírok. 5 hós a baba. Olyanoktól rettegek, hogy nem fog tudni szopizni, elfelejt ez alatt az 5 nap alatt... Szűkített nyílásos aventes cumisüvegből kapja a tápszert... Nem felejt majd el szopni?
2011. ápr. 28. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Melyik antibiotikumot szeded?

Mert elég sok mellett lehetne szoptatni, de azt mondják ne tegye az anyuka!

Igen, leszokhat a szopásról és a tej is elapadhat, mert annyit nem lehet lefejni, amennyit a baba szívna ki.

Pl. egy Augmentin vagy Aktil duo mellett simán lehet szoptatni, akár mit is tanácsol az orvos, aki le van ragadva az ezelőtt 30 évvel szokásos álláspontnál!

Mondjuk az jó, hogy 5 hónapig szopizott a picur, reméljük minden rendben lesz és még visszaszokik a cicire!

2011. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dalacin 300 mg tabletta... 4x1 naponta.... Az orvos azt mondja NE szoptassak, a csecsemőosztályos azt, hogy szoptassak, aztán egy másik orvos megint, hogy NE szoptassak... Én meg már depressziós vagyok, sírva csinálok mindent... Honnan tudjam mi a jó a babának??? Kételkedjek egy orvos szavában? Cselekedjek egy doktorral szemben?
2011. ápr. 28. 11:32
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Igen, nyugodtan szembe lehet szállni az orvossal!

Nem Istenek ők sem, ők sem tudnak mindent jól.

Úgy látom ez mellett is lehet szoptatni, hiszen a tájékoztatójában is benne van, hogy lehet, de persze, mint mindig azt írják, hogy mérlegelni kell az alkalmazását, szóval LEHET mellette szoptatni.

[link]

Kérdezz meg esetleg más orvos(oka)t is, és a szíved, anyai ösztönöd alapján cselekedd azt, ami szerinted a jó megoldás, mert a babádnak nem lesz baja akkor sem, ha szoptatsz a gyógyszer mellett!

(Mindig a fiatalabb, mai nézetekkel tisztában lévő szakemberekre kell hallgatni és nem az idős befásult új dolgok iránt érdektelen doktorokra!)

2011. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én megkérdezném a pici gyerekorvosát. Én mindig felhívom mielőtt beveszek valamit, hogy lehet-e vagy nem. Ha megbízol benne, mindenképp hívd fel!
2011. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt mellgyulladások kétszer is , mind a kétszer kellett antibiotikumot szedni , az elsőnél még csak 3 hetes volt a kicsi és lehetett mellette szoptatni (nem emlékszem már rá , hogy mi volt a gyógyszer neve.)
2011. ápr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a Dalacint a fogorvos írta fel, amikor szoptattam. (rettenetes szájzárat kaptam a bölcsességfogamtól)Lehetett mellette szoptatni.

A legtöbb antibiotikum mellett lehet, de az orvosoknak az a legkényelmesebb, ha tápszert javasolnak :(

2011. ápr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

ne bíráljátok már fölül az orvosi utasítást!!!!


kedves kérdező! szerintem ilyen miatt ne sírjál, nem fog elfelejteni szopni a babád. nem a világ vége, hogy 5 napig tápszert eszik. ne ess kétségbe, gondolj bele, hogy nem beteg a babád meg semmi ilyesmi. ez nem tragédia

2011. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Első és második vagyok.

Aki eü. szakember, de nem orvos.

Én simán felülbírálom az orvosok döntését, akiknek a szaktudásával és a tájékozottságával gond van!

Nekem más okból kellett fejnem és kiöntenem a tejemet, a picim pedig tápszert kapott (Tejallergiás lett a picim és a szigorú diétát-tejet nem ittam egyáltalán azelőtt sem- akkor kezdtem el), mert idő kell a tejfehérje kiürülésének az a szervezetből...

Néhány nap után megpróbáltam ciciztetni, mert gondoltam, hogy probléma lesz, de elfordította a fejét és soha többet nem volt hajlandó szopizni. Így már csak azért fejtem egyre kevesebbet, hogy ne kapjak mellgyulladást, majd szépen elapadt a tejem, így már nem láttam értelmét a diétának, mert a lefejt tej semmiképp nem lett volna elég a babámnak (addig is csak iszonyú erőfeszítések árán volt elég tejem).

Mindössze 3 hónapig szopott. Szóval igenis gondot tud okozni néhány napos szopi szünet!

Ezt láttam a munkám során is, ahol beültette a háziorvos a bogarat az anyuka fülébe, hogy az antibiotikum mellett nem szoptathat, nem lehetett az ellenkezőjéről meggyőzni. A gyermekorvos sem értette, hogy lehet ilyen maradian gondolkodni, de azon kívül, hogy elmondta, hogy lehetett volna szoptatni, mást nem tett, mert nem akart a kollégája ellen beszélni. Ezeknek az anyukáknak egytől-egyig elapadt a tejük, vagy a baba nem fogadta el többet a cicit, és ugyanúgy tejapadás lett a következmény...

Kívánom, hogy nálatok ne így legyen!

2011. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nos. Ma felhívtam az IBCLC weboldaláról egy doktornőt, aki azonnal be is hívott magához. Megnézett mindent, a szoptatási technikámat, a mellemet, és mindent. Ide talán még nem írtam le az egész történetet, de itt a gyakori kérdéseken már vagy 5-6 kérdést tettem fel hetek óta. Begyulladt bimbóval kezdődött, látta a mellemet 2 nőgyógyász, 2 gyerekorvos, 1 sebész, és mint azt mondták semmi gond, szoptassak. Így is tettem, míg nem csillagokat láttam már közben a fájdalomtól, ezt követte magas lázzal emlőgyulladás, tanács: Szoptass. Oké. Szoptattam, majd este a sürgősségin kötöttem ki, ahol kenetet vettek, és letiltottak a szoptatásról, valamint felírtak 4x1 Dalacint, és azt mondták fejjek, majd öntsem ki a lefejt tejet. 2 napig ezt is tettem, tápszereztem a gyerekemet, a gyerekorvost is felhívtam, ő is azt mondta, ne szoptassak. MA tehát a IBCLC egyik doktornője megnézett, és megállapította....... hogy tudjátok mi a bajom??? GOMBÁS A MELLBIMBÓM!!! ÉS mivel ezt senki a fent leírt emberek közül nem vette észre, a gyulladás felkúszott a mellembe...!!! Most kaptam végre meg a gyógyszereket, amik tényleg kellenek, szoptatási pózt is néztünk, az rendbe volt, a Dalacin adagomat 2x1re csökkentették, és így nyugodtan lehet szoptatni. Most jött a rettegés: Mi lesz ha már nem kell a cici, ha nem ízlik már, nem fogadja el a cumisüveg után, rátettem és le sem tudtam venni róla! :))) Teleette magát! Nincs cumisüveg, nincs tápszer, kizárólag anyatej van, és a megfelelő gyógyszerezés. Szomorú, hogy ennyire nincsenek tisztába az orvosok azzal mit lehet, és mit nem, és csak kevés doktor képes haladni a korral!!! Nehéz 3 hét volt... De most már úgy néz ki, talán újra rendben lesz minden!!! Nagy tanulság ez nekem! És remélem másnak is az én példám! Nehogy valaki így járjon!!! Szoptatós anyukák: [link]
2011. ápr. 28. 17:30
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy végre megoldódott a problémád, találtál segítő szakembert és megy a szopi is!

Őrjítő, hogy nem vesznek észre egy gombás fertőzést...

Minden jót, jó egészséget nektek!

2011. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!