Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mik a legfontosabb dolgok...

Mik a legfontosabb dolgok amikre oda kell figyelni, amikor szoptatásra készülök? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Első babámat várom, igaz még jó esetben vissza van 4 hónap míg szoptatásra sor kerül, de szeretném kivédeni azt hogy az én hibámból ne sikerüljön.

Anyukám mondott már egy fontosat, ez a nyugalom.Ilyenekre gondolok.


2009. jan. 3. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ásványvíz meg pelenka ha meg kell törölni a cicit vagy a kicsi száját.
2009. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen , igaza van anyukádnak, rengeteg folyadék, rántott levesek (pl. paradicsom, tojásleves) a tejképződéshez amellett, hogy megfelelő gyakorisággal szoptass. Én a fejésnek is híve vagyok, nekem nagyon bevált, már éppen készülök leadni is.

Mivel nem csak táplálás, de igen meghitt dolog is, lehetőleg ilyenkor kizárom a külvilágot, ellazulunk és csak mi ketten vagyunk, a babámmal.

2009. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Idősebb védőnők szokták tanácsolni, hogy edzeni kell a mellbimbót, mielőtt szoptatni kezdesz. Ezt a hetedik hónap után szabad csak elkezdeni, mert korábban vetélést okzhat. Fürdés után törölközővel kell dörzsölgetni kicsit, hogy szokja a kiképzést, hiszen a baba szívókája nem éppen kíméletes "szerszám". Így elkerülheted a mellbimbód kirepedését. Ha pedig már szoptatsz, sok folyadék, változatos étrend.
2009. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek a legfontosabbak:

- napi 2,5 liter folyadékot igyál legalább (ez lehet tejserkentő teából, pl laktoherb )

- figyelj arra, hogy a babád teljesen bekapja a mellbimbód, de csak a végét cuclizza, ajkai kifelé pöndörödjenek

- tedd minél gyakrabban mellre, ne hallgass a "4 óránként" féle tanácsokra, nyugodtan 2,5-3 óránként szoptathatod

- szoptass két mellből (ha kevésnek érzed a tejed akkor pláne ) : mindig kínáld meg a másik cicidből is, aztán ő majd eldönti hogyan tovább :)

- sok-sok-sok pihenés (nem könnyített házimunka, hanem konkrétan alvás), kérj segítséget! , a takarítás várhat, most ti ketten vagytok a legfontosabbak

- nyugodt körülmények: csendes szoba, ne tévézz, beszélgess közben, meztelen legyen a felsőtested, hogy rendesen hozzád tudjon bújni, legyen kicsit félhomály

- ülj kényelmesen: ha a kényelmetlen tartástól megfeszül a tested, azt baba is érezni fogja. ne te hajolj fölé, hanem helyezkedj el és őt emeld oda magadhoz

- a fejecskéje ne forduljon oldalra: az egész testét fordítsd magad felé

- minden szopi után fejjél a 6. hétig vagy ha gondolod utána is

- ne méregesd mennyit evett, ne számolgass. hetente egyszer vagy ha parás vagy akkor minden este fürdés előtt mérd meg a csupasz súlyát, a lényeg az hogy gyarapodjon és nem az, hogy az egyes ml-ek meglegyenek

- ha valamiben elakadsz (mellretétel, fejés, mellgyulladás) kérj segítséget!

- végül ami a legfontosabb: hallgass az ösztöneidre és BÍZZ MAGADBAN!

2009. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mellbimbódörzsöléssel óvatosan, mert beindíthatja idő előtt a szülést.
2009. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok. Elírtam az egyiket, természetesen nem "de" hanem ne csak a végét cuclizza :)
2009. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi! Butaságot írtam, nem vetélést, hanem koraszülést okozhat a mellbimbó korai dörzsölése. Elnézést!
2009. jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!