Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet hogy azért nem sikerült...

Lehet hogy azért nem sikerült még a kistesó mert még mindíg szopik elalvás előtt a kislányom? 2x egy nap. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Menzeszem van már hónapok óta bár nem rendszeres.
2011. júl. 11. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem valószínű. Van aki 6-7hét után is teherbe esik persze szoptat mellette. Inkább a rendszertelen mensi miatt nem sikerül. Mekkora a kicsi? El kellene menned orvoshoz, ha 1 évesnél nagyobb. Akkor már nem normális, hogy nem rendszeres a menzeszed.
2011. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én 2 évig szoptattam, amikor abbahagytam, a következő hónapban egyből jött a kistesó :)
2011. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 xStefix ***** válasza:
59%

Szerintem nem biztos, hogy gond van, ha még nem rendszeres a mesi 1 éven túl sem. Van, akinek csak másfél év után jön meg egyáltalán újra... De egyetértek, ha aggódsz miatta, irány az orvos.

És valószínűleg a mesid lehet az ok, bár ez részben összefügg a szoptatással is. De nem írtad, mennyi idős a nagyobbik..

2011. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
21 hónapos
2011. júl. 11. 14:44
 5/9 xStefix ***** válasza:
Hm. És mit jelent, hogy nem rendszeres? Van, hogy kimarad, vagy csúszkál a hossza?
2011. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azelőtt sem volt napra pontos de rendszeresen megjött. Most viszont nagyon sok időre jön meg kb másfél-2 havonta..
2011. júl. 11. 22:08
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Valószínűleg a rendszertelen mensi miatt nme esel teherbe!


Nekem (19 hós a lányom minimum 3* szopizik még) 3 hónapja lett megint rendszeres, és a hónapban már próbálkozunk is!Én újra pont olyan lettem mint régen!28 napos 4 napigtart!


Előtte nekem is 32-40 napra jött meg, pedig már 14 hós korától így szopizik a lányom!

Szerintem is menj konzultálj a nődokiddal!Sok sikert kívánok!

2011. júl. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak akkor tudtam teherbe esni, amikor teljesen elhagytam a szoptatást.
2011. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
59%

Akkor lehet, hogy ingadozik a hormonszinted. Szerintem is orvos.

Egyébként még ha ilyen hosszú is egy ciklus, próbálkozni azért lehet közben is, ha ki tudod számolni, mikor van félidőd. Ehhez viszont tudnod, látnod kell magadon, mikor hol tartasz. - De mondjuk ha teherbe is esel közben, nem biztos, hogy sikeres lenne, ha valóban a hormonjaid ugrálnak ennyire. (Ez nem ijesztgetés, csak logikázás.)

Szóval tényleg orvos.

2011. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!