Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikorra törődtetek bele hogy...

Mikorra törődtetek bele hogy nem sikerült a szopi?

Figyelt kérdés
Azt hittem már túl vagyok rajta, de újra és újra előjön az a borzasztó lelkiismeret furdalás hogy nem tettem meg mindent. :-( És hogyan?
2010. okt. 21. 17:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%

Nem törődtem bele!

Sokszor csökkent a tejtermelődésem és mindent megtettem(sikerrel)h újra sok legyen.

Példáúl sokat hagytam cicizni éjjel nappal is.Ittam teákat rengeteget,stb.

Örülök neki h nem adtam fel,mert amikor beteg lett semmi ételt nem fogadott el ,csak a cicit.

9 hós.

2010. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

3 hetes korában törődtem bele, hogy a fiam már nem fog szopni. Addig lelkiismeretesen pohárból itattam, és minden etetéskor igyekeztem mellre tenni. De nem fogadta el, vagy nem tudta, mihez kezdjen vele... Úgyhogy azóta a második legjobbat adom neki: fejem a tejemet, és üvegből adom neki, hogy legalább ne legyen tápszeres. 7 hónapja csinálom ezt érte.


Mióta értesültem róla, hogy egy fórumtársamnak több hónapnyi próbálkozás után sikerült visszaszoktatnia a gyermekét a cicire, azóta kicsit lelkiismeretfurdalásom van, hogy nekem erre nem volt türelmem, és túl hamar nyúltam a cumisüveg, mint kényelmi tényező után. Főleg az éjszakai poharazás volt embert próbáló abban a félkómás állapotban, hogy ne menjen félre a tej.

2010. okt. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Elsővel tejleadó voltam annyi volt, a 2.nál nagyon nagy lelki trauma ért, ahogy szokták mondani el is ment a tejem, alig volt, de bevetettem minden praktikát és még mindig szopizunk. 5 hónapos a kicsi, a nagyot 1 éves korig szoptattam, őt is adig szeretném. Én olvastam olyat, hogy vissza lehet hozni bármikor. Szerintem próbáld meg ha ennyire bánt.
2010. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Az első 10 napban szinte éhezett a lányom,senki nem szólt mennyit kell ennie,így én büszke voltam hogy 10-20 ml-t kiszívott a drágám.Aztán a védőnőm világosított fel,hogy éhezik,és tápszerrel kellett pótolnom.4 hónapig szoptattam így hogy ennyiket szopott,mikor feladtam,mert nem láttam már értelmét,és kórházba is kellett mennem egy mütét miatt.Sosem éreztem bánatot,örültem hogy ennyi anyatejet is kap,és végre jóllakik.
2010. okt. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Brigitta04 ***** válasza:
79%

SZia.

6 hétig probálkoztunk a cicizéssel nem ment,pedig kaptunk segítséget is.Egyszerüen nem akart szopni a kisfiam.Mi már bent a korházban küzdöttünk az evésekkel.Nehéz volt ez a 6 hét a végére már minden evés elött ideges voltam ez pedig a tej rovására ment.Ekkor ugy döntöttem,hogy ennek nemsok értelme van és azóta cumisüvegből kapja a babám a lefejt anyatejet.4,5 hónapos a fiam és rengeteg tejem van, leadó is lettem.Természetes,hogy bánt a dolog mert nagyon jó érzés szoptatni de muszály túl lépni rajta.Attól,hogy eszem magam miatta attól nem lesz jobb.

2010. okt. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

szia


8 heti sikertelem probalkozas utan feladtam.3 orankent fejtem a koztes idoben szoptatni probaltam.

kikeszultem teljesen.mar korhazba akartak utalni kimerultseggel.nem tudtam a vegen enni ami sem a szopinak sem nekem nem hasznalt.feladtam es banom is meg nem is.

boldog a lanyom es kiegyensulyozott, de meg mindig nagyon rossz erzes amikor latom, hogy a baratnom szoptat.


8 hos a lanyom

2010. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%

Az első tíz napban az én fiam mérhetetleneket szopott, aztán maximum 30-at egy mellből és olyan 50-et, 60-at két mellből. És végighúztuk 5 és fél hónapos koráig kizárólag, majd napi egy tejpépet kapott és aztán 6 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, de az eredményünk 1 üveg bébiétel tartott 3 napig. És így szoptattam 16 hónapos koráig.

A kicsi százat evett, őt kizárólag szoptattam 6 hónapig, majd 22 hónapos koráig.

Úgyhogy sehogy nem törődtem bele, hanem nem törődtem vele.


De teljesen mindegy ez nem sikerült vannak lesznek ennél fontosabbak is. Például az én kisfiam cukorbeteg lett 4 évesen (napi inzulin, diéta élete végéig) és mivel kezdték:

- nem szoptatott babáknál fordul elő

- akik túl korán kezdik a hozzátáplálást

- 1 éves kor előtt tehéntejet kap

Nálam egyik sem volt, én szoptattam, nem kezdtem a hozzátáplálást 6 hónapos kor előtt és tehéntejet is másfél évesen kezdtem, fél évig laktózmentes tejjel, majd sima tejjel és itt van. Most is sírva fakadok, ha erre gondolok. Hidd el lényegtelen az egész, egészséges legyen, az pedig nem ezen múlik. A súlyos beteg gyerekek nagy része szoptatott baba.

2010. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 xStefix ***** válasza:
23%

Az utolsó anyuka válaszának az utolsó két mondatával nagyon nem értek egyet!

Privát véleménynek rendben van, de statisztikailag nem állja meg a helyét.

2010. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%
Kedves utólsó miért nem állja meg a helyét? Mi a statisztika?
2010. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
34%

Nem az én statisztikám, a kórházban mondták az I-es típusú cukorbeteg gyerekek nagy része szoptatott baba. Volt itt valaki aki gyerekhaematológiáról, ő mondta az ott kezelt gyerekek 60%-a szoptatott. Úgyhogy pont a statisztika az, ami nem támasztja alá a szoptatás jelentőségét, betegségek kivédésében, megelőzésében.


Nem mondom, hogy nem próbálnék szoptatni, de nem hívnám zokogva az orvos barátnőmet, hogy tápszerezni akarják a babámat, most mi lesz? És nem csinálnék lelki ügyet sem belőle.

2010. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!