Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevesebbszer eszik elhuzodo...

Kevesebbszer eszik elhuzodo etetés miatt? Sulya is lassan megy. (10 napos)

Figyelt kérdés

Nehezen indult a szoptatás mellseb miatt.

Próbálom sokat cicire tenni, hogy szaporodjon a tej. De alszik 3 órát. 1 órát cicin van, utána kap tápot, alszik 3 órát, így 4 órák telnek el 2 étkezés között, 6-7x eszik egy nap erdemben. Cicibol 10-20ml jön...

Tartok tőle, hogy emiatt nem megy a súlya annyira

2 hétre talán visszahizzuk a szuletesit, de nem biztos.

Fejes nem opció, nem megy.


Esetleg valami ötlet?


dec. 17. 09:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Mellseb miatt a tejtermelödés később indulhat be,énmeg probálkoznék..

Keltsd fel ha bealszik,de ha nem.szaporodik a tej akkor.mindenképpen tápszer neki ez a kaja innivaló minden nehogy kiazáradjon

dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

A tápszerrel sosem fog beállni az anyatej termelés, mert annyira belakik vele, hogy 3 órát alszik. Ha az anyatejtől nem lakna jól, lehet 20 perc múlva már sírna, de legalább akkor beállna a kereset-kínálat.

Én is hetekig ezzel szívattam magam, féltem, hogy éhezni fog, ha nem adok pótlást. Akkor állt helyre, mikor pár napig nonstop szoptattam.

dec. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a tápszonda a legjobb, ha kell pótlás, de szeretnél szaporítani.
dec. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
2# Kár,hogy sok tápszeres baba nem olvassa a nagy okos eszmédet és nem lakik be tőle 3 órára. :D
dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
70-80 ml potlasnal elég drasztikus lenne elvenni...
dec. 17. 10:20
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 2,5 hetes, cici és tápszeres pótlás van nálunk is és 6-7x eszik.

(10 naposan olyan 90 ml-t evett egyszerre 60 ml tápszer, 30 ml cici, mostmár 120-140-et eszik és még mindig 60 ml belőle a tápszer)

A védőnő és a gyerekorvos is már 2 hetesen elkezdte mondogatni hogy csak 4-5x kellene ennie nagyobb mennyiségeket... Szóval ne izgulj tuti nem kevés a 6-7 etetés.

(Mondjuk én ezt hogy csak 4-5x egyen hülyeségnek tartom, akkor még kevesebb lenne az anyatej... A védőnő szülés előtt olyan szépen nyomta milyen fontos az anyatejes táplálás, aztán ahogy hazajöttünk a kórházból már jött a kevesebb ideig tartson egy etetés, max 10 percet legyen cicin és majd a homeopátiás bogyótól lesz tejem... 🤦‍♀️)

dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Az 1 ora helyett legyen cicin tobbet. Amennyit akar, csak igy lesz tobb tejed, mashogy nem. Mar ha akarsz szoptatni, persze csak akkor, mert a tapszerrel sincs gond, nem azert mondom. Csak sajnos mashogy ez nem fog mukodni, az en kisfiam az elejen napi 15 orat volt mellen, csak addig keltem fel, amig pisilni mentem (mertem, mert rohadtul ki voltam borulva😂). De vegulis lett tejem igy.


Ha a szoptatas elejen elalszik, probald ebreszgetni picit.

dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

#5


Az enyém is megevett ennyit, mikor el lett véve. Az anyatej akkor termelődik, mikor cicin van. Nem éhezett, csak szinte nonstop mellen volt 1-2 napig.


#4

A kérdező írt 3 órát, arra reagáltam, kedves cinikus kommentelő. Az ő babája bealszik 3 órára.

dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Na jó kifogom probalni ezt az egész napos mellen levest. Annyi, hogy bimbovedobk van, így is kellemetlen sokszor. Remélem fog működni!
dec. 17. 12:39
 10/17 anonim ***** válasza:
A nonstop mellen levéstől termelődik így van,de ezt megnézném egy olyan picinél,aki bizony párat szív és alszik,komfortszoptatást pedig ki nem állja. Nálunk sose volt egész nap mellen,5-10 perc max.,ha aludt volna és jött a tej üvöltött. Hiába akartam,hogy több termelődjön,ha ő pár percnél tovább nem volt hajlandó. Én a szoptanítot próbáltam kérdező,de ahogy megette elengedte,sajnos ezzel sem lett több. Próbáltam enélkül is,de csak anyatejjel csökkent a vizelete drasztikusan és éhesen üvöltött egész nap,több nem lett a tej sajnos. 2 szoptatási tanácsadó volt nálam kint. Fejtem is a plusz időkben,hajnalba is felkeltem emiatt,de ott is max 10-20 ml-k.
dec. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!