Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya vagyok, ha megutált...

Rossz anya vagyok, ha megutáltam a szoptatást, és tápszerre váltanék, pedig van tejem?

Figyelt kérdés

Az első gyerekünket 13 hós koráig szoptattam, és nagyon sajnáltam, hogy le kell választani, de már terhes voltam a tesóval, és elapadt a tejem. Valahogy már akkor a végén nyűg volt, tekintve, hogy alig volt tejem, és érzékenyebb lett a mellem is, és, bár sajnáltam az elválasztást, de megváltás volt. Most a kicsivel az eleje óta utálom, a mellem ugyanolyan érzékeny maradt, nem szeretem, ha a gyerekek hozzáérnek (ráadásul a nagy "cicifüggő" maradt így is, folyton bújni akar hozzá és simogatni, ami nekem nagyon kellemetlen érzés), emellett pedig sokkal körülményesebb is az egész most, mert a kicsi valahogy nem tudja annyira nagyra nyitni a száját, hogy rögtön jól bekapja, ha mégis sikerül, akkor meg kicsúszik neki, és utána nem tudom rögtön visszatenni neki, mert becsukva tartja a száját. Persze utána meg üvölt, mert nem kapta még meg a cicit. Ettől pedig falnak megyek. Az étvágya is akkora, hogy kb folyamatosan cicin lenne, de nekem erre a nagyobbik gyerek és a házimunka mellett nincs kapacitásom. Amennyire szerettem anno a szoptatást, annyira gyűlölöm most ezt az egészet.

Borzasztóan érzem magam amiatt, hogy tudnám szoptatni, de valahogy elborzaszt a gondolat, hogy még minimum fél évig kizárólagosan ez menjen.

💩 lennék emiatt? Mit tanácsoltok?


Kioktató megjegyzéseket nem kérek.



2022. ápr. 1. 12:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Dehogynem vagy xaranya. Adj nyugodtan tápszert
2022. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2022. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Most őszintén.. Ki nem 💩 le? Neked, nektek legyen jó. Mit foglalkozol mással? Magánügy.
2022. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

3# mivel a környezetemben mindenki megszállottan szoptatáspárti, és a családban is az az első kérdés találkozáskor általában, hogy tudom-e szoptatni, van-e elég tejem, stb, ezért elég kellemetlenül érint az egész.

A férjem természetesen támogat, neki már felvetettem, és pozitívan állt hozzá.

2022. ápr. 1. 13:01
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Én tápszereznék. Semmi baja nem lesz tőle. Családnak mondd azt, hogy elapadt, semmi közük hozzá.
2022. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha Boldog anya ,akkor boldog a baba!😊
2022. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy vagy rossz anya. Nem is akarsz? Mert ha nem egy percig ne legyen bűntudatod, ha viszont azért akarnál érdemes felkeresni szoptatási tanácsadót. De komolyan nincs ebbe ennyi, hogy ha neked rossz ki kell tartani mert szent anyatej. Az is fontos, hogy az anya jól legyen.
2022. ápr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy vagy ezért rossz anya.
2022. ápr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%

Nem..


Annak ellenére írom így, hogy a nagyot 2,5 eves koráig szoptattam( a végét utáltam)

Ebből a 2. Terhességemet vegig majd 10 hónapot együtt a kicsit nagyot..

Aztán még 1 évet a kicsit 2 éves korig szoptattam…


( a 2. Gyerek könnyebben leválasztódott, pont nem volt nyűg..)


Szoval ezzel a háttérrel is azt mkndom, hogy nyugodt, boldog anyuka fontosabb, mint az anyatej.


A 💩anyaság nem itt kezdődik..

2022. ápr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


7# jelenleg úgy érzem, hogy nem is akarom. Úgy indultam neki, hogy igen, és a tejem is hamar beindult a kórházban, aminek nagyon örültem, de itthonra valahogy az egész teher lett. Nyilván az is közrejátszik, hogy a nagyobbik gyerek is nyaggat a mellemért most, hogy látja, hogy a kicsi is kapja, és az is, hogy baromi érzékeny lett a mellem (nem fáj a szoptatástól, hanem kellemetlen érzés, ha hozzáérnek), és nem esik jól, hogy piszkálják. Nem tudom, ez mennyire átmeneti, vagy így is marad.

2022. ápr. 1. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!