Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan fogadtassam el vele...

Hogyan fogadtassam el vele cici helyett a tápszert?

Figyelt kérdés

9,5 hónapos a lányom,születése óta nem aludtam szerintem három óránál többet egyhuzamban,és ez még egy jobb este. Átlag öt hatszor kelünk,max hat,de inkább öt órát alszom,több részletben. Kivagyok,elegem van. Apja vigyáz rá néha,de már annyira hányingerem van az állandó kimerultsegtol hogy nem segít hahazajön és egy órára elajulok. Aludni akarok végre,normálisan. A problémám,hogy nem fogadja el a tápszert. Nem az ízével van gondja,eszik mindent is. Csak a csöcs kellene neki...hajnali egykor,háromkor,ötkor,kettőkor,meg a jó isten tudja mikor is.Nem anya kell neki,hanem csöcs. Szopik belőle rendesen,nem komfortszopi. Szopik,megitatom,aztán alszik is vissza. De a tápszert nem fogadta el. Vitte volna az apja,hogy ne kapjak szív infarktust a kimerültsegtol,de orditott. És csak amint a csöcs került a szájába,lett kuss.Napközben is rendesen eszik,akár mennyit adok neki vacsorára,ugyanúgy állandóan is kelunk. A kérdésem,hogy a banatba lehetne lenyomni a torkán a tápszert? Hogy lehetne leszoktatni a cicirol? Ordit ha megérzi az itatót, ha nem a cici jön...de megissza a tápszert is,csak legyen cici. Szóval nem azzal van gond hogy másféle tápszer kell!

..tisztában vagyok vele,hogy sok a helyesírási hibám,sok helyen vulgáris is vagyok, és kicsit vagy nagyon érthetetlen és csapongó is,de a legutolsó utáni erőmmel írom ezt is. Komolyan mondom megdöglök,ha nem hagyjuk abba a szoptatást. Segítsetek kérlek,senki sincs segitsegem,aki tudna ebben segíteni.



dec. 18. 11:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 A kérdező kommentje:
Vagy lehet hogy elválasztani kellene,de azt sem tudom,hogyan. Csak a mellemet ne kelljen már állandóan vinnem,de komolyan mondom azon is elgondolkodtam,hogy levágom,csak úgy nem termel tejet. De ha termelne,esküszöm emgtenném.
dec. 18. 12:00
 2/64 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk sem akarta a lányom elfogadni a cumisüveget egy ideig. Mondjuk nálunk azért kellett, mert visszamentem dolgozni 8 hónapos korában, ezért a délutáni etetést ki akartam váltani tápszerrel. A többi étkezésre evett mást, úgyhogy nem volt gond. Arra emlékszem, hogy az elsô pár alkalommal ordítás ment, nem is evett mennyiséget, de újrakínáltam. Aztán egyik nap a szokásos ordítás közben egyszercsak rácuppant a cumisüvegre, és hirtelen behúzta az egész üveg tápszert. Onnantól nem volt probléma, bármikor elfogadta az üveget, tápszert, ha épp nem volt lehetôség szoptatásra. Amúgy reggel és éjszaka továbbra is szoptattam még egy éves korán túl.


A fenti esetbôl okulva a második gyereket már eleve úgy szoktattam, hogy idônként cumisüvegbôl is kap, szóval 2-3 naponta egy alkalommal tápszert kapott üvegbôl cici helyett. Így ô bármikor elfogadta, így sokkal könnyebb volt kimozdulni vele, vagy ráhagyni az apjára, nagyszülôkre, ha nekem volt dolgom.


Amúgy a mindkét gyerek kapott tápszert üvegbôl még a szülészeten, szóval akkor még simán elfogadta ez elsô is. Csak az utána következô hónapokban felejtette el, mert kizárólag szoptattam.


Szóval azt tudom javasolni, kitartás. Próbálj kiváltani egy nappali idôpontot elôbb, amikor nyugodt vagy, és ne add be a derekad, kínálgasd. Nem fog éhen halni, ha csak pár kortyot iszik. Legfeljebb hamarabb megéhezik újra, akkor újrakínálod. Ha egyszer elfogadja, utána valószinûleg nem lesz gond.

dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom külön alszik. Azt tudtad hogy a testkontaktus is egy alap szükséglet? Próbáltad már magad mellett altatni?
dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
43%

Lelépsz egy hosszúhétvégére és kipihened magad. Addig a gyerek apja és a nagyszülők hidd el még fogják oldani. Ha a gyerek éhes és kell neki akkor fog enni esetleg utána a tápszert is lehúzza.

Ha hazajössz akkor leragasztod a "csöcsöd" és megmondod a gyerekednek hogy bibises vagy elromlott vagy mittudém.

Ilyenkor azért picit örülök hogy mindkét gyerekem tervezetten tápszeres volt. Ettek este utána reggelig alvás volt már 5-6 hetes koruk óta.

dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Nincs nagymama meg nagypapa egyik oldalról sem. Kicsi még ahhoz,hogy bármit elmagyarázzak neki. Ez a fáradtság mártul.mutat azon,hogy lelépek egy hosszú hétvégére. Abba akarom hagyni a szoptatást. Egyébként sosem fogadta el a cumis üveget. Cumija sem volt soha,hiába kibaltam,folyton ellökte magától,pár hetes korában is.
dec. 18. 12:33
 6/64 A kérdező kommentje:

Egyébként annyit ejem van,mint egy holstein fríznek. Ha a gyerek nem ébreszt,akkor a teli mellem.de kilencvenkilenc százalék össze vagyunk nővé,és ha érzem,hogy durran mindjárt,a baba is ébred és enni kér.

#3 nem,nem tudtam,én afféle barlang lakó vagyok🤦🏻‍♀️egy szobában alszunk. Az ágyba nem veszem be,mert ugye gy percet sem tudok aludni. Nekem úgy nem megy,ennyi.de nem is igénylési,nem ez a gond.

dec. 18. 12:39
 7/64 anonim ***** válasza:
82%

Hasonló az én gyerekem is, én feladtam, együtt alszunk. Babaöböl van az ágyunk mellett, és kész, este lefektetem a saját ágyába, aztán amikor felébred valamikor 11-12 körül, akkor viszem át magunk mellé és alszunk együtt. Van olyan éjszaka, hogy folyton a cicin lóg, de legalább így alszom közben én is, nem kell rohangálnom miatta a szomszéd szobába és ébren megvárni, amíg elenged. Nem olyan pihentető, mintha nem cicizne egyáltalán éjszaka, de azért pihentetőbb annál, mint amit te átélsz. Szóval ezt is javaslom kipróbálásra.

Egyébként az elválasztás is lehet megoldás, ugyanakkor meg nem is, mert ha éhes-szomjas, akkor is ugyanúgy felébred éjszaka, ha a testközelségedre, ringatásra, az illatodra vágyik, akkor sem hagy tovább aludni, szóval nem biztos, hogy tényleg az lenne a megoldás, hogy teljesen elvedd tőle a cicit.

dec. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
56%
Próbálgatni kell különféle cumisüvegeket, venni kell sajnos többfélét. Én így csináltam.
dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
40%
Bevállaltok pár éjszakát, hogy ordít (csak ne hagyjátok magára, legyetek mellette, főleg az apja) és el fogja fogadni. 9,5 hónaposan nem az éjszakai tápszerre kellene rászoktatni, hanem az alvásra. Bár valószínűleg ha elválasztod aludni fog, de legalábbis jóval kevesebbszer kelni. (És nem lesz lelki nyomoronc meg drogos kamasz ettől)
dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat jöhetnek még mindegyiknek örülök. Nem tudom ki pontozgat mondnekit le de nem én vagyok!!

At elvalasztasrol is irhattok...én azt gondoltam,majd a babám maga elválasztja magát,és szépen elapad a tejem..most úgy érzem ez sohe nem jön el,vagy addig beledoglok.oedig úgy szerettem volna addig szoptatni,amíg akarja. De nem bírom.

dec. 18. 13:01
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!