Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges úgy mellgyulladás,...

Lehetséges úgy mellgyulladás, h nincs is kitapintható csomó a mellben? Éjjel lázas voltam, rázott a hideg. EGy piros folt is van a mellemen ott, ahol érzékenyebb. Szerintetek?

Figyelt kérdés
9 hónapja szoptatok. már csak reggel és este szopik a lányom.
2010. okt. 22. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Próbáld kifejni a gyulladt részt.

Vagy szopiztatás közben a kezeddel "fordítsd" úgy a melledet, hogy a gyulladt részből is ürüljön.

2010. okt. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
19%
Azonnal menj orvoshoz, ad gyógyszert, amitől elapad a maradék tej, a tejlázba bele is bolondulhatsz!!! Én ismerek egy nőt aki így járt. Gyorsan, jobbulást!!
2010. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene ezért elapasztani a tejet, ha még akar szoptatni? egy emlőgyulladás nem a világ vége.

Szopi után fejd ki a mamradékot, Gyakrabban zuhanyozz meleg vízzel.

2010. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xStefix ***** válasza:
68%

Az orvost meg a gyógyszert felejtsd el, semmi szükség rá!

(A dokik gyakran antibiotikumot szoktak rá írni, ami abszolút rossz, mert általában nem bakteriális fertőzésről van szó. Arról nem beszélve, hogy az antibiotikumozás manapság már nagyon kétesélyes dolog..)

A belebolondulást meg aztán pláne nem értem..! :-O


A tüneteid egyébként elég tipikusak, nekem is brutál hidegrázásom volt (hőemelkedés mellett) mind a 3x. Szoptass most átmenetileg gyakrabban vagy fejj többször, finoman masszírozva a mellet. A fájó résszel csak óvatosan, de kicsit azt is muszáj lenne megtapogatni. A lényeg, hogy minél alaposabban kiürüljön.

2010. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló, és sajnos utána gyakran előjött.

Szoptass úgy, hogy a kicsi álla arra fele legyen, ahol van a pirosság.

szoptass gyakrabban és maszírozd a piros rész - óvatosan lefele.

Szoptatás előtt vegyél egy meleg fürdőt (ha nem vagy lázas!!!), az kitágítja a mellcsatornákat és segít, hogy kiürüljön a tej.

38,5 feletti lázzal ne szoptass!!!

Szoptatások közt tegyél vizes ruhát a hideg részre. A közhiedelemmel ellentétben nem fog elapadni a tejed ennyitől, ha továbbra is szoptatsz.

Szoptass gyakrabban.

Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de ha a lázas vagy, nem biztos, hogy megúszod antibiotikum nélkül. Persze van olyan is, ami mellett szoptathatsz. Nekem nagyon magasra szökött a lázam és nem is nagyon lehetett csillapítani. Mikor másodjára kijött a pirosság és orvoshoz kerültem, már gennyes volt a mellem - szóval onnan nem is szoptathattam. Csak fejtem, hogy megmaradjon a tejem.

Jó egészséget!

2010. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:
100%

Tévedés, hogy lázasan nem lehet szoptatni!

Csak nagyon speciális esetekben nem ajánlott.

Antibiotikum pedig csak akkor kell, ha fertőzés(veszély) van: előző anyukánál tályog lett belőle, amikor már szükség lehet rá.


De egy "sima", kezdeti mellgyulladásnál, mint amiről a Kérdező írt, nem kell. (De persze időben kell kezdeni a kezelést, nehogy komolyabb baj legyen belőle.)

2010. okt. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
100%

Én 39,5-tel szoptattam, amikor influenzás voltam és semmi gondunk nem lett belőle, sőt! A lányomon ment át leghamarabb a fertőzés..


Lázra pedig nem antibiotikum való, hanem lázcsillapító, de az is csak magasabb láz esetén válik szükségessé. Nem ugyanaz.

2010. okt. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szoptatas elott nagyon meleg vizes borogatas de jobb a jo meleg vizes tusolas kozben enyhen maszirozd a melled.Olyan testhelyzetben szoptass hogy a baba alla az erzekeny resz fele nezzen.Legalabb 2 orankent szoptass ebbol a melledbol.Szerintem nagyon hamar rendbe jossz (vagy mar rendbe is jottel azota).

Nekem 2 hete volt ilyen mellgyulladasom,hoemelkedes,csomo sehol csak egy erzekeny terulet,1 nap alatt rendbe jottem.

2010. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h írtatok. A helyzet az,hogy a lányom egyátalán nem akar nappal szopizni. Visított, ha megpróbáltam. CSak este, éjjel és reggel. A mellszívóm már hónapokkal ezelőtt eltörött, így azzal fejni sem tudtam. kézzel semmi nem jött. Érzékeny volt, piros folttal és majd két napig lázas voltam. Nem volt mit tenni, maripent szedek. Elmentem a gyerekorvoshoz, kikértem a véleményét, azt mondta, reggel és este is nyugodtan szophat a baba.azóta , h szedem a gyógyszert, javult a helyzet.

Egyébként ilyenkor nincs szó rögtön tej elapasztásról!!!!

2010. okt. 24. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!