Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit jelent az, hogy a mell...

Mit jelent az, hogy a mell nem tejtároló, hanem tejtermelő szerv?

Figyelt kérdés
A baba azt tudja kiszívni, amit megtermelt a mell és rövid ideig ott tárolja. Ha elfogy a tej, akkor cuppog, nyűglődik a baba. Lehet, hogy valami minimális csöppek folyamatosan termelődnek, de az nem elég kb semmire, nem? Nem olyan a mell, mint egy csap, hogy amíg szívja a baba, addig folyik a tej. Vagy én tudom rosszul? Hogy működik ez?
dec. 31. 12:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ismerem ezt a szilikon mellszívót, kipróbálom akkor én is ezt a verziót, ha bejönne, nagyon praktikusan hangzik.
jan. 1. 09:12
 12/17 A kérdező kommentje:
Azóta is próbálkozom szaporítani, de fejés alatt kb csak csöpög a tej. 45 perc alatt 50 ml-t sikerül lefejni. És ha ezután a babám kitalálja, hogy még kér enni nem sokkal fejés után, akkor csak tépi a mellem és nyöszörög, láthatóan elégedetlen. Ez azt jelenti, hogy tudok több tejet termelni? Próbáltam power pumpolni napi kétszer, ezen kívül még napi 4x 7-5-3 fejést, és így is csak 6x50 ml tejet tudok eltenni. Iszom babylove-os szaporító teát, iszom sok vizet, eszem elég ch-ot. Mit csinálok rosszul? :(
jan. 5. 12:04
 13/17 anonim ***** válasza:
Fura, mert elvileg fel kéne szaporodnia. Még utánanéznék a helyedben, milyen trükköket javasolnak a fejéshez, hogy jobban meginduljon a tejleadó (pl. baba képét nézni, nem rástresszelni, előtte meleg zuhany, ilyenek), de ha nem használ, akkor elengedném a dolgot.
jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A meleg zuhanyon kívül mindent próbáltam. A meleg zuhanyt tegnap lecseréltem egy tasak (száraz), megmikrózott rizsre, és úgy tűnik, hogy valamit segít. Hátha így már fog szaporodni. Nagyon köszi a segítséget!
jan. 6. 15:01
 15/17 anonim ***** válasza:

MOst fogsz tudni esetleg, ha lement a növekedèsugràs nàlatok..



Fejôvel nem ugyanazt a stimulàlàst adod, mint a baba.. nehezebb dolog..

Nèzd közben a babàdat, vagy kèpet róla..


Nagyon sok folyadèkot igyàl.



Ikreket szoptatok.. tehàt a szervezet kèpes rà.

jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszi, le a kalappal! Mindig a babámmal együtt fejek, úgyhogy őt látom élőben. A sok folyadék megvan, éjjel is megiszom egy litert, annyira szomjas vagyok folyton. Kb 4 liter vizet iszom egy nap. Most sikerült kicsit növelni a mennyiséget, ma 460 ml-t sikerült eltenni.

Utolsó, te nem csináltál semmi mást, csak sok víz és sok sok szopi?

jan. 7. 21:17
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen

Szoptatás és folyadék..

Nem is fejtem szaporítás miatt.


Kitartás!

jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!