Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig lehet odaadni a babának...

Meddig lehet odaadni a babának a hűtőben tartott anyatejet? Amit tegnap délután fejtem, azt meddig adhatom oda?

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Én úgy tudom, hogy az anyatej hűtőben egy napig eltartható. Én adtam le anyatejet, ők átvették az előző napi tejeket, sőt, a hétvégén a szombaton gyűjtött tejet hétfőn vitték el (bár ezt később elkülönítve kezelték).

Szerintem ameddig nem változik meg a szaga, nem lesz büdös, vagy jellegzetes buki szagú, nem udrik össze, addig jó. Ha szétválik tárolás közben (a zsírja a tetejére kiül, és alatta átlátszónak tűnik), az nem baj, csak össze kell rázni, és újra elkeveredik.

Ha kételkedsz benne, hogy jó-e, fel is forralhatod. Ha összeugrik, már biztos nem jó. A forralásra általában azt mondják, hogy tilos, mert állítólag kiöli a vitaminokat, de az Anyatejgyűjtőben mindig felforralják az anyatejet, mielőtt kiadják!

2009. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
A hűtőben 72 óráig áll el.
2009. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

3 napig lehet a hűtőben tárolni elvileg, bár én két napnál tovább nem tárolnám.

Tehát amit tegnap délután fejtél azt legkésöbb holnap estig odaadnám.

2009. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
hutoben csak egy napig.a fagyasztoban tobb nap vagy hetig is ok
2009. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Hűtő 72 óra, fagyasztó 6 hónap. Ez 100%
2009. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!