Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy csak szénhidrát...

Normális, hogy csak szénhidrátot kívánok mióta szoptatok?

Figyelt kérdés

IR-esként nagyon figyelnem kellene, hogy mit viszek be de elképesztő mennyivel több kalóriára van szükségem, mint szoptatás előtt. Vannak napok, amikor tudatosan visszaveszek viszont pár nap és kezdődik előről, hogy kb 1-2 óránként eszek valamit az éhségtől.

Nem vagyok elhízva, újra elkezdtem sportolni is.


5 hónapos baba anyukája.


jan. 14. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
NE szénhidrátokat egyél, hanem fehérjét, erre van szükség a tejképzödéshez, meg neked is ez az egészségesebb
jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Normális. Én cukorbeteg vagyok. Amikor született a lányom a diabetológus szoptatásonként +10 gramm szénhidrátot ajánlott. Közvetlen előtte, vagy akár közben ettem. Egyébként hipoztam volna.
jan. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minden nap viszek be bőven fehérjét is, alapvetően odafigyelek csak ez a ch éhség ami nagyon megkavar és nem tudom normális e vagy inkább az IR-hez van köze.
jan. 14. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:
A szoptatás miatt van. Plusz szénhidrátot igényel ilyenkor az is, aki nem IR-es.
jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Az anyatejben majdnem 7 gramm cukor van deciliterenként. 5 hónaposan az én fiam már simán szopott 1-2 decit is egy alkalommal, nyilván nem mindig ugyanannyit, de 2 óránként szopott. Ez nagyon sok szénhidrát pluszban, ha csak 4 óránként 2 dl-rel számolok, akkor is 84 gramm egy napra, nem számítva azt, hogy maga a tejtermelés még elhasznál plusz energiát, nem 100%-os a hatásfoka. Ezt a szénhidrátot a szervezeted a saját raktáraiból fedezi, de utána pótolnod kell, hogy feltöltsd a raktárakat (kb. 100 g-ot képes tárolni a szervezet a májban, de ebből kell a saját igényeit is fedeznie két étkezés között).


Nekem nincs IR-em, és napi 1-2 zacskó kekszet, csokit stb. ettem a szoptatás első hónapjaiban pluszban a normál étrend mellett. Így tudtam elérni, hogy csak heti fél kilót fogyjak, ne másfelet. (Ez egyénfüggő is, van, akinek pont a hízás ellen kell küzdeni, míg szoptat, nálam olyan 10 hónap után fordult a kocka.)

jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!