Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A sok tej érdekében mi a...

A sok tej érdekében mi a fontosabb? Az állandó és bőséges szénhidrát fogyasztás, vagy a bőséges folyadék fogyasztás? Vagy egyszerre mindkettő?

Figyelt kérdés
Most 36 hetes terhes vagyok ès sajnos màr 24 kilò van rajtam. Azt olvastam, hogy àllandòan enni kell, hogy legyen tej. De akkor ìgy esély sincs arra, hogy az ember visszafogyjon. Mi igaz ebből? Vagy ez alkati kérdés?
2015. máj. 28. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

csak normálisan kell étkezni

változatosan és legyen főtt étel is közte

legjobb napi 5 ször

(szóval pont, ahogy a gyerekeket tanítjuk, úgy lenne helyes felnőtten is)

plusz literszámra inni a vizet; ha muszáj, laktoherb teát


hízni nem tanácsos(hájat), nem tesz jót a szívnek és vérkeringésnek sem és ugye ezzel a baba ellátottáságát is nehezíti. a terhes hízás nagy százalékban csak a víznek köszönhető, mert a szervezet raktározza, a magzatvíz csere miatt. inkább elegendő vitaminkészlet a lényeg, köztük kiemeltem az omega 3, pláne ha fiú .

2015. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*a laktoherb tea csak szülés után, szoptatás alatt javasolt
2015. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy állandóan enni kell, hogy legyen az embernek teje. Akkor elhízik, nem feltétlenül lesz teje is.

És igen, kell a folyadék is, viszont az sem jelent magában semmit.

Igazából szerintem szervezetfüggő, hogy valakinek lesz-e vagy mennyi teje lesz.

Nyilván, ha egészségesen táplálkozol, és ez nem azt jelenti, hogy egyfolytában eszel, csak enni kell, tehát nem szabad koplalni és megiszol 2-3 liter folyadékot egy nap, azzal hozzásegíted a tejtermelődéshez a szervezetedet, de ha egyébként olyan a szervezeted, hogy nem lesz, akkor így sem lesz.

2015. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és 36 hetesen még igen csak korán van, hogy ezen agyalj.:)
2015. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mindketto nagyon fontos. es en 23 kgal mentem szulnu szoptatas alatt zabaltam mint allatt, de a 10. honapig minden lement. a baba mellett fogyni fogsZ :)
2015. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"mindketto nagyon fontos. es en 23 kgal mentem szulnu szoptatas alatt zabaltam mint allatt,"

Hidd el, hogy az nélkül is megy. Én nem zabáltam, kevesebb, mint 10 kg-ot híztam a terhességem alatt és mégis rengeteg tejem volt!:)

2015. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nyilvan adottsag kinek mennyi a teje...nekem azok utan a napok utan, amikor pizzaztam vagy kalacsot ettem szo szerint omlott a tejem. amikor kevesett ettem masnap alig tudtam fejni. igy ertettem kedves utolso. nem muszaj zabalni persze, de azert legyunk oszintek, a salatatol nem lesz annyi...nekem a citromfu tea is bejott kedves kerdezo.
2015. máj. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van, aki a szénhidrátra esküszik, de vannak paleo anyukák, akik sok évig szoptatnak, pedig kb. zéró hozzáadott szénhidrátot esznek. Szóval lehet, nem ez lenne a fontos...
2015. máj. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

talán az a titka akkor, hogy a.terhesség alatti állapothoz képest ne legyen drasztikus változtatás...én terhesség alatt is.nagyon sok szénhidrátot ettem, imádom a péksütiket, kenyérféléket...ha szoptatás alatt neki álltam volna salizni, nyilván a szerveztem kemény diétát érzékelt volna :)) de ez elõny is lehet mert a 9. hónap óta a kerti szezon örömére elég sok salit eszem és fogyok is tõle, pedig.van rajta öntet, kenyér kocka hús, stb. gondolom aki meg ehhez hozza szokott az pusztan egy sali ebedtol nem fog fogyni.

aki meg 10 eve paleozik, nyilvan neki meg ahhoz van hozza szokva a szervezete, ezert neki ugyanazt adja egy salata mint nekem egy túrós batyu :)

2015. máj. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a folyadék fontosabb. sok mindenkinek annyi mindenre érzékeny a babája,tej,glutén,tojás,szója stb stb hogy alig ehetnek de szerencsés esetben azért van tejük. nem azt mondom,az étel nem fontos de igen az. jó genetika kell,akkor nem számít csak. de ha már választanom kell,az ivást tartom a fontosabbnak,mivel magam így tapasztaltam. nem kell zabálni,egyél amennyi jól esik
2015. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!