Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elválasztás, elválasztódás...

Elválasztás, elválasztódás után hogy altattátok a babát?

Figyelt kérdés
Lassan szeretném elválasztani a babám, és szopizás közben alszik el, illetve azzal is alszik vissza éjszaka. Aki már túl van az elválasztáson, elválasztódáson, és neki is szopin alvó babája volt, hogyan altatta el utána a babáját? Az én babám időnként ringatva alszik el, ha szopi közben nem sikerül, de csakis ringatásra nem szeretnék áttérni, a nagyobbik gyerekemmel erre cserélődött le a szopin elalvás, és utána nagyon sokáig ringatva aludt csak el.

jan. 15. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Én langyos tejet adtam neki, halk kis altatozene, hozzám bújt és meglepő módon egyik napról a masikra sikerült is leválasztani. Attól kezdve aludt jól ejszaka. Majdnem 2 éves volt akkor már.
jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Már rég nem volt baba, magát választotta le, így nem volt téma. Befordult és aludt.
jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Mellé feküdtem és simogattam, énekeltem neki. A cicihez szabad volt hozzábújni és simogatni, szopizás helyett. Amikor nagyon nyughatatlan volt, akkor vízzel kínáltam, de nem kérte, 3 éjszaka alatt teljesen elválasztódott így. Együtt aludtunk mondjuk, szóval ez legalább megmaradt neki helyette.

A kicsivel is lassan eljutunk erre a pontra, hát őszintén remélem, hogy vele is hasonlóan könnyű lesz :D A nagyot akkor választottam le éjszakára, amikor már éreztem, hogy csak cumizik és nem szopizik, így nem akartam ebben benne ragadni (1,5 éves volt). Most 3,5 éves, úgy alszik el, hogy mellette ülök, éneklek-kezét fogom, stb, szóval ez hosszabb távon is jól működő módszer.

jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Elkezdtem mesét olvasni neki alvás előtt, utána cici, aztán amikor már rutinná vált, akkor csak mese, és hozzámbújt. Megvártam, amíg elalszik, és kijöttem mellőle.

Most is így altatjuk, illetve ez most már bárkivel működik, tehát akár nagymama is tudja altatni. Ha nagyon nem álmos (szerinte), akkor is fekszünk a sötétben és maximum átbeszéljük, mi volt aznap vagy dúdolok neki valamit.

jan. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Délben babakocsiban altató szopi helyett. Esti akratasnal elmagyaraztam, hogy most nem lesz cici (mert beteg a cici, leragasztottam, 23honapos volt akkor). Azóta mese van, és utána csendben fekszünk, simogatom, míg el nem alszik.
jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
7 hónaposan magát választotta le. Eleinte melléfeküdtem, tápszert kapott és belealudt, aztán a tápszer csak az esti alváshoz maradt meg. Melléfekszem és egyszercsak elalszik.
jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Melléfeküdtem és elaludt. Mind a 2 gyerekkel igy csináltam, 13 és 10 hónapisan választottam le őket.
jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát! Jó olvasni, hogy máshogy is sikerül azért elaltatni, nehogy véletlenül rászokjunk a ringatásra megint :)
jan. 15. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!