Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Beszélgetés közben hallottam,...

Beszélgetés közben hallottam, hogy képes termelődni napi 2 liter anyatej is, akinek sok van?

Figyelt kérdés
Létezik ilyen?

jan. 24. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán, még több is
jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem sok tejem volt. Tejleadó voltam, így minden etetés után fejtem. Átlagban 1 liter lejött naponta, de volt, hogy másfél. Mellette ugye még a lányom is evett rendesen. Szóval van ilyen, de ehhez kell a rendszeres fejés.
jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van. Nekem szinte semmi nem volt. Barátnőmnek rengeteg. Volt, hogy az én babám sírt neki már akkor ömleni kezdett. Szóval van olyan akinek kevés, van akinek sok van akinek épphogy elég.
jan. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ml-k ha voltak,azért is félévig küszködtem,barátnőmnek a 32 hétre született picije után azonnal ömlött a teje,már a császár után közvetlenül. Tejleadó is volt,konkrétan ömlött. Genetika,hormonok.
jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Én egyet szoptatok, és egynek kizárólag fejek (barátnőm babája). Egyidősek, ha mindkettő kb ugyanannyit eszik, akkor 2100 ml tejet termelek naponta. Elvileg fontos, hogy szülés utáni pár napban minél több inger érje a mellet. Az enyém a kórházi 5 napot egész nap végigszopizta, még álmában is, és annyi tej volt, hogy ha nekiálltam fejni, hogy ne feszüljön annyira a mellem (szoptatás mellett), 250 ml olyan simán lejött 5 perc alatt, mintha csapból töltöttem volna. Pedig egy vékony, B-s mellű nő vagyok, nem gondoltam volna magamról, hogy ennyi lesz. Meg elvileg, aki vasat szed (nem csak szoptatós vitaminban, hanem külön vasat), annak több teje van, ezt én is észrevettem.
jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5# Mindenki szoptatja egyből és egész nap. :) Nem ettől függ,szerencsés alkat vagy. Barátnőm a koraszülöttjét nem is szoptathatta az elején,fejni meg ereje nem volt komplikáció miatt eljárni egyből,még is ömlött.
jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6-ossal értek egyet. 3-as vagyok. Császárom volt az előtej egy csepp jött a műtét után fél óra mellnyomokásra. Nővérke csinálta. Konlikáció miatt egy hétig voltam a kórházba non stop cicin volt a baba. Mégis pótlás kellett mert 5 ml jött ki mérték a babát már minden etetés után mert csak fogyott. És fejni hiába fejtem még tanácsadó is többször segített neki sem sikerült kicsiholnia semmit. Doki mondta van ilyen ezer meg egy nővel nem èn vagyok az első. Ennyi valaki szerencsésebb
jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7# Sajnos van,csak erről utálnak beszélni. :\ Nálam én is 1 hétig voltam vele kórházban,velem volt végig,0-24 szoptattam. Nálam is mérték már a végén,meg fejni is kijártam pluszba,kérték,mert a pici súlyából már majdnem 2 kg-ra lement. Nálunk akkor már kellett itatópohárból pótlás,mert mondták hogy a vége szonda lesz. Mondták,hogy majd belövell,úgy is érzem. Mesélték a szobatársak milyen érzés. :D Hát nekem nem volt feszülés,csomó,tejcsorgás,belövellés,ha megnyomtam se jött semmi.
jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8-as. Ismerős ugyanez volt nálunk. Nem beszélnek róla gyakran már azt mondhatni, hogy tabu. Meg mindig megy, hogy veled van baj ha nem veled a babával. Egyik tanácsadó azt mondta 8 liter (igen jól olvasod) vizet kell meginni egy nap azért nincs tejem mert én 2,5-3 iszok egy nap. Nem megy több ennyi. Bár őt elzavartam mert csomó baromságot mondott. Mikor feladtam több hónap után, mert már gyakorlatilag tápszeres volt egy percig nem fájt a mellem. Mondták majd fáj, ha abbahagyjuk. Hát semmit nem éreztem. 7-es voltam.
jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9# Nekem se,mondták hogy majd lehet kell fejni,borogatni. Nem volt mit,mintha sosem szoptattam volna. :D Nálam a 3. tanácsadó egy kolléganőm volt. A 3 közül egyedül ő mondta,hogy bizony van ilyen,sajnos.
jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!