Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej mindenáron?

Anyatej mindenáron?

Figyelt kérdés

Kedden lesz 1 hónapos a második babánk.

Elsőszülöttem tápszeres volt. Egész hamar az lett, kb. 2 hetesen.

Most van tejem, tápszert csak 1x kellett neki adni, de anatómiailag képtelen vagyok a szoptatásra, így lefejt anyatejet kap. De belefáradtam.

Az egész napom abból áll ki, hogy fejek és etetek. Jó, igaz, apuka is átvesz etetéseket, akkor tudok pihenni, és a nagyobbal többet foglalkozni.

Tényleg szar anya vagyok, ha bedobom a törölközőt?


jan. 14. 01:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Azt tedd, ami neked jó. A gyereknek nem lesz rosszabb.

Neked viszont nem tesz jót, ha olyat teszel ami nem esik jól, emiatt feszkó van benned. Pont hogy a feszkó van rossz hatással a gyerekre, azt átveszi teljesen tőled.

Ha csak full egyszerűen józan paraszti ésszel belegondolunk, mi emlékszünk arra mivel etettek minket ennyi idősen? Dehogy, nem határoz ez meg semmit. Tej vagy tápszer, le se szard. Lényegtelen.

jan. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
Dehogy mindenáron. Annyit nem ér, én ugyan tudok szoptatni és így sokszor kényelmesebb megoldás, mint bármi más, de ha fejnem kéne, én se szórakoznék vele. Annál többet ér, hogy a tápszert tőled függetlenül bárki-bármikor bekeverheti és odaadhatja neki, te annyival szabadabb vagy, azért ez szerintem nagyon nem mindegy.
jan. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Ugyanígy jártam. Első tápszeres, második lefejt tejes anyatejes. Két hónap után feladtam, mert az egész napom fejés (és szoptatás) volt, a naggyal nem tudtam érdemben semmit foglalkozni. Mivel második tápszeres gyerek, így én könnyebben elengedtem, de azért küzdöttem vele megint.
jan. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Nekem volt tejem, szoptattam is, de egyszeruen annyira utaltam, hogy kihuztam harom honapos koraig, hogy elete elso szakaszaban kapjon anyatejet (addig tapszert nem is latott), majd egyik naprol a masikra tapszerre valtottam es egyik naprol a masikra fenyevekkel jobb lett az eletunk. Egyetlen egy percig sem ereztem magam szar anyanak. Te se tedd. Adj neki tapszert, egesz nap fejni sem normalis.
jan. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9%
Eléggé!Lusta vagy és nem anyának valo.A babám most 10 honapos ,még szopik.Egész éjjel a mellemen van.Az elején úgy fájt a mellem ,azt hittem be..arok.De kitartottam,mert tudtam szereti és neki ez a legjobb.Igen,tápszeren is felnő,ha nincs más,de neked van!
jan. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Persze van, 0-24 fejek, semmi időm a nagyobbra, se páromra, háztartásra de magamra se.

Igen, lusta vagyok. Azokat az órákat tudnám másra fordítani. 1 fejés 1 óra. Számold ki hány óra megy el ezzel naponta. Ez csak a fejés. Nincs benne az etetés, pelenkázás sem

jan. 14. 09:05
 7/22 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem szeretnéd ne erőltesd. Jobb az anyatej persze, de ennyit nem ér..a kisfiam egy éves még mindig cicizik, de én már rámentem mentàlisan.. ott tartottam hogy azért nem akarok kistesót mert rettegek hogy szoptatni kell még majd őt is..
jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

Off: 5 te nem vagy normális! Tehát az teljesen természetes, hogy anyuka 0-24-ben a picivel legyen, a nagyobb meg majd nő mint a gomba és le van kakkantva, mert ott a pici, akinek anyatej kell? Ezt te se gondoltad át (vagy nem lennék a nagyobb gyereke/i/d helyében).

Dehogy vagy rossz anya ezért. Rosszat akkor tennél, ha hagynád magad a tények ismeretében totál becsavarodni! Nyugodj meg és válts tápszerre, ha úgy érzed!

jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek a többséggel. Nem kell anyatej mindenáron. Az rontja el a társadalom, tanácsadók meg a hasonszőrűek, hogy azt sulykolják kell a szoptatás minden áron. Mi is elengedtük 2,5 hónapos korában. Nem tudott szegényem megfelelően szopizni a gyógytornász javaslatai tornái semmit nen értek. Így átáltunk javaslatra fejésre. Valami borzalom volt, hogy a nap nagyrésze ezzel telt és ráadásul kevés is volt a tejem pótlás kellett. Bár a legelejétől az kellett. Nem bűn feladni, mert a szeretetet nem a szoptatásban méri a baba.
jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
A másik, hogy ezek szerint neked elég volt, hogy "Egész éjjel a mellemen van." Ő ezt nem tudja kivitelezni. Egy fejés nem annyi, mint egy szoptatás. Gondolom, Ő is úgy van vele, bárcsak ennyi lenne.
jan. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!