Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, ha folyton...

Mit csináljak, ha folyton mászik rám a nagy, amikor a kicsit szoptatom?

Figyelt kérdés
Próbáltam toleráns lenni, megérteni, elmagyarázni neki, "kárpótolni", hogy sok időt töltök a kicsi szoptatásával, mesét olvasni neki közben, beszélni hozzá, de szándékosan zavar a lányom szoptatás közben. Kihasználja, hogy elfoglalt a kezem, és tépi a hajam, rúgdos, rámászik a kicsire, felmászik a kanapé támlájára és onnan ugrál (!) ránk. Ilyenkor abbahagyom a szoptatást, leszidom, hogy ilyet nem szabad csinálni, inkább csináljuk ezt meg ezt, megpróbálok úgy szoptatni, hogy kevésbé férjen hozzánk, de képes minden szoptatás alatt folyamatosan ezzel próbálkozni. A lányom 20 hónapos, a fiam 4, és most tart ott, hogy bármi egy kicsit is elvonja a figyelmét, akkor abbahagyja a szopizást és néz körbe. Ha megzavarja a lányom, akkor kiköpi a mellem és vissza sem veszi, csak egy negyed-fél óra múlva. De közben éhes, emiatt nyugtalan, nem tud aludni, túlfárad, hosszúak a szoptatások, emiatt a lányom is türelmetlen és mérges, üvölt, ami miatt szintén nem szopizik a kicsi. Elegem van, egész nap felváltva üvölt a kettő, olyan ideges vagyok, hogy szándékosan bosszant a lányom. Értem, hogy féltékeny, és én vagyok a felnőtt, jobban kéne reagálnom, de nem nagyon tudok hatni az ösztönös érzéseimre, csak a reakciómra. Egész nap dühös vagyok a lányomra, és nem tudok kitörni ebből a körből. Ha békén hagyna 5 percre, akkor gyorsan megetetném a kicsit, és tudnánk játszani. Már komolyan azon gondolkozom, hogy bazárkózom szoptatni, de akkor meg üvölt és veri az ajtót. Mit csináljak?
jan. 24. 11:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%
20 hónapos?
jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
1# vagyok. Szóval,a pici 4 hónapos,a nagy 20? Húha,kitartást! Azt szeretné gondolom,hogy vele foglalkozz,pici még. Ismerősöm 3 éves gyereke is mindig akkor akar valamit náluk,mikor a picit szoptatja.
jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Veszel neki egy babát és mondod neki, hogy ahogy te a tesot eteted, ő is etesse a babáját. Létezik már jopar etetheto baba
jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

A harmadik jó tippet adott.

Vagy allj fel, vedd a kezedbe a babát és úgy szoptass. Én a második gyereknél így csinaltam, jártam keltem a lakásban így szoptatás közben, néztem mit játszik a nagy. Így nem ér el titeket, mert magasan van a pici, addig ő játszhat a földön.


Amúgy meg ha nagy ritkán becsúszik olyan hogy magatokra zárod az ajtót és úgy szoptatsz, attól semmi baja nem lesz a nagynak. Például ha bánt titeket, akkor bejatszhatsz ilyet, mert a szidás nyilvanvaloan nem használ, hiszen nincs következménye. Így olyan mintha csak a levegőbe beszélnél...

jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
4# Bezárnád a 20 hóst,aki mondjuk fél óráig üvöltve sír és veri az ajtót? Az szép...:( Kérte ő a kistesót? Mondom ezt úgy,hogy nálunk is kis korkülönbség van.
jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ez inkább pelenkázáskor van, de bevált, hogy adok neki valamit, amivel csak akkor játszhat, amikor pelenkázás van. Ilyenkor előre szólok, hogy megyek pelenkázni, kéri addig játszani a "különleges dobozt"? Kis tároló bigyók, csipeszek, pár üveggolyó, hógömb, elemlámpa, meg ilyen vegyes ezmegaz van benne, lerakom magam mellé a földre, és addig nézheti, amíg pelenkázok. 20 hónapos nem érti még, hogy nem szabad, legalábbis nem így, neki a negatív figyelem is jobb, mint a semmi. (2 éves és 2 hónapossal hasonlóan vagyunk)
jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

5 percre, ha bánja a kicsit, akkor igen. És nem őt zárnám el, hanem én vonulnék be 5 percre ha ver engem a gyerekem, vagy veri a tesót.


Jaja, 20 honapost sokkal de sokkal egyszerűbb megtanítani és csirájában elfolytani a verekedést, mert egy 4-5 évest sokkal nehezebb már elkezdeni megtanítani erre, főleg ha eddig szabadott.


Amúgy szakemberek is tanácsolták konkrét példa esetében hogy amikor a kissrác harapta aput, apu betette a gyerekraccsal ellátott szobájába a srácot. 3 nap alatt leszokott róla.


Szóval ha bánt a gyerek, akkor ez is egy megoldás, így nem zárod el magadtól, de mégis van egy határ.

jan. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
18%
7# Igen,de mondjuk az okát se ártana kezelni. Valamiért figyelemre éhes.....
jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

"Valamiért figyelemre éhes....."


Bakker, ugyan miért lehetne figyelemre ehes? 20 hónapos, 20 hónapig egyedul volt, az övé volt az anyja minden figyleme, erre most itt a kisteso, anyu vele is törődik. Totál normális, ha figyelemre vágyik, hiszen eddig megkapta

jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
11%

A nagy mikor hagyta abba a szopàst? Ha csak par hònapja, akkor visszaraknàm őt is mellre. A tendemszoptatàs csökkenti a testvèrfèltèkenyseget.

Vagy a szopiidő lehet neki meseidő. Ilyenkor olvass neki. Vagy vegyèl beltèri màszòkàt, trambulint. Vagy bùjòcskàzz, duplòzz, stb. szoptatàs közben a naggyal.

Kitartàs, nem könnyű mikor az egyik pici, màsik kicsi.

jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!