Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Furcsa, ha valaki egy éves...

Furcsa, ha valaki egy éves kora után már nem szeretné szoptatni a babáját?

Figyelt kérdés

Mert én nem szeretném. Egyrészt azért, mert kistestvért szeretnénk, másrészt meg amúgy sem. Még a védőnő is olyan furcsán nézett, amikor ezt kérdeztem tőle, azt mondta, végülis van olyan anyukája is, aki egy hónap után hagyta abba a szoptatást, mert utálta... De könyörgök, ez ugyanaz a kategória? Meg aztán azt ő is elismerte, hogy szoptatás alatt jóval nehezebb teherbe esni.

Van még más is, aki így érez, mint én? Egyszerűen nem szeretném 2-3 évesen is szoptatni, ez tényleg olyan szörnyű?


2010. okt. 23. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így terveztem, és nem is volt nehéz dolgom, mert 13 és fél hónapos korára eljutott odáig, hogy csak csócsálgatta, én meg meguntam. Nem is hiányolta, vagyis jó döntés volt.

A védőnőm meg agyba főbe dicsért, hogy milyen jó, hogy eddig szoptattam.

Csináld úgy, ahogy te szeretnéd, és senkivel ne foglalkozz. Ha te így látod jónak, akkor meg se halld, ha a védőnő ilyen butaságokat mond!

2010. okt. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem furcsa. Én 8-9 hónapig akartam szoptatni (az én felfogásom szerint addig mindenképp kellene), de a sors megoldotta, mert 3 hónapos korában egyszerűen elfogyott az a kevéske is, ami volt.
2010. okt. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mért lenne furcsa kedves kérdező? 1 év az elég szép időés vhogy akkor már a legtöbb baba rengeteg más kaját eszik mellé ugy hogy, én szerintem 12 éven tul inkább már csak vigasztalásra nyugtatásra jó nekik Az én kisfim is most hagyta el ő szerencsére magátol jó 3 hete ő most 13 honapos de vhogy én nem bánom mert az utobbi időbe ő is már csak csocsálta szoval vhogy már ő se volt odáig érte Én már annak örülök hogy, ennyi ideig tudtam szoptatni a nagyobbik kisfiamat csak 3 honapig tudtam.
2010. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj elnézést mekora butaságot irtam nem 12éves hanem honapos!
2010. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem furcsa.Jo hogy eddig tudtad szoptatni.Gratulalok.

Nem miondenkinel nehezebb a terherbeeses szoptatas alatt.En 2x lettem terhes ugy hogy kozben szoptattam.

2010. okt. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Akkor nem szoptatsd, de a szotatás attól mert elmúlt 1 éves, még ugyanoylan egészséges a babának. Énszoptatom 19 hós lányomat, nemrég volt beteg és szinte nem is evett mást, örültem, hogy még szopik.
2010. okt. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szörnyű. Megértelek, és tisztellek azért, amiért egy évig szoptatni szeretnél. Ezzel nagyon sokat teszel a babádért.


Az a szörnyű, amikor másokat leszólnak, lesajnálnak, kigúnyolnak azért, mert egy éven túl is szoptatnak.

2010. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xStefix ***** válasza:
72%

Nem furcsa, nem szörnyű, nem rossz.

Én mondjuk azt vallom, hogy ennyi idősen még a gyerkőc érdekét teszem az enyém elé, és ha neki továbbra is szüksége van rá, akkor legyen. De ha nem, akkor meg befejezzük.


Nálunk érdekesen alakult, mert régen én is azt gondoltam, hogy hú, csakis addig, amíg nem jár és beszél.. Aztán múlt az idő, megtanultam egy csomó mindent és mára már a 3. szülinap a "cél". Az idő nagy csavarokat tud produkálni. :)

2010. okt. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért kérdeztem, mert más anyukákkal beszélgetve többször tapasztaltam, hogy furcsának találják. Semmi bajom azzal, ha valaki a másfél éves gyerekét naponta kábé tízszer szoptatja, és éjjel is 3-4x (valós példa), de én nem szeretném. Kíváncsi voltam, mások hogyan látják.
2010. okt. 24. 22:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled.
2010. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!