Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Biztos eszméletlen buta a...

Biztos eszméletlen buta a kérdés, de mégis felteszem. Ha valaki mondjuk 1 éves koráig szoptatni szeretné a babáját, akkor miért ajánlják kezdeni kiváltani a szopásokat már 5-6 hónaposan?

Figyelt kérdés
Attól nem lesz szerintem több tej a ciciben, mert 6 óra telik el két szopi között, nem 3, sőt, egyre kevesebb fog termelődni. Hogy kapja meg így majd a mondjuk 9 hós gyerek a neki szükséges tejmennyiséget? Vagy jön akkor a babatej, meg tápszer? 8,5 hónapos kisfiú anyukája vagyok, és napi 3-4x kap kanalasat, de mindig szopi után kapja, ugyanúgy 5x szopik, mint 4 hónaposan. Így is csökken a tejmennyiség, hátha még elhagynánk egy-egy szopit..
2010. szept. 1. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom meg kell szokni az új ízeket! Más oka nem lehet, ha az anyatejet néhány szakértő a tápszerek elé helyezi.

Viszont vannak nők, akik a gyereket 3 éves koráig szoptatják. Hogy utána mennyire lesz válogatós a gyerek kaja tekintetében, nem tudom.

2010. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert 6 hónapos korában nem elég már a baba fejlődéséhez az anyatej, ezért van szüksége másra is, hogy hozzájusson a számára szükséges vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz.
2010. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

És mennyit eszik abból a kanalasból? Mert biztos nem lakik jól vele. Az első évben az a cél, hogy felkészítsük a gyermeket a szilárd táplálékra. Egyébként is fordíta kéne. Először kanalas, majd megkínálod cicivel, hogy igyon.

Ha szopik pl. 180grammot, akkor arra hány kanál főzeléket adsz neki? Mert már azzal a 180nal jóllakott. Amúgy utána nem is adsz inni neki?

Egyébként a szervezeted alkalmazkodni fog az új szopi rendszerhez. Tehát csak estére és reggelre fog elég tejet termelni, de azzal jól fog lakni a babát. Kereslet/kínálat.

Egyébként ez csak a saját véleményem, nem vagyok hozzáértő.

2010. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

A heles választ már megirták: csak max. 6 hónapos koráig fedezi teljes mértékben az anyatej a szükséges vitaminokat, stb-ket. Pl a vasat egyátalán nem tudja tóled átvenni az anyatejjel, a születésekor benne lévő vastartalékok max. 6 hónapra elegendőek, addigra kiürül a vasraktárja, igy onnantól vagy hozzájut valami kajából, vagy nem.

Ezért kell elkezdeni hozzátáplálni.

Hogy ezt milyen módszerrel teszed, az a te dolgod: szopi, majd kaja, vagy kiváltasz kajával teljes étkezéseket és marad a többi étkezés csak szopi.

Én fokozatosan kiváltottam az étkezéseket, ikreimet 13 hónapig szoptattam, még 10-11 hónaposan napi 2 kaja csak szopi volt, mennyiségre pedig megvolt az ajánlott 3-4 dl/fő.

A végén úgy válaaztottam le, hogy a megmaradt szopikat kiváltottam a tápszerrel és azóta is azt kapják.

2010. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1. válaszadó: nem szeretnék szélsőségekbe esni és 3 éves koráig szoptatni, nem titkolt vágyam, h 1éves koráig kitartson az anyatej iránti érdeklődése, aztán már szinte bármilyen tejterméket ehet amúgy is. Nem értettem azt a mondatodat, h bizonyos szakértők a tápszer elé helyezik az anyatejet. Mert van olyan szakértő is, aki szerint hasznosabb a tápszer?

2. válaszadó: tudom, h hozzá kell táplálni és, hogy miért, nem is ez a kérdésem lényege, lehet, h rosszul fejeztem ki magam, ha így van elnézést.

3. válaszadó: Nem mérem, h mennyit szopik, de utána kb 150-200 ml kanalast megeszik, ez attól függ, h mi az aktuális menü. Natúr turmixolt gyümölcsből van, h ennél is többet, zöldségekből kevesebbet általában. Más folyadékot nem fogad el se pohárból, se kanálból, se csőrösből (cumisüveget sose használt még), max a nyári 35'C fokban 1-2 kortyot, ezért is tartom fontosnak a cicizést.

4. Válaszoló: Kb ilyen dolgokra voltam kíváncsi, de pontosan hogy jelent meg az a fokozatosság?


Ti hogy csináltátok?

2010. szept. 1. 11:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted azt,h 6 hónapos és 1 éves kora között szoptatások után adsz neki szilárdat,amennyit kér,így az anyatej marad az elsődleges,de 1 éves korára mindennel meg fog ismerkedni,és ehet is amennyit még akar.1 évesen kell váltani,akkor először kap szilárdat,és utána anyatej amennyit még szeretne.Én így csináltam mind a 4 gyereknél,nem lettek válogatósak,rendesen esznek,és semmi bajuk.:))

Ez is egy módszer,a WHO ajánlása.

2010. szept. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Itt a szélsőséges példa : nekem 3 éves koráig szopizott a lányom, sztereóban az akkor 1 éves öcsikéjével. Terhesen is szoptattam, nem lett semmi bajom, a kicsinek sem.

6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, semmit nem volt hajlandó megkóstólni. Utána meg mindent kért, hihetetlen változás volt.

Én, amikor kérte a cicit, adtam neki. Inni vizet ivott 1 évesen, sportkupakos flakonból és pohárból. A szopik ritkulásával sem csökkent le drámaian a tejem, mindig olyan sok volt, hogy szerintem 6 gyerek felnőhetett volna rajta. :) Ezért is volt jó, hogy kettő cicizett, mert legalább nem kellett fejnem. Amikor csak a lányom volt, 6-8 alkalommal is begyulladt a mellem a pangó tejtől... :(

De ez alkati kérdés azt hiszem. Én úgy gondolom, te ismered a babádat és magadat, szopiztasd kedvetek szerint, de szilárd ételt mindig kapjon, már csak a vaspótlás miatt is.

Ha nagyon tanácstalan vagy, nézz körül a www.lll.hu-n. Szoptatási tanácsadók segítenek! :) Sok boldogságot nektek!

2010. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Egyre jobban terjed az a tévhit, hogy az anyatej 6 hónapos kor után már nem elég. de igen, elég, mindösszesen a vasat kell pótolni, mert a baba vasraktárai kb ekkorra merülnek ki, az anyatej pedig ebből nem tartalmaz eleget. de minde másból: vitaminból, tápanyagból, fehérjéből, mindenből pont az életkorának megfelelő mennyiséget tartalmazza, megfelelő arányban.


Nem véletlenül hívják egy éves koráig CSECSemőnek...


hónapos kortól nem a szopikat kell kiváltani, hiszen egy éves koráig az anyatejnek (vagy ennek hiányában a tápszernek) kell maradnia a fő tápláléknak, hanem supán kóstoltatunk, megkedveltetjük az új ízeket, megtanítjuk harapni, rágni, nyelni.


[link]

Fontos tudni: az elsõ életévben nem a szoptatást helyettesítjük az egyéb táplálékkal, tehát a szilárd étel bevezetése nem egyenlõ az elválasztással. Ezért is adjuk a pépeket szoptatások után. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása szerint a szoptatás legalább kétéves korig javasolt, de ideális esetben addig folytatódik, amíg a kisbaba magától abbahagyja.

2010. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a következőt mondta a védőnő: szopi, majd utána szilárd. Ha csak pár kanállal eszik, akkor annyira volt szüksége. A babák még tudják, hogy mi a jó nekik.

Na, ezzel kapcsolatban nekem az a problémám, hogyha szopik 200 gr-ot, akkor nem fog utána enni. Ez főleg reggel probléma, nap közben nincs annyi tej. Úgyhogy én inkább úgy szoktam, hogy 10-kor 1-kor, 4-kor, 7-kor eszünk, közte meg kap igény szerint szopit. Még 1 évesen is kérte napi 6-szor. Ez persze babától is függ, hallottam olyat, aki már 7 hónaposan nem kérte. Mondjuk ezt én nem nagyon tudom elképzelni, nekem mind a 2 gyerekem nagy cicibolond.

Én is aggódtam, hogy volt, hogy csak 50 gr-ot evett a gyerek, más anyuka meg mondta, hogy az övé 200-300 gr-ot is bevág. De a védőnő megnyugtatott, hogy a szoptatással együtt egy fél vagy harmad üveg babakaja is elég neki.

A doki nekem egyébként azt mondta, hogyha a gyerek nem kéri a kaját, akkor tökéletesen elég neki az anyatej. Szerinte még vas is van benne elég, ha az anya eszik elég vastartalmú kaját.

2010. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos koráig szoptattam a fiam. 9 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt a táplálása. Minden rendben megy az evéssel. Hozzátáplálás is simán ment. Amúgy jogos a kérdésed.

18 hónapos most

2010. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!