Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha valakinek van rendesen...

Ha valakinek van rendesen teje, tud szoptatni is-akkor kell ill. lehet mellé adni a babának teát? (ha igen, akkor miért és milyet? )

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szia. Na most lehet lavinát indítok el de pontozzatok csak le nyugodtan!!!:-) a kérdezőnek válaszolok ugyhogy aki beszól annak halál:-) na de komolyan.-) nekem azt mondták a kórházba meg a védőnő is azt mondta ha cicizik rendesen akkor nem kell mellé se tea se viz. már 4,5 hónapja csak anyatejet kap ugyhogy működik. és nem szomjas. 3 óránént eszik. megpróbáltuk időnként itatni de ne kellett neki, ugyhogy nálunk ez van.
2009. jan. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fél éves korig nem kell a szoptatott babának se víz, se tea, a szakirodalom szerint.

Persze vannak kivételek, mondjuk ha nagyon meleg van nyáron, vagy beteg a baba, vagy ilyesmi.

Mondjuk amikor mi voltunk babák, minket teáztattak rendesen. Engem ezzel nyüstöl anyám is, anyósom is, apám felesége is, hogy ki fog száradni a babám, ha nem adok neki teát.

Dehogy adok neki (1 hónapos amúgy), ha van bőven tejem, és szépen gyarapodik, és semmi baja.


Szerintem erről eléggé megoszlanak a vélemények, kíváncsi vagyok, milyen válaszok jönnek majd még.

Üdv

2009. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Én sem adtam neki teát,még nyáron sem amikor nagy melegek voltak.4 hónapos korától kezdtük a hozzátáplálást és azóta kap vizet,ha szilárdat eszik. A tea nem is nagyon ízlik neki.
2009. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok!

1.válaszoló: én egyetértek :)

Én amúgy igény szerint szoptatom a babámat, napközben nagyjából 2 óránként kér enni, éjszaka pedig 3-6 óránként, ez változó.

2009. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló: :-DDD
2009. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja az első voltam lemaradt:-)
2009. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En csak a hasfajasa miatt adtam neki naponta kb. 60-80 ml teat. Ettol az en babam jobban tud kakilni es pukizni.
2009. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 7 és fél hónapos és még semmilyen plusz folyadékot nem kapott.A védőnő azt mondta,hogy nem szükséges amíg csak szopik.Most úgy vagyunk,hogy már nem is fogad el semmit hiába akarom.
2009. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a sok választ!!Remélem én is a szopisok táborába fogok tartozni.Kb 2 hét múlva kiderül :)
2009. jan. 4. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Enyém is csak szopizik viszont én adok neki inni. Ha nagyon nehezen kakil kamillát, nagyon gyengét ez mindig segít. Egyébként babavizet kap fél kávéskanál bio nádcukorral és néhány csepp citromlével- c vitamin.

Igényli és megnyugtatja, egy nap össz. kb egy deci folyadék fogy el nálunk.

Most következik a bio csipkebogyó a vitamin miatt, bacis időszak nagyon féltem.

7 hetes

2009. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!