Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha kihagyok egy étkezést vagy...

Ha kihagyok egy étkezést vagy nem iszok 2-3 liter vízet piff paff elapad a tej? Hogy működik ez igazán?

Figyelt kérdés

Van hogy a baba órákon át cicin van;oda készítek egy szenvicset, egy almát,kekszet. Vagy annyira fáradt vagyok elalszok amikor ő is és nem megyek a konyhaba főzni vagy enni hanem majd mikor van rá időm. Ezek a szokások okozhatják hogy elapad a tejem?

Azért aggódok mert azt tapasztaltam,hogy este 6 után alig tudom jól lakatni, sőt 6tól 12 óráig szinte csak szoptatok. Vagyis sokat alszik az ölemben,két alvás között szopizik valamennyit, elalszik, majd úgy kel fel mint akinek harcolni kell a tejért. Keresi nagyon.

A cicim is puha,sőt szinte már egész nap az és ha megnyomom a bimbóm semmi nem jön belőle. Fejéssel mind a két ciciből nagy nehezen ha jön 20 ml .


febr. 8. 23:43
 1/10 A kérdező kommentje:
2 hetes kisbaba,elfelejtettem megemlíteni.
febr. 8. 23:43
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pontosan így volt, ahogy a kérdésben írod, sőt, már attól apadt, ha ettem ugyan, de a szénhidrátot csökkentettem a kajában... így elengedtem a diétát, odafigyeltem rá, hogy rendesen egyek, és ittam a tejszaporító teákat, mint az őrült (nem is a hatásukban bíztam, inkább hogy azt nem felejtettem el meginni, így nem hanyagoltam el az ivást 🙂).

Az viszont normális amúgy is, hogy délután jobban szopnának a babák, elvileg akkor kevesebb, de táplálóbb a tej, bár bevallom őszintén, hogy délután én picit csaltam néha, olyankor próbáltam kicsit húzni az etetéseket, mert próbáltam "spórolni" a következő etetésre is 😊

Mindenesetre nekem bevált, gyönyörűen gyarapodott a fiam (alig múlt 2 hónapos, mikor megduplázta a születési súlyát, és nem sokkal féléves kora után triplázta), és még mindig van egy pici tejem, pedig már 17 hónapos lesz, és reggel-este még igényli a szopcsit.

Két hetesen viszont még csak a megfelelő gyarapodásra kell figyelned, meg arra, hogy legyen elég pisis-kakis pelus, ha ezek rendben, akkor szoptass nyugodtan, jut elég a babának :)

(Amúgy én is fejtem minden szoptatás után, az elején összegyűjtögettem és lefagyasztottam, bevallom, hogy ez külön megnyugtatott, hogy van egy kis tartalék, mert amúgy hajlamos voltam a kezdetekben stresszelni emiatt.)

febr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
En orultem ha egyszer ettem 3 szelet szalamit meg ittam 1 liter vizet osszesen abban az idoben, nem apadt el, sot. Lehet ez is genetika inkabb.
febr. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem apadt el. Szülés óta kalóriadeficitben vagyok, mert nagyon meghíztam. Előfordul, hogy az délután 4-től másnap reggel 8-ig nem eszem. Már 1 éves múlt a kisfiam és bőven van még tejem.
febr. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. A folyadékra viszont odafigyelek, naponta kb 3 liter vizet megiszom.
febr. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én alapból keveset iszok. Napi max fél liter.

Enni az első 3hónapban kb semmit nem ettem, mert folyton cicin volt


Ennek ellenére 2x1 évig szoptattam.

febr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 3-4 liter vizet iszom egy nap, de ha kevesebbet iszom, pl. 2,5-3 liter vizet, akkor észreveszem, hogy kevesebb a tej. Mondjuk én fejek ikreknek.
febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem apad el. Estéte kevesebb, de táplálóbb tej termelődik. Az sem jelent semmi, hogy nem feszül a melled. A tej szoptatás közben termelődik igazán.
febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az elején nekem is ilyen volt. Utána beáll.
febr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
Nálam viszont kb igen, azt vettem észre hogy ha kevesebbet eszem meg iszom, nagyon apad :( Estére meg magától is nagyon lecsökken, én feladtam egy ponton, és este kap tápszert, volt hogy fejéssel egy csepp se jött. Viszont így egyre jobban és könnyebben beáll hogy végigaludja az éjszakát, most két hónaposan.
febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!