Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik az, hogy szinte egyik...

Létezik az, hogy szinte egyik pillanatról a másikra elapad a tej? Volt akivel ez történt?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam,pár napja családi gondok miatt sem enni,sem aludni nem tudok és úgy érzem szétrobbanok a feszültségtől.Amikor megetetem,egy darabig szopizik,pár perc,aztán kiköpi a mellem majd sír.Óránként mellre teszem,de mindig ez van.Fejni amúgy sem nagyon tudtam,most meg pláne nem.Már nincs az a feszülős érzés sem.Létezik,hogy ilyen hirtelen apad a tejem?
2019. márc. 3. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy meg fog jonni. Kitartas, probalj pihenni, legzogyakorlatozni, enni-inni rendesen. Olyan van, hogy atmenetileg erosen lecsokkenhet a tej mennyisege, de nagyon sok szoptatassal vissza lehet hozni.


En arra tippelek inkabb, hogy meg fog jonni neked, valtozott az ize a tejnek, es ezert kopi ki, vagy ha van cumija, akkor az most kezd bezavarni a szoptatasba. A masik, hogy novekedesi ugras miatt is lehet elegedetlen a mennyiseggel, nem jon annyi, amennyit szeretne, hoaba szivja, 6 hetesen pont van egy novekedesi ugras. Erre valoban a suru mellretetel a megoldas.


A feszulos erzes teljesen normalis, ha elmulik.


Amugy a stressz a hormonhaztartasba nagyon be tud kavarni, fel tudja boritani, de altalaban csak atmeneti. Erdemes ilyenesetben szoptatasi tanacsado velemenyet kikerni (ibclc.hu , lll.hu , vagy a Szoptatas kerdezz-felelek csoport a facebookon).

2019. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs

Hacsak nem gyógyszert szedsz valamit


A feszülős érzésnek lassan el is kellene múlnia.., Csak ha kimarad szopi akkor szokott előjönni ( 8 hónapja szoptatok tápszermentesen)


Kitartás


Növekedésugrás is lehet.


Ha jó a védőnőd vagy gyerekorvosod jelezd


Lehet refluxa is a babádnak



Első minden továbbit leírt



Miért idegeskedsz?


Neked annyi a dolgod jelen pillanatban hogy a babádról gondoskodj, minden mást kakilj le egy ideig..

Megszokod az új helyzetet, akkor mehet minden más


Ez így normális.

2019. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van.

Kislányom 2 hónapos korában ment vissza a párom dolgozni (2 nap otthonlét után) "kell a pénz" jelszóval.

Másnap már fejni se tudtam, pedig előtte 400 ml-t fejtem míg a kicsi a kórházban volt (2 hónapos koráig)

Szóval a pihenés hiánya ilyen hatással volt rám....mivel itthon voltam, természetesnek vette, hogy mindent megcsinálok...

2019. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én egyedül nevelem,iszonyat nehéz,pedig jó baba,nem sír sokat,nem hasfájós,de mindig mindent nekem kell megoldani.Így lehet ez az ok.Elég fáradt és frusztrált vagyok.Köszi a válaszokat!:)
2019. márc. 4. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!