Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért sír fel éjjel? Meddig...

Miért sír fel éjjel? Meddig lehet ezt bírni? Ha leválasztom jobb lesz?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Negatív kommentelők inkább ne.

1 éves elmúlt a kicsikém és még mindig cicizik persze már szilárd ételt is eszik. Éjjelente felsir nehezen lehet megnyugtatni. Valamikor 2-3 órát is alszik persze cicivel a szájába. Cumit akarok adni akkor attól is sír. Déli alvás is csak velem. Éjjel csak velem . Van olyan hogy fél óránként keresi a cicit. Nem bírom fáradt vagyok .... Nagyon szeretem ,imádom de sajnos elfáradtam. Terhesség alatt sem tudtam pihenni és így már 2 éve nem alszok 1 estét sem végig. Ha leválasztom jobb lesz? Minden megvolt nálunk . Hasfájás, fogzás (tart még) szeparacios szorongás... Mit tegyek. ? Más is volt így?



febr. 15. 23:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Nalunk nem valt be az elvalasztas. Egyszeruen ez van, ilyenek a gyerekek. Nem olvastad ezt gyerekvallalas elott ? A babak nagy tobbsege ilyen, a szulok pedig evekig nem alszanak (vagy evtizedekeig akinel tobb gyerek van ).
febr. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem nincs semmi jó ötletem erre, mert az én 1 évesem tápszeres, de úgy érzem muszáj ide kommentelnem, hogy csodálatos anyuka vagy, és tudom, hogy most tök kilátástalannak tűnik a helyzet, és úgy érzed már sosem fogsz egy jót aludni, és örökké rajtad fog lógni a kis cicista, de.. Nyugtasson a tudat, hogy ez nem lesz mindig így. A hasfájás is elmúlt, a fogacskák is kibújnak, egyszer minden elmúlik.. a rossz is és sajnos a jó is.

Most még kicsi, és bújik, és te vagy neki a világ közepe, kettőt pislogsz és “Anya ne adj puszit a suli előtt, az olyan ciki”


Még egyszer ne haragudj, hogy nem tudok érdemben hozzászólni.

febr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek az 1-es válaszoloval.. A harmadik gyerekemet 1 évesen válaszottam el, most 2 múlt 2 hónappal ugyanúgy ébred és keres engem mert ez ilyen. ( mondjuk nekem a másik kettő is ilyen volt 2 nagylány a kicsi fiú)
febr. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Külön köszönöm a kettes ék! Nagyon jól esett amit írtál, lehet nem a kérdésemre a válasz de mégis úgy érzem hogy de. Minden egyes szavad kedves és inkább kicsit figyelem felhívás, hogy igen hamar el fog repülni ez az idő, élvezzem ki. Mégegyszer köszönöm!( Este arra jutottam hogy egy újabb fogacska készül kibújni.)

febr. 16. 05:22
 5/15 anonim ***** válasza:
A barátnőm fia, már egy éve nem kap cicit, mégis gyakran ébred éjjel. Nem ezen múlik
febr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk nem folyamatosan ilyen, csak vannak ilyen időszakok. Mindog elgondolkozom az elválasztáson. Persze nem tudom biztosan, hogy nehezebb lenne, vagy könnyebb. Az intuícióm azt súgja, hogy nem a cici miatt kel, hanem anya kell, és akkor már jobban járok, hogy a cici is egy eszköz, amin könnyebben megnyugszik. Ez a könnyebb és a nehezebb időszakokra is igaz.


Ugyanakkor sokakól hallom, hogy az elválasztás óta alussza át az éjszakát a kicsi legalább többségében. Szóval van, akinek beválik.

febr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Pont ugyanez a szitu van nálunk, mindjárt 1 éves.

Nem gondoltam leválasztásra, mert szerintem ez a fogzás miatt van. Cumit ő sem szerette, 2-3 hónaposan néha elfogadta, azóta sem érdekli.

Velem csak cicin alszik el, nem is tudnám máshogy altatni, sem megtagadni tőle, ha tudom, hogy azt kéri.

febr. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt gyereke válogatja. Ha úgy érzed nem bírod próbáld meg lehet, hogy segít. A mi fiúnk tápszeres nem volt tejem. Ő a kezdetektől fogva az ölelést összebújást igényli. Ha nehéz időszaka van pl növekedési ugrás akkor naponta többször csak rajtunk alszik. Akkor nyugszik meg és annyi ebben mondhatjuk nagy a szerencsénk éjjel ritkán kel. De ott van például az unokahúgom. Ott a sógornőm elmondta, hogy az volt a megváltás, hogy leválasztotta. Neki volt teje és kb egy hétig volt hiszti azóta nem és most 4 éves egyszer kel fel általában, de hamar vissza tud aludni.

És ellenpélda barátnőm gyermeke. 5 éves. Nem segített a leválasztás azóta is kb 2 óránként kel csak anya a jó senki más.

Szóval egy biztos és azt tudatosítsd magadban. Jó anya vagy. Az nem tudja meg mennyire fárasztó ez aki nincsen benne. Én sem tudom, de át tudom érezni min mész keresztül. Ha úgy döntesz megpróbálod leválsztani tedd azt. Egy éves koráig tudtad táplálni ez nagyon jó. Ha te kipihent vagy a baba is érezni fogja.

Mijdrn gyermek más így nem tudhatod előre mit és hogy fog reagálni.

febr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van akinek segített,van akinek nem. Egyébként igen,amikor tápszeres lett is felkelt nálunk is,viszont ég és föld volt a különbség. Mondjuk elég volt a cumi vagy egy kis összebújás,vagy semmi,de az ritka volt,de nem az volt,hogy fél óránként 1 pózba lehetek és közbe szoptatok újra és újra,főleg,hogy nekem szinte csak ülve ment éjszaka is és ha le akartam tenni azonnal ébredt,hanem én is vissza tudtam aludni és pihenni. Együtt alvással nem volt gond. A nappali alvásnál is elaludt és simán csinálhattam bármit addig,vagy csak én is eldőltem egy kényelmes pózban,nem begörnyedve. Most is van,19 hónapos,hogy felkel 1x,de vissza is alszik szépen. Ha beteg többször is. Amikor szeparációs szorongás volt rengetegszer,de akkor is hozzánk bújt,rajtunk aludt. De attól én is tudtam pihenni,nekem szoptatás alatt sajnos nem ment. :( Végtelen kimerült voltam.
febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Most tuti le leszek pontozva, de leirom, nalunk bejott a levalasztas, kinomban mar mindent megprobaltam, olyan szinten ki voltam merulve. 13 honapos volt akkor, egyebkent se volt mar nekem kenyelmes a szoptatas, belefaradtam az egeszbe, ejjel-nappal 20-30 percenkent kerte, tepte a polom, uvoltott, csapkodott, ha nem tudtam azonnal adni… szornyen ereztem magam mar.

En siman adtam neki cumisuveget es tapszert, illetve cumit is egy kicsit kesobb, rogton elfogadta amugy, meglepo modon. Utana meg nappal volt par nap, amig kereste a cicit, de siras nelkul belenyugodott, hogy nincs.

Mar a legelso tapszeres ejjel egyben aludt 10 orat. Pedig szuletesetol kezdve 30-60 percenkent kelt.

Es azota is alszik 🤞🏻

febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!