Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha most 7 hetes és pontos 3...

Alinaaa kérdése:

Ha most 7 hetes és pontos 3 óránként szopizik? Fog ez a 3 óra változni, ki fog többet is bírni? Vagy csak a hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés
Napközben 3 óránként szopizik, percre pontosan. Elég nagy étkű baba-12ö-150ml. Éjjel 5-4 óránként kel. A nappali szopik nem fognak változni? Mondjuk 4 óránként?
2011. aug. 17. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fog változni, lesz hogy csak 1-2 órát bír ki :) Viccen kívül, ha jönnek a növekedési ugrások, nem leszel ilyen szerencsés.

Nekem még nem volt a 2 gyerek alatt olyan, hogy 3-nál több órát kibírjanak napközben, legtöbbször 2 óránál többet sem. Kivéve persze ha nagyon bealudtak.

Szóval szerintem amíg csak szoptatsz, ne nagyon reménykedj.

2011. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nekünk is így volt a kisebbik lányommal 2 hónapos koráig. Onnantól kezdve pedig 2-óránként evett nappal és éjjel is (illetve este 8-tól éjfélig kibírta, de utána indult a 2-órázás).

Nekünk a hozzátáplálással lett jobb, így nappal 3-4 (inkább 3) óránként eszik. Éjjel szintén 8-9-től éjjel 12-1-ig, utána 3-4 óránként ébred, de 3-4 körül vissza tudom altatni evés nélkül.

De, hogy biztatót is mondjak, sok baba átalussza már az éjszakákat 8-10 hetesen, nappal pedig 4-5 hónaposan már 4-óránként eszik.

2011. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt nem lehet tudni, majd ő kialakítja.


lányom is 2,5-3 óránként szopizott, most már eszik, de 3 óránként lesz éhes. ha nagyobbat alszik akkor lesz belőle 3,5-4 óra.

de éjjel már nem kel fel enni.

most 1év+1hós

2011. aug. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:

Általában ahogy nőnek, kitolódik lassan az idő is, de.

Ekkor akár jóval gyakrabban is szopizhatnak: növekedési ugrás (6 hét, 3 hó, 6 hó); ideg- és mozgásrendszeri fejlődési ugrás (3-6 hó között valamikor); hozzátáplálás kezdete (6 hó utántól); nagymozgások fejlődése (2. félév); szeparációs szorongás (1 év körül); fogzás (pár hónaptól soookáig, szakaszosan); oltások körüli idők; betegségek stb.

És, időnként lehet, hogy az éjszakai szopizások is visszatérnek majd, szintén a fenti okok miatt.

Szóval amint látod, inkább arra készülj fel, hogy az első életévben összevissza fog változni a rendszer! De nem baj, mert ha igény szerint szoptatsz, mindig követni tudod majd a változásokat. :)

2011. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem is próbálok már ,,panaszkodni: ugyanis: 3 óránként eszik, valamikor 2,5. este 8 kor eszik és csak 1-fél2 körül kelünk, aztán 4 óra alvás és evés. na nálunk a 3 hetes ugrás volt húzós. 75 ml-ről ugrott 120-ra.1 hétig tartott, mire lett annyi tejem, addig fél óránként szopizott. Úgyhogy én még szerintem jól járok.Köszi
2011. aug. 18. 21:31
 6/6 xStefix ***** válasza:
Csak így tovább! :)
2011. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!