Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi tejet kellene tudjak...

Mennyi tejet kellene tudjak lefejni? Hogyan szaporítsam a tejem?

Figyelt kérdés
Igény szerint szoptatok, 3 hetes a kislányom. Szinte mindig csak cicin van, állandóan keresi, cuppogtat és enni kér. Attól félek nincs elég tej, mert ugye ő is éhes folyton, és mikor fejek 2 mellből alig 30 ml tudok lefejni azt is 1 órán keresztül.
febr. 15. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Ez igy teljesen jo.

Hizik ? Van pisis pelus ? Nem uvolt egesz nap ? Akkor ELEG a tej. Persze, hogy csak cicin van, mert az elso 6 hetben a babak ilyenek, a kozelseged kell neki. Nalunk is ez volt 0-24 ben. Meg a tobbieknel is. Teljesn normalis, 4. trimeszter a neve, olvass utana. Nem sokaig lesz igy, par het es erdekesebb lesz a vilag mint a melleden logas. Ujszulottkent ez viszont teljesen normalis.


Fejni pedig nem kell, miert akarsz ? Akkor szoktak ha el akarsz menni valahova, es legyen lefejt tej.

Van a szaporito fejes, de az nem ez. Az annyit jelent, hogy 7-7-5-5-3-3-1-1 percig fejed a ket mellet szoptatas utan. Nem minden alkalommal, napi 1-2 is eleg.

Sok pihenes, sok szenhidrat ( az termeli a tejet ), rengeteg folyadek, gorogszenamag, Mars tej, egyeb malata ital (pl alkoholmentes sor ) , gyumolcslevek.

En 8 hetig szenvedtem, hogy legyen eleg tejem, majd lett, es 3 evig szoptattam.

febr. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fél éves volt amikor fejni próbáltam, teljesen anyatejes baba volt, gyarapodott, tehát volt tejem rendesen. Fél óra alatt 10 milit sikerült összekaparni. Utána 7 hónaposan vagy 8 is kellett fejni 40 milit tudtam egy óra alatt.

Amúgy van pisis pelus rendesen?

Gyarapszik? Jó kedvű ha fent van?

Sokszor a szopizást nem csak evésre használják hanem szimplán testkontaktusra is, vagy épp ha fáj valami nekik akkor is megnyugtatja őket a cici (1 éves a kicsim és még mindig ha fáj a foga akkor nagy megnyugvás neki a cici) , akkor 2-3 hetes kor környékén van egyfajta növekedési ugrás ami annyit tesz hogy több táplálékra van szüksége emiatt többet van mellen hogy megtermelje magának.

Vagy szimplán vannak olyan babák akik lógnak a cicin mert ilyenek. Erre esetleg a hordozas is lehet opció ha ez áll fent és neked is kényelmesebb lenne esetleg.

febr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fejni, ezzel csak magadat szivatod. A legjobb szaporítást a baba végzi. Legyen minél többet mellen.
febr. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Növekedési ugrás... Olvass utána.
febr. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3 hetes volt az első gyerekem, szintén 3 hetesvplt mikor bepánikoltam. 0-24ben kérte, ahogy elvettem sírt. A ketségbe estem, éhezik. Azonnal futottunk tápszert venni.

Aznap este olvastam a növekedési ugrásról.

Tápszert így 1x kapott.


13hónapig szoptattam őt, 10hónapig a másodikat.

100%anyatejesek voltak.

Ennek ellenére 2x próbáltam meg fejni, igazából csak kiváncsiságból

Nem tudtam. 1 csepp sem jött úgy nekem.

febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!