Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szaporitsam a tejem?

Hogyan szaporitsam a tejem?

Figyelt kérdés

Eszem rendesen,nem vagyok stresszes,babam kizarolag anyatejes,mindig eleg volt neki a tejem,de az ejjel mar nem termelodott annyi,mint szokott.Mostmar nincs is bennuk semmi,vagyis tudom,hogy van(csak epp raktaron nincs),babam meg sir a cicin,es ideges lesz,amikor szopizni kell,mert nem jon,ahogy szeretne.A bal mellemmel igyis hadilabon allok,az mindig plotyi,alig szopik belole kisfiam.

Mivel tudnam serkenteni a tejtermelodest?

Kerlek ne mondjatok a homeos bogyokat,nalunk nem lehet kapni,folyadekot is iszom eleget.Mi lehet a baj?


2011. márc. 2. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Folyadék,folyadék,folyadék. Ha már úgy érzed nem bírsz többet, igyál még egy pohárral.

Laktoherb tea? Mondjuk nekem nem vált be, ma kezdtem a homeózást. De szerintem internetről is megrendelheted, hagy egy távoli rokont megkérsz, hogy vegyen és postázza.

Van még egy módszer: 7-7-5-5-3-3-1-1 fejés. A lényege. Naponta kétszer, mikor ráérsz fejni, először mindkét melledet 7, majd 5,...stb percig fejni ,felváltva.

Mennyi ideje szoptatsz?

Nekem az első időkbe, mikor még nem állt be a kereslet-kínálat valami nagyon megdobta a tejmennyiségemet. De ettől sok szoptatós anyuka idegenkedik. Pedig kellemes és örömteli. A szex. Az az igazi, összebújós-romantikus fajta, mint mikor az első fellobanást éreztétek. Utána poharat kellett alátenni, úgy folyt. A férjem mindíg imádott "csöcsörészni", és ha a te párodat nem zavarja/undorítja a tej, akkor hajrá!

2011. márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem a szülésznő azt mondta, hogy napi 3-4 liter vizet kell inni!

és gyakrabban tedd mellre, ettől indul be több tejtermelés.

2011. márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért a túl sok folyadékkal csak óvatosan! Akkor amikor már nem kívánod, nem szabad inni, mert ellenkezőleg hat. Felborítja a folyadékháztartást és ez is csökkenti a tejtermelést. Tehát csak annyit inni, amennyit kívánsz, erőltetni nem kell.

A szaporító fejés jó, valamint a minél többszöri szoptatás. Ahányszor csak a babád hajlandó mindig megszoptatni. Ez pár napon belül eredményre szokott vezetni, nem jelenti azt, hogy most már mindig csak a melleden fog lógni a gyerkőc.

Lehet, hogy növekedési ugrása van, és most azért érzed kevesebbnek a tejet.


A görögszénamagot szokták még ajánlani. Lehet belőle teát főzni, de hallottam olyant is, hogy valaki csak szárazon elrágcsálja. Ez van a moremilk-ben is.

2011. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!