Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Esetleg nem lenne sok tejem,...

Esetleg nem lenne sok tejem, vagy szimplán csak rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

7 hetes kisbaba anyukája vagyok és olyan kérdéssel fordulok hozzàtok, hogy nektek mi a véleményetek. Tapszer pótlást kap a fiam a cici után mert az istenért se jön több tejem de ha a fiam cicizik akkor meg be alszik elég sokszor rajta.

A lényeg hogy először cicire teszem, mondta a Vedono merjem cici előtt és után na most ez mind megtörténik, 30-40 ml cicizik többet nem képes mert hiába keltegetem nem intenzív és nem szív már többet. Utána azt mondta a vedono, hogy fejjem le magam de utána az istenért se jön épp hogy egy két csepp. Avent kézit használok.

Próbáltam úgy, hogy cici előtt fejtem de akkor is olyan nehezen jön a tejcsi nem pedig úgy mint ahogy Videokon látom hogy szépen folyik a cumisuvegbe. Szeretnék venni hordozhatót amit a melltartóba bele teszek hatha az jobb igaz picit drága, csak mi van akkor ha a tejem nem sok mert én arra gondolok hogy a mellszivo amit használok nem olyan jó.

Az a 20-30 ML amit a mellszivoval lefejek az is nehézkesen megy…

Én örülnék neki a legjobban ha nem kene ezeket használni de ahogy ráteszem a gyereket a cicire kb 2-3 percig intenzíven cicizik utána folyton be alszik es a végeredmény 20-30 ML -t eszik és muszáj a tapszer pótlás.



febr. 21. 20:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Hù. A vèdőnőd nagyon nincs kèpben. Nem kell a gyereket mèregetni. A pisis pelusait szàmold, napi 4-6 teli pelusnak megfelelő mennyiseg legyen. Az nem baj, ha elalszik mellen. 3 òrànkènt ha összeadod az aktìv szopàs idejèt, amikor hallhatòan és lathatòan szìv ès nyel, akkor 10-15 perc legyen meg. Az mindegy, hogy 1x12 perc vagy 7x2 perc, vagy 3x3-4 perc. Az nem mèrvadò, hogy mennyit tudsz fejni.
febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Sárga? Vagy mi a probléma?

Csinálja a dolgát nem kell neki feleslegesen pótlást adni? Vagy nem fejlődik ha nem adsz?

Hagyd el a pótlást és tedd többször cicire. A fejes semmit nem jelent, hogy mennyit tudsz.

Csak magatoknak csinálsz felesleges köröket a pótlással, mert merem gondolni hogy feleslegesen kapja, ahogy az esetek 90 százalékában feleslegesen adják az anyák a pótlást a kicsiknek.

febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%

Nekem is ugyanez a helyzet. A Babyono twinny mellszívót tudom ajánlani, hordható és nem olyan drága. Egyszerre tudod minkét mellet szívni és nekem több jött vele, mint a sima elektromossal.


(Majd jönni fognak itt a ne adj neki tápszert hanem éheztesd a gyereked mert akkor kész tejed szoptatás nácik,őket engedd el... Nem tudják milyen ebben benne lenni)

febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%

3, ez nem szoptatás náciság ez van. Tök sok anya úgy is ad feleslegesen a gyereknek tápszert hogy nem is kéne, csak mert éhezik"", mert nincs elég tudás hozzá.

Ja és voltam benne tudom milyen, de szerencsére sikerült megoldanunk és túljutnunk rajta.

febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi hogy a videós szépen folyik a tejre ne számíts... Az azoknak van maximum akiknek ha az egyik mellén a baba másikból magától is folyik a tej, nyilván a marketingnek ez tesz jót, nem az átlagos nők, akiknek csak lassacskán csöpörög.
febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatási tanácsadót hívj, a védőnő nem az.
febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Amikor eljöttünk a kórházból akkor picikét sárga volt de már réges rég nem az. És az elején az első két hétben nem hízott hanem azt a súlyt tartotta amivel eljöttünk a kórházból. És akkor mondta a Vedono hogy legyen pótlás. Na most ha nem adnék neki pótlást akkor konkrétan mivel ugye mérem 20-30 miliket enne ami szerintem nagyon kevés úgy hogy most már kb 80-90 miliket eszik alkalmanként. Szóval ezért is félek nem mérni hiába tenném cicire óránként is, lusta és be alszik és szerintem ha óránként tenném cicire akkor se lenne elég neki a kajcsi :(
febr. 21. 22:01
 8/25 A kérdező kommentje:
Én örülnek neki a legjobban ha nem kéne pótlás ( tapszer ) de szerintem ha csak a cici lenne akkor nem hizna szegénykém mert nem cicizik eleget. Most is próbáltam fel órát rajta volt, az első 3 perc intenzív volt és be aludt. Keltegettem csikiztem úgy voltam vele hogy na most tényleg jót evett és a végén kiderült hogy csak 20ml-t evett ami nagyon kevés. Úgyhogy jött a pótlás sajnos :(
febr. 21. 22:04
 9/25 anonim ***** válasza:
65%

Na ezért nem méregettem sokáig.

De egy két napot kipróbálthatsz hogy hogyan működik tápszer nélkül. Főleg ha nem ordít és lesz elég pisis pelus akkor jó is.

De mivel 7 hetes így kicsit van ebben tapasztalatom, mármint a pótlás részében mert másfél hónaposan sikerült nekünk is elhagyni teljesen.

(Egyébként ha cumiból adod úgy úgymond mégjobban lustítod mert abból ugye könnyebben jön mint a melledből, na de a lényeg)

6 hetes lehetett amikor elkezdtem elhagyni a tápszert és elkezdtem nézegetni. Eleinte tápszondán keresztül adtam neki a tápszert, aztán már azt is elhagytuk. De amikor méregettem, 10-50 nagy ritkán 60 miliket evett. Volt olyan hogy azt hittem na most tényleg sokat evett és nem, hanem 10 mlt írt a mérleg.

Minden baba más. Van olyan baba aki szereti egyben le tudni van aki több részletben van aki többet eszik van aki kevesebbet mint az átlag. A leírásodból tekintve nem is lenne szükség a pótlásra csak túl aggódod. De szerintem is hívj egy jó szoptatási tanácsadót ha van rá alkalmad vagy akár lépj be Facebookon a szoptatástámogatás csoportba ott tudsz feltenni kérdést ingyen és szakértők válaszolnak ha mondjuk nincs Ra lehetőség hogy hívj.

febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Azt elfelejtettem hozzáírni hogy cumiból ő is megevett akár 90-130 miliket is.
febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!