Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam majd a...

Hogyan szoktassam majd a babát, hogy cumisüvegből is egyen?

Figyelt kérdés
Tudod, ettől sokan ki fognak borulni, de vállalkozók vagyunk a férjemmel, a baba pár hetes korában kénytelenek leszünk a nagyszülőkre bízni, ez nagyjából hetente 1 fél napot jelent, viszont a többi időben mellette leszünk mindketten. Az lenne a kérdésem, hogy az etetést hogy lehetne megoldani, hogyan szoktassam az elejétől, hogy elfogadja a cumisüveget is. Köszönöm a válaszokat
febr. 22. 10:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Hogy érted, hogy a cumisüveget is? Ha rászoktatod, akkor nem fogod tudni szoptatni utána. El kell dönteni mi a fontosabb.
febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

Cumisüveget azonnal elfogadja általában, mert nem kell megdolgozni érte, könnyebben, egyenletesen jön.

Viszont a szoptatást lehetséges, hogy el fogja utasítani.

febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

A cumisuveg elfogadasaval nem szokott gond lenni, csak a szoptatasba zavarhat ugye bele. Nem minden babanal, de sokaknal.

De most nyilvan ha muszaj, akkor muszaj, majd elvalik, hogy nalatok mi lesz.

febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
Abban a heti 1 fél napban megoldhatatlan, hogy az etetés idejére a közeledben legyen a baba? Pláne, ha amúgy a többi időben a férjed is veletek van.
febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

De lehet. Én kórházba kerültem és a gyerekem otthon. Volt a fagyasztóban tej és a férjem cumisüvegből etette. Amit kaptam gyógyszert mellette nem szoptathattam. Lefejtem kiöntöttem. Utána még tudtam egy ideig szoptatni nem lett cumizavaros. Van olyan cumisüveg amitől nem lesz az. MAM, philips stb.

De ha félsz a cumizavartól svéd itatópoharat használjatok. Azt ajánlja még a szoptatási tanácsadó is.

febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Más hogy oldja meg ha elmegy otthonról több órára? Igazából arra gondoltam hogy ugyanúgy anyatejet kapna csak üvegből. Más babákat is látok hogy anyatejesek és cumiznak is
febr. 22. 10:32
 7/28 anonim ***** válasza:
65%

Úgy, hogy előtte-utána etet.

Pár hetes babát még nem szoktak másra bízni egész napra.

febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, sajnos lesz olyan hogy abban a fél napban nem is a városban leszünk, hanem 100 km-re, nyilván nem várhatom el Anyukámtól, hogy a kocsiban üljenek a gyerekkel, hogy közben kimenjek megetetni
febr. 22. 10:36
 9/28 anonim ***** válasza:
70%

6-os, ugy, hogy konkretan nem mentem el otthonrol az elso 3 honapban egyedul, baba nelkul :DD

Najo, a 6 hetes kontrollra igen, de addig a ferjem tologatta kint babakocsiban es aludt.

Szerencsere nem volt semmi surgos dolog, ami miatt ne tudtam volna szoptatni. Viszont kb 4 hos koratol beallt az,hogy 2,5-3 orankent szopizott mar csak, igy tudtam, hogy ennyi idom van kimozdulni, igy utana mentem mar.

Nalunk a sima cumi is kezdodo cumizavart okozott, szoval azt se tudtam neki adni es mivel nagyon szoptatni szerettem volna, hat bevallaltam ennyi kenyelmetlenseget. De nem minden baba ilyen, van, aki siman cumizik, cumisuvegezik es utana ugyanugy elfogadja a cicit. Nem tudom mitol fugg, en egyelore azt mondom, hogy a szerencsetol.

Ha tudtam volna fejni, akkor egyebkent tudtam volna anyatejet otthon hagyni es akkor sved poharbol esetleg meg lehetett volna etetni. De nekem fejessel 2 csepp jott csak ki, pedig 12 honapig szoptattam, de a fejes nem ment.

febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

#6


Nem mindegy, mennyi időre. Nekem 2 hetes korától heti szinten el kellett járnom fogorvoshoz, 2-3 órákra. De az nem fél nap. Mit csinálsz a melleddel? Nekem annyi idő alatt is bedurrant, fél nap alatt nem tudom, mi lett volna.

Ha meg lenne időd/helyed fejni, akkor meg lehetne szervezni, hogy addig a közelben legyen a baba, hogy meg tudd etetni.

febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!