Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két szopi között honnan...

Két szopi között honnan számoljuk az eltelt időt?

Figyelt kérdés
A szoptatás kezdeti vagy végdátumától? Interneten többféle dolgot találtam. Ti honnan számoljátok?
febr. 22. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Sose szàmoltam. Minek?!

Hacsak nem sàrga, korszülött vagy màs okbòl nem tud hatèkonyan szopni, teljesen felesleges. Akkor meg külön szàmolnàm a kezdetèt,vègèt ès azt, ha èszrevettem mikor vàltott komfortszopàsra.

febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nálunk pont nem a szopás hatékonyságával van a gond, hanem hogy annyira bélpoklos a fiam, hogy folyton szopna, aminek az eredménye extrém sok peluscsere és hasfájás - így pedig pihenni sem tud. Kicsi súllyal született, a védőnő szerint pedig most akarja bepótolni a lemaradást. Viszont így szegény semmit nem pihen (meg mi sem, de ez mellékes), így gondoltam számolnom kéne a szoptatások közötti időt, hátha találunk valamilyen aranyközéputat.
febr. 22. 10:54
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

A hasfàjàs ès a szoptatàs gyakorisàga nem függ össze.

Esetleg èrzekeny lehet valamire, amit ettèl, tùl sok levegőt nyel, vagy egyszerűen mèg èrnie kell a belrendszerének.

febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, hogy milyen gyorsan eszik. Ha habzsol, és utána még komfortszopizik, akkor az elejétől.

Ha lassan eszik, de végig eszik szoptatás közben, akkor a végétől.

febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Ahhoz, hogy megértse, hogy számíthat rád és nem kell zabálnia, pont az kell, hogy igény szerint szopizhasson. Hagyd a méregetést, csak figyelj a babád jelzéseire.
febr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

A szoptatás elejétől kell a következő szoptatás kezdetéig.


(Tőletek nem szokta megkérdezni a védőnő hogy napi hányszor és mekkora időközönként szopik?)

febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Arany kozeputat ?

Ha ehes, egyen ! Annyit eszik, amennyire szuksege van ! Mi jogon mondanad meg egy masik embernek, hogy mikor ehes ? A gyerek is ugyanolyan ember, nem robot. Szoptass igeny szerint, a hasfajasnak meg rohadtul semmi koze ahhoz hogy milyen surun eszik. Ahhoz van koze, hogy ujszulott, es az emesztorendszere most fejlodik ki.

febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Nekem sárgaság miatt kellett ébreszteni a babámat az elején, akkor a szopás elejétől kellett számolni.

Tehát ha mondjuk éjjel keltettem egykor, akkor hiába volt mellen fél háromig, négykor megint keltenem kellett (volna, mert bevallom, sajnos voltam néha annyira kimerült, hogy átaludtam az ébresztőt, és csak később ébredtem pánikban).

febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

A védőnőd nettó hülyeségeket beszél.

"Bélpoklos" kisbaba nincs. A hasfájás nem a szoptatás, hanem az emésztőrendszer éretlensége miatt van, általában 3 hónapos kor után múlik el. De, tud pihenni.

Nem, a baba nem akar semmilyen lemaradást bepótolni, tekintve hogy ő nem olvasta a VÉDŐNŐK NAGYKÖNYVÉT. A babád éhes, fájdalma van és vágyik a biztonságot jelentő közelségedre - ezt pedig a mellen levés jelenti neki. De, tud pihenni. Nincs olyan, hogy nem tud - illetve van, pl. ha a jelzéseinek nem teszel eleget és nem teszed mellre, mikor igényelné - tehát pont az az eset, amire készülsz.

febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha folyton szopna, akkor valószínűleg épp növekedési ugrásban is van. Gondolom ez a fogalom is teljesen ismeretlen a védőnőtök előtt.
febr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!