Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pontosan milyen dátumtól...

Pontosan milyen dátumtól számoljuk a magzat korát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ciki a kérdés , felnőtt nő létemre tudnom kéne, de nem értem. Úgy tudom az utolsó menzesz első napjától. Az nekem szeptember 11 volt. Letöltöttem a PregHello applikációt és ott 6+3-at ír, amit nem értek, hisz nem annyi idő telt el az első nap óta.

A legszebb az egészben, hogy van már egy kislányom , de nála ilyen kérdés nem merült fel, mivel a pozitív teszt masnapjan covidos lettem és 11 hetes volt, mire el tudtam menni nőgyógyászhoz.

A másik kérdésem az lenne, hogy most mikor lenne érdemes orvoshoz menni, hogy biztosan legyen szivhang? Teljesen bugyutának érzem magam.

Illetve a vedononek említsem, hogy valószínűleg úton a kistesó (pont ma megyünk hozzá) , vagy varjak vele, amíg papír lesz róla?


Köszönöm a válaszokat, és bocsi ha nagyon fárasztalak



2022. okt. 12. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Igen, menstruáció első napjától számítják.

Azt a PregHellot nem kell véresen komolyan venni, szerintük szalámit sem lehet enni terhesen 😂😂


Visszatérve, én azt csinálnám, hogy felhívom a nőgyógyászt időpontért, elmondom ezeket, és ő adjon időpontot, mikor gondolja, hogy már érdemes.

2022. okt. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

4 + 3 napos vagy

Kb 7. Héten mennék ha nincs gond.

Tuti nem szólnék a védőnőnek. Még semmi köze hozzá!

2022. okt. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nem írtál mellé véletlenül? A terhes kalkulátor szerint 4+3 most éppen, a 6+3 max úgy jöhet ki, ha az ovuláció napját adtad meg véletlenül utolsó menzesz első napja helyett.


Az ajánlás az, hogy betöltött 6. Héten érdemes menni terhesség megállapításra legkorábban. Előtte nincsen még szívhang (vagy legalábbis ritkán), utána pedig azért nem érdemes, mert ne adj isten valami baj van, akkor az a jó, ha mielőbb látják.


Szóval kb két hét múlvára érdemes időpontot kérni.

2022. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Magzati kor a vélt fogantatástól; terhességi kor az um első napjától.
2022. okt. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Valóban az utolsó menstruáció első napjától kell számolni a terhességet.


Ráérsz a 7-8. héten menni orvoshoz, ha nincs semmi gond. Akkor már biztos van szívhang. A 6. héten még nem mindenkinek van, és ez adott esetben csak felesleges stresszforras.


Én a védőnőnek csak utána szóltam, miután a nőgyógyász mindent rendben talált

2022. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó, majd átíratom a tankönyveket.

Üdv, 4.

2022. okt. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én mikor terhesség megállapításon voltam 6+6 voltam, megmondtam hány nap a ciklus, mikor volt menzesz stb. És 6+4 et irt be, majd mikor mentem 8+4 voltam akkor meg 8+2 re számolt és ez alapján lett az időpont is kiírva.

15+3 hetesen voltam vizsgálaton és a mért méretek stb alapján napra pontosan annyinak számolt a gép is.

Majd az orvos mondja meg úgyis hogy hány hetesnek felelsz meg.

Neked csak az a dolgod hogy megmond mikor volt menzesz meg hány napos.

Ilyenen ne izgulj:)

2022. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van, az utolsó menzesz első napjától számoljuk, ami alapján te most 4 hetes és 4 napos vagy. Ha nincs panaszod, akkor ráérsz 6.-7. (betöltött) héten menni 😊

Akkor majd az orvos a baba mérete alapján megállapítja, hogy pontosan hány hetes vagy 😊

2022. okt. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező?
2023. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed, sajnos kémiai terhesség volt. Viszont azóta 16 hetes vagyok :)
2023. okt. 9. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!