Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen mellszívót érdemes...

Milyen mellszívót érdemes venni? Milyen márka vált be nektek?

Figyelt kérdés
Védőnőm szerint nem érdemes beruházni rá, ismerőseim szerint igen. Kézi vagy elektromos ajánlott inkább?
febr. 22. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem Mam kézi mellszívóm volt. Nem igazán használtuk mert jól beállt a kereslet-kínálat. Viszont az a pár alkalom amikor szükséges volt akkor szerettem :)
febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Többfélét próbáltam, egyikkel sem tudtam fejni. Kizárólag anyatejes babáim voltak, szóval tejem az volt bőven, de a fejés az sehogy sem ment.
febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Brendonban vettem Nannyt.

Sosem használtam, mert nekem nem sikerült. Valahogy nem megy.

Viszont orrszívó alkatrésze is van, ami nagyon hatékony.

febr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem előre nem érdemes venni, de ha szükség van rá akkor elektromosra érdemes beruházni. A kézivel szétmegy az ember keze.

Én kölcsön kaptam egy régi Medela kézi és elektromost. A kézivel fájt a kezem, az elektromos jobb volt, de egyszerre csak 1 mellet tud és mást nem tud mellette csinálni az ember csak egyenesen ülni, mert különben visszafolyik a tej.


Utána vettem egy babyono twinny-t, na az szuperül szív. Hordható, közben kB bármit tudok csinálni, elég erősen is szív. Hátránya hogy mivel 2 mell, dupla annyi alkatrész, úgyhogy sokat kell mosogatni.

febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

szerintem sem érdemes előre venni.

Nekem is a védőnő beharangozta, h kb muszáj... megvetette velem az elektromosat, 2019ben valami 20ezerért.

1x akartam kipróbálni, nem is sikerült 3 cseppnél többet kinyernem.


2*1évig szoptattam nélküle.


Eladni meg eladtam 2022ben 4ezerért. Megérte.

febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Használtan kaptam egy elektromos Aventet. Nekem bevallát. Állítható a szívóerő, van stimuláló szakasz, ami szintén elhagyható. Szüneteltetni is lehet. Meg vagyok vele elégedve, ha nem kaptam volna és tudnám, hogy ilyen, vettem volna.
febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem egy kezi jo, ha van, elektromosat raersz venni kesobb is, ha kell.

Nekem peldaul elvetve ataludta a kisfiam az ejszakat ujjszulottkent, na ilyenkor muszaj voltam fejni egyszer az ejszaka kozepen, kulonben begyulladt a mellem. De nem sok ilyen alkalom volt, azt azert megjegyeznem 😂

Erre a kezi mellszivo pont jo volt. Viszont kesobb szerettem volna eltenni tejet, hogy legyen tartaleknak, akkor mar muszaj volt egy elektromos, nekem az hatekonyabb volt. Avent dupla mellszivot vettem, bevalt.


Lehet egyebkent mellszivot berelni, esetleg nezd meg az opciokat, az se egy hulyeseg, ha egy tipust ki akarsz probalni mondjuk.

febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházban van többféle is. Azt javasolta a szoptatási tanácsadó, hogy előre ne vegyünk. Ha szükség van rá, akkor a kórházban ki lehet őket próbálni és utána azt megvenni, ami bevált. Optimális esetben nem lesz rá szükség, mert beáll a kereslet-kínálat szerint a termelés. Ha szaporítani kell, akkor kellhet, illetve ha túl sok van és nem kell a babának, akkor egy picit érdemes lefejni belőle. Én az optimális esetre lövök, akkor viszont ha 1-2-szer szükségem lesz rá, akkor a kézivel is meg tudom oldani.
febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem elektromos Babyono volt (egymelles), az volt a legolcsóbb, de bevált.

Rengeteget használtam, az elején leginkább szaporításra, később azért, hogy tudjak eltenni tejet tartalékba.

(Én előre megvettem barátnőm tanácsára, ennek több értelmét láttam, mint a cumisüveg-sterilizálónak, mivel cumit így szerencsére a hozzátáplálásig egyáltalán nem is használtunk.)

febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes előre megvenni. Kaptam kölcsön avent elektromosat, nem tudtam vele fejni, kezivel sem, sőt más kölcsön mellszívókkal sem, ellenben kézzel 30-40 ml is jött simán erőlködés nélkül.
febr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!