Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mire jó a mellszívó érdemes...

Mire jó a mellszívó érdemes venni? Első babás anyuka

Figyelt kérdés
Elég kicsi a mellem félek hogy nem lesz tejem vagy csak pàr napig ... ugy hallottam apadàs miatt is hasznàljàk vagy beinditani a termelést szivni a "maradék"tejet érdemes venni?
2016. jún. 5. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A mellméret abszolút nem számít, nem hinném, hogy van bárkinek kisebb melle, mint nekem, első gyerekem 19 hónapig szoptattam, nem kellett pótolni egyszer sem, most a másodikat is 2 hónapja szoptatom gond nélkül. Igény szerint szoptatáshoz nem kell elvileg mellszívó, én is csak vésztartaléknak vettem, kb 3-szor használtam. Lll.hu-ról érdemes informálódni.
2016. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

AA kosárméretnél nincs kisebb, teherbeesés előtt 65AA melltartót hordtam, volt tejem.


Szaporításra ha nincs elég és a baba igény szerinti szoptatásával se nő a mennyiség eléggé vagy tartalékképzésre (ha elmennél otthonról és más vigyáz addig... Vagy a fagyónak a hozzátáplálás idejére zöldségpürébe). Felesleg lefejésére hogy ne gyulladjon be (nem mindenkinek követi egyből a melle a keresletcsökkenést)....

2016. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mell mèretének semmi köze hozzà hogy mennyi teje lesz valaknek.

Az első babàmnàl kaptam egy kézi mellszívót, alig hasznàltam, egyébként is kevés tejem volt és pótolni is kellett tàpszerrel. A 2. babàm 4 hónapos, igény szerint szoptatok, de ìgy is néha felébredek éjszaka mert tele vannak a melleim és muszáj vagyok fejni. Jól jön ha pl valahovà el kell mennem és a pàromnak kell a babára vigyàznia.

Szerintem szülés előtt nem érdemes venni; kell pàr hét hogy meglàsd szükséged van-e rà.

(kézi aventem van, nem szeretem, az elektromosak meg túl dràgàk nekem0 :/)

A baba a legjobb tejszaporító egyébként!

2016. jún. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bella169 ***** válasza:

A mellméret és a termelt tej mennyisége nincs összefüggésben.


Nekem nagyon hasznos volt a mellszívó. Az első 4 hónapban a fagyasztónak is fejtem, mert rengeteg tejem volt. Utána csökkent akkora mennyiségűre, hogy már nem kellett fejnem. De addig is több mint 10 litert raktam be a fagyasztóba,a mit hozzátáplálás során megkapott.


Jó még szaporításra, vagy ha becsomósodik a mell, mert az nagyon tud fájni, és az első hetekben még nem biztos, hogy erős annyira a baba, hogy le tudja szívni.


Anyukám (védőnő) még azt is mondta, hogy az első 6-8 hétben javasolt minden etetés után fejni, mert kb ennyi idő kell, hogy a baba annyira megerősödjön, hogy teljesen kit tudja üríteni a mellett. A pangó tej meg ugye mellgyulladáshoz vezet ha bent marad.


Én pesztonka 2in1 elektromos mellszívót vettem. (A kézi nekem nem jött be, ha azzal csináltam volna egy hét után inhüvelygyulladást kapok) Ez mellszívó az anyának és orrszívó a babának egyben, így sokáig használható. Nekem nagyon bevált árban sem vészes. Újonnan 12 ezer körül lehet már kapni. A gyerekem is jobban viseli ha ezzel szívom az orrát mintha a porszívóssal. A szívóereje nagy, de nem olyan hangos.

2016. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a mellszívó mindenképp kell. Ha kevés van, azért, ha sok, azért.
2016. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon bevált a mellszívó,avent kézi! Kora babám nem lehetett velem,a szülés másnapján már ezzel gyötörtem a mellem szinte óránként hogy tudjak neki tejcsit vinni! Mellszívó nélkül nem tudom mit csináltam volna,nagyon hasznos szerintem!
2016. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vereb Tünde ***** válasza:
A mellméretnek tényleg nincs köze hozzá. Nekem nagyon kis melleim vannak, mégis van tejem, már három hónapja szoptatok. Viszont a mellszívó nagyon hasznos, napi 150g-ról 400g-ra sikerült vele feltornázni a tejmennyiséget. A maradék tejet mindig le kell szívni, illetve szopizás után a további fejés segít a tejmennyiséget növelni.
2016. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!