Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bármilyen mellekkel lehet...

Bármilyen mellekkel lehet szoptatni?

Figyelt kérdés

Ahoz képes, hogy fiatal vagyok nekem nagyon haram lógni kezdtek a melleim, és hát tudom kínos de nekem lefelé néznek. E a méretem szóval nem is kicsik. De, hogy akinek már szülés/szoptatás előtt lógott a melle nektek logó mellekkel hogyan ment a szoptatás? Azt ott úgy fogtátok folyamatosan? Mert elképzeltem meg probálgattam párnával hogy is hoznám össze:'D hàt ha nem fognám és pl ülve szoptatnék és a gyereket az ölembe tartanám anélkül hogy a cicim fognám közben akkor szegény szerintem levegőt se kapna alatta mert olyan nehezek és hát ja...


Hogyan tudnám megoldani? Mondanám védőnőnek is de félek hogy azt mondaná vegyem le a melltartóm majd megtapogat meg megmutatja hogy fogjam stb, elég ha a korházba kérdés nélkül letapizzák majd a nővérek (ilyeneket olvastam) nem kell hogy a védőnő az én cicim fogdossa meg nézegesse még lehet be is szólna.



febr. 28. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Létezik szoptatós melltartó, ahol csak a bimbó környékén nyitsz egy kis ablakot, így a tartás is megoldott, és a szoptatás is lehetséges. ;)
febr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Fekve is lehet szoptatni. Oldalt fekszel, veled párhuzamosan a baba is oldalt fekszik és a szájába teszed a cicit. Nagy mellekkel még egyszerűbb is, mert nem kell megfordulni, csak váltogatod a cicit a szájában.
febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak fekve tudtam szoptatani, nekem ulve valahogy nem ment nagy mellekkel, bar hozzatennem, hogy csak 3 honapig szoptattam, tehat nagyobb babaval nincs tapasztalatom, hogy ugy milyen lenne.

De fekve is el kellett nyomni egy kicsit az orratol a mellem, hogy kapjon normalisan levegot, szoval erre figyelnem kellett nekem szemely szerint, igy ez se volt annyira kenyelmes.

febr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Hát nekem ugyan nem lóg a mellem, de kb nincs rendes mellbimbóm és puha ia az egész mellem, függetlenül hogy volt-e tejem vagy nem. A korházban a nővérkék, szoptatási tanácsadó próbálta a gyerekem szájába rakni vhogy, nekem alig ment, mivel szinte nincs mellbimbóm így probáltam cumit csinálni ott az egész bimbóudvarból, hogy az menjen a szájaba. Valószínű rosszul is kapta be szegény, mert 1 hónap szoptatás után vágás szerű véres nyílt seb lett mindkét mellemen és a gyerek éhes maradt rendre. Nekem nem ment,pedig volt, hogy már a szájába lógattam. A babámmal minden rendben volt, nem volt letapadva a nyelve stb.

1 hónap után cumira váltottunk. Sokat örlődtem emiatt, de utólag már belátom, hogy nem szabad a szoptatásnáci tanácsadók lelkifurdalást keltő szövegének felülni, hogy "mindenki tud szoptatni legfeljebb nem akar"- baromira nem így van. Megfogadtam, hogy a következővel ezt nem játszom el, ha nem megy neki ezekből a cicikből a szopi, akkor tápszerre váltunk amint lehet, nem hagyom még egyeszer éhezni a babám.

febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszomhoz. Mivel puha volt az egész mellem és nagy is, így egyik kezemmel tartanom kellett állandóan, hogy a gyerek kapjon levegőt. Mindegy milyen pózban szoptattam, folyt szét az egész mellem. El kellett tartanom az orrától. Baromi fárasztó volt, főleg éjjel azt figyelni, hogy kapjon levegőt és ne nyomjam agyon.


Bocsánat, hogy leírtam az egész sztorimat, de nekem akkora gyötrelem volt a szoptatás a mellem alakja, normál bimbó hiánya miatt, hogy borzalom rágondolni most is.

febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj ha lelóg, csak keress egy akkora párnát, hogy pont jó magasságba kerüljön a gyerek. Ami gond lehet, ha úgy benyomódik az arca a nagy, puha mellekbe, hogy elzárja az orrát. Ilyenkor vagy kicsit benyomod a melled az orránál, vagy ami jobb megoldás, hogy közelebb húzod a lábát. Mint a libikóka , el fog távolodni az orra.
febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
A kórházban azt mondták, hogy akinek van mellbimbója, az tud szoptatni. Hát nekem kb csak az van. Az A kosaras melltartót sem töltik ki a melleim, egyáltalán nem lett tejem.
febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A szoptatós melltartókat is nézegettem már, de ahogy làtom nagyon vékony rész tartaná a cicit, szerintem ez olyan nőknek való akiknek nem vagy csak kicsit lóg a mellük, az enyémet kétlem hogy képes lenne tartani szerintem így kifolyna belőle a cicim:'D


Az oldalra fekfős lehet jó lesz, ugy is szoptatás mellett majd akarok mellpumpát is használni es akkor néha cumiból lesz etetve.

Persze ha lesz tejem, nem tudom ez mitől függ kinek van teje vagy kinek nincs .

Az biztos hogy nehéz lesz megoldani. De a párnás ötletet is eltudom képzelni.

Vagy lehet veszek valami sportmelltartót es én magam vágom ki ott ahol kell:'D az legalább helyben tartja nem folyik a cickó a gyerek arcába.


4. Es válaszoló nem probáltál meg használni ilyen bimbókiemelő dolgot? Csak mert alapjáraton nekem is laposan van a mellbimbóm nem is érezni de ha hideg van akkor előrébb jön es allitolag ez akkor szoptatásnál is jó lesz, vagy nálad hidegre se bújt elő?

febr. 28. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Habar en letezni se tudok melltarto nelkul alapjaraton, de szoptatas alatt otthonra csak ezeket a szivacs, merevito nelkuli szoptatos melltartokat tudtam elviselni, megorultem, ha valami picit is szorosabban ert a mellemhez (mint a hagyomanyos melltartok), azonnal elkezdett fajni, csomosodni.

Tartast azt nemigen ad, az igaz, de tobb a semminel. Szoval szerintem ha beszerzel 2 db-ot, abbol baj nem lehet, en a h&m-bol vettem.

Utcara viszont talaltam a brendonban szivacsos, merevitos szoptatos melltartot, azt hordtam, az szep volt. De itthon nem volt praktikus a szivacs miatt szoptatas kozben, mert olyan benan lehetett lecsatolni es zavart mindenhogy😅

De ennek is a kosar resze nem olyan szoros, emiatt el tudtam magamon viselni.

Cumizavar miatt nem annyira ajanlatos cumisuvegbol etetni egyebkent, de persze majd eldontod. Sajnos nekem is emiatt ert veget a szoptatas, mert ki kellett muteni a bolcsessegfogam, egy darabig nem szoptattam, a ferjem etetett kb 3x cumisuvegbol. Es itt vege is volt a sztorinak, soha tobbet nem fogadta el a mellem a baba. Probalkoztam meg egy darabig visszaforditani szoptatasi tanacsadoval, de feladtam, nem ment, fejtem meg neki kb 3 hetig, de utana teljesen elapadt a tejem is.

febr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem Anita márkájú melltartóm volt az elején, mert a tej miatt a viszonylag kicsi körmérethez olyan kosárméret kellett, amit máshol nem kaptam. Nekem is puha, "folyós", lógós mellem van, ennek a melltartónak meg igen vékony anyagból van a kosara, de a súlyát megfelelően tartja. Aztán pár hét alatt lejjebb ment és már a bonprixesek is jók lettek.
febr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!