Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A folyadék vagy az étkezés...

A folyadék vagy az étkezés határozza meg a tejmennyiséget?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, ha diétába fogok elhagyom a szénhidrátok javát (kenyér, édesség) és próbálok este 6 után nem enni, azzal a tejmennyiségnek nem ártok?!?!?!És a minőségének!Sajnos szülés után már 5 kg visszahíztam!A terhesség alatt híztam 18-at, szülést követően lement 8, most meg jönnek rám a kg, de nem akarok tovább hízni!!!Segítsetek!Köszi!
2009. jan. 4. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hát nagyanyáink szerint a sok sook evés a jó...:)Sztem dokim szerint is a sok sok folyadék s a vitamindús kajci, de ha szénhidrát nme lesz sok semmi baja nem lesz a tejednek...
2009. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
www.lll.hu-n van sok infó. pl. az,hogy a szénhidrát elengedhetetlen a tejtermeléshez
2009. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyén függő szerintem.Ha én nem eszek szénhidrátot nincs tejcsi:(Kenyeret,krumplit ,tésztát mindig kell ennem és rengeteg vizet innom.Persze mindenkinél más.A hízás az nagyon gáz.15 kg híztam a terhesség alatt,szülés után 3 nappal már 12 kg le is ment.Most ugyan annyi vagyok mint szüléskor(sajnos).Elmúlt 6 hónapos és vártam a csodát,hogy utána már fogy az ember,ha csak szoptat,de nem így történt.Lehet te szerencsés vagy és neked sikeül.Sok sikert.
2009. jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, de már most elment a kedvem!!Bizakodva vártam válaszokat, de látom nagyon reménytelen dolog ez a szopizás alatti fogyás!Valakinek sikerült????(Persze itt a hízékonyabb alkatokra gondolok!)
2009. jan. 4. 22:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, hogy a kisfiam 4 hónapos és 3 hetes!
2009. jan. 4. 22:29
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Ne akarj most fogyni.Első a baba egészsége!Ha majd nem ciciztetsz ráérsz fogyogatni.Mozogj, tornázz esténként mikor a baba már alszik, ha van még rá energiád!(Nekem nem volt)De kitartás!!!
2009. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem se fogyokurazz, amig szoptatsz. Probalj setalni delelott, delutan a kicsivel, egyel sok zoldseget, gyumolcsot es keves edesseget. A gyumolcsleveket, ha iszol, higitsd vizzel. De semmikeppen se hagyd el a szenhidratot (krumpli, kenyer), mert az kell az egeszseges taplalkozashoz, es a babanak kellenek a vitaminok. Raersz a fogyokuraval akkor, ha mar nem szoptatod a babadat.
2009. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan fogyni szeretnék, csak nem akarok tovább hízni.Szerintem az sem normális!Sajnos ilyen az alkatom is!Tornázni fogok minden este, már elkezdtem, de nálam kicsit kevés, mert előtte is sportoltam!
2009. jan. 4. 22:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy vagyok mint te, sokat híztam a terhesség alatt, és tapasztalatlanságból (meg kényelemből)elfogadtam azt az elméletet, hogy rengeteget kell enni, mert különben elapad a tejem. Ehhez képest 4 és fél hónap szoptatás után a következőket állapítottam meg:


1.A tej mennyisége elsősorban a folyadékbevitel (és a rendszeres szoptatás és/vagy fejés) függvénye. Ehetek akármit, ha nem iszom, nem elég a tejem. Ha kimarad egy szoptatás, csökken a mennyiség. Tehát naponta 4-5 liter folyadékot veszek magamhoz, és igény szerint próbálok szoptatni.


2. A tápláló kaja nem egyenlő a hízlaló, és üres kalóriákat tartalmazó finomított szénhidrátokból készülő ételekkel. A zöldségekben és a gyümölcsökben természetesen benne lévő szénhidrátnál nem kell több, és nincs jobb.


Konklúzió: nyugodtan hagyd el a fehér kenyeret és az édességeket, nem attól termelődik a tej. Hat után is ehetsz nyugodtan, ha éhesnek érzed magad, csak elsősorban fehérjét fogyassz. Érdemes napközben 3 óránként enni, (mint a babák)persze ez ne komplett háromfogásos érkezés legyen, hanem egy-két alma, szendvics teljes kiőrlésű kenyérből stb., amit szeretsz, mert ez felpörgeti az anyagcserét.


A tej minősége szintén nem ezen múlik (egyáltalán ez egy tévhit, hogy van jobb meg rosszabb anyatej). Sok sikert!

2009. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok....na én is sportmániás vagyok voltam...de nekem szerencsém volt mert tényleg hízékony vagyok de szoptatás előtt fogytam lefelé nagyon...de sportolni miért nem mész el??este is van bizti vmi, apura ott hagyhatod egy két órát...én is így tettem.
2009. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!