Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos babának mennyi a...

3 hónapos babának mennyi a kb. napi folyadék szükséglete, anyatejjel/tápszerrel és egyéb folyadékkal ( víz, tea ) együtt?

Figyelt kérdés

3 hós kislány, 5,65 kg. A gyerekorvosom úgy számolja, hogy vegyük a testsúlyának az 1/6-át és az a napi folyadék szükséglet mindennel együtt. A mi esetünkben ez kb. 900ml. Ezt pedig, ha elosztom annyival, ahányszor eszik 1 nap, akkor megkapom az egy evésre jutó kb. mennyiséget. A mi esetünkben ez kb. 130ml.

Nos, a kislányom max. 100ml-ket tud megenni egyszerre és utána Ő köszöni szépen jól van, ha már 120ml eszik meg, fáj a hasa és nyugtalan lesz. Viszont tény, hogy nem is hízik gyorsan, gyarapszik Ő, csak komótosan...:)) a baj az, hogy most van egy kis betegsége és nagyon fontos lenne, hogy egyen/igyon eleget. Nem tudom, hogy "erőltethetnék" bele még többet. Ja, és napi 6/7-szer eszik.


2011. aug. 10. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyesen eszik? Mert akkor lehet, hogy a szopi több, mint gondolnád. De ha nem, az se baj, a nap 700 ml azért elég közel van a kívánt mennyiséghez. Ha még hízik is megfeleleően, akkor nincs miért aggódni
2011. aug. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

Milyen betegsége van a picidnek?

Mert elég ritka, hogy ennyire ki kellene centizni a napi mennyiséget. Egyébként ezek a javaslatok csak körülbelüli értékűek, nincs az a tankönyvi gyerek, aki ennyit fog enni, elhiheted. Csak ezt nem tanítják az orvosi egyetemen...

De azért: anyatejből napi 400 és 1200 ml között szopik egy ÁTLAGOS baba, és ez mind belefér! ;) A tápszer már külön történet, mert az sűrűbb és laktatóbb, ettől függően változhatnak az arányok. Itatni pedig nem ajánlott a 6 hósnál kisebbeket (hacsak nincs mondjuk komoly pocakfájás, de itt is körültekintően). A csak tápszereseket kellhet néha, ha kérik ill. elfogadják, de azoknak, akik anyatejet (is) kapnak, nincs szükségük plusz vízre, egyébre, úgyhogy ilyen mennyiséget nem is írok.


Ha a lánykád általában jól érzi magát, megvan a szükséges napi pisis-kakis pelus-mennyisége, nincs beesve a kutacsa, ráadásul (komótosan, de:) hízogat, akkor nincs okod aggodalomra! És ne erőltesd neki se a szopit, se a pótlást (az még felesleges is lenne), jelezni fogja ő neked, ha kérne még!

2011. aug. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hugyúti fertőzést kapott (felfázás ). Nem ment a veséjére, de ezzel a sok folyadékkal a veséjét akarják átmosni, hogy távozzanak a baktériumok. E. coli baktérium okozta a fertőzést. Vénásan kap antibiotikumot napi 2x, 10 napig, majd utána még 2 hétig szirupban. Szóval vezetnem kell pontosan mikor és mennyit eszik/iszik, és az 5 nap kórház alatt arra jutottak, hogy nem eszi meg a napi mennyiségét. Tegnap pl. 640ml volt a szopi és tápszer együtt és még megivott 160ml teát, így lett neki 800ml a nap végére az össz. bevitel. Napi 6x eszik, ha megébred éjjel akkor 7x. Nagyon nem szeretném, ha baja lenne a veséjének, ezért próbálom őt itatni sokat.....
2011. aug. 11. 14:17
 4/6 xStefix ***** válasza:

Megértelek...

Hát, amit én javasolni tudok neked ebben a helyzetben, az egy ibclc! Én a helyedben mindenképp felhívnék egyet, hogy ő mit javasolna. Mert az egyik oldalon logikusan hangzik, hogy egy kicsit átmossák a babád, viszont egy újszülöttnek ennyi teát adni hogymondjam elég durva dolog! Én nem tudom szakmailag megítélni, hogy szükség volt-e, van-e rá, hogy még külön is itasd, de a megérzésem azt súgja, hogy talán nem annyira létfontosságú. Az anyatejnél jobbat nem kaphat, akkor se, ha fertőzése van (sőtpláne), de nyilván nem mondhatom azt, hogy rosszul csinálták az orvosok, mert nem tudom a részleteket. Viszont, a szaktanácsadók jobban értenek ehhez, nagyon komoly belgyógyászati és egyéb ismereteik is vannak. Szóval, én arra bíztatnálak, hallgasd meg őket is, aztán majd eldöntöd utána, mit teszel. Ha gondolod, szívesen ajánlok neked konkrét személyt is.

2011. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Naszóval, ő már nem újszülött. :) De ugye alapjáraton anyatejes babát nem itatunk... De persze indokolt esetben már nem mindig igaz ez a javaslat. Csak tudni kéne, hogy ez indokolt eset-e.

(Az eüvel szemben én már régóta szkeptikus vagyok, már ami a szoptatásban való informáltságukat illeti.)

2011. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Szívesen felhívnék egy tanácsadót, ha tudsz valakit ajánlani, az is jó lenne, én nem ismerem őket. Már kezdek tönkremenni ebben az eszik/nem eszik kérdésben.....
2011. aug. 12. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!