Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2és fél-3 (még több) éves...

2és fél-3 (még több) éves gyereket nem fura szoptatni? Már olyan nagy, szinte óvodás korú, ekkor miért van szükség még szoptatásra?

Figyelt kérdés
Nem cikizésből kérdezem még mielőtt leszúrást kapnék.
2010. okt. 26. 15:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
1%
Azt nem tudom, de én 6 éves koromoig szoptam anyám mellét, sok teje volt és hatalmas cicije !
2010. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

Itt már inkább csak az anyának van szüksége a szoptatásra, magára az élményre. Ez az az állapot amikor nem tudja elfogadni, hogy nőnek föl a gyereki és még mindig csecsemőnek nézi őket.

Mert a gyermeknek természetesen ilyen idősen már semmi szüksége nincsen rá. Sem a mennyisége, sem a minősége már nem megfelelő egy ekkora gyermek számára.

2010. okt. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 xStefix ***** válasza:
37%

A lányom pár hónapos koráig én is pont ugyanezt gondoltam. "Ha már jár és beszél, akkor ne szopizzon. Minek az, miért jó? A szoptatás babának való." Totál furcsának találtam. :)


Aztán ahogy megszültem, jöttek a gondok (amiket mind sikerült megoldanom) és közben megismertem az egész dolog valódi lényegét, a biológiai és a pszichés előnyöket, összefüggéseket, egyre jobban megváltozott a véleményem. Az ún. kötődést segítő nevelés, aminek a hosszú távú szoptatás az egyik legjobb eszköze, abszolút egybevág(ott) a saját korábbi elképzeléseimmel, elveimmel.

Megértettem, hogy mi miért van, hogy mikor mivel tudok jót (jobbat) tenni a gyerekemnek. Hogy a hosszú távú előnyök sokkal fontosabbak, mint a rövid távú (kényelem) és hogy ezért nagyon is megéri áldozatot hozni, néha még erőn felül is. A korábbi, pszichológiai és pedagógiai tanulmányaimban olvasott fontos és számomra megkapó részletek köszöntek vissza, amikor a szoptatás elméletéről olvastam. Sorozatos ahá-élmányeim voltak, hogy "jé, tényleg, ez így már érthető, teljesen logikus" és egyre jobban összeállt a kép. Egyre tudatosabban csináltam, amit, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy amit teszek, az jó a lányomnak és végső soron nekem is.


Bocsánat, hogy kicsit elméleti és fennkölt lett, de így történt, így gondolom.

2010. okt. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 xStefix ***** válasza:
32%

Akinek nincs erről saját tapasztalata, az nyilván csak elméletben tud nyilatkozni, ami pedig sokszor (most is) javarészt általánosításokból és elterjedt tévhitekből állhat.

Remélem, leszünk még, akik konkrét választ is tudnak neked adni (bár az enyém is kicsit elvont lett).

2010. okt. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves Stefix, sajnos nem ismerem azt az elméletet amit írsz össze lehet foglalni mi a lényege? Tehát mire hivatkozik amikor azt mondja hogy sokáig kell szoptatni?
2010. okt. 26. 16:52
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia! Unokatesó, a fiát 5 éves koráig szoptatta, tavaly nyáron hagyták abba. Hogy miért? Azt én sem tudom de az anyja állandóan csak azt mondta hogy ez már égő és nyűg neki de állandóan odadugja a fejét és már rá is harap a gyerek :)
2010. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Távoli rokonunknak a kislánya most lesz 4 éves, anyuka szoptatja még, de ő azért, mert szegény kislánynak rossz a szíve, úgyhogy csak jót tesz vele, ha szoptatja.


Ja és tényleg vannak akik azért szoptatják sokáig a gyereket, mert valami komolyabb betegsége van esetleg kialakulhat a későbbiekben, és minél tovább szopik a gyerek annál immunisabb lesz a betegségekre, és nagyon jó hatással van az agyra és az érzékszervekre is.

2010. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

"minél tovább szopik a gyerek,annál immunisabb lesz a betegségekre" na például ilyen tévhitek miatt szopnak 4-5 éves gyerekek is.

Mindennek meg van a maga helye és ideje, életkornak megfelelően.3 éves gyereknek semmi szüksége már az anyatejre..csecsemők tápláléka az anyatej,addig amig az emésztőrendszerük éretlen a többi táplálék feldolgozására. Ezután semmi szükség nincsen rá,pszichés kötődést és szeretet pedig a gyerek éeltkorának megfelelően kell kifejezni,mert ennyi erővel szophatna az a gyerek érettségiig is,ha jó a viszonya az anyjával..

Szerintem csak az anyukák akarják ezzel csúnyán fogalmazva visszafogni a gyermekeiket,nem képesek elfogadni hogy nem csecsemő. Mindenki úgy teszi,ahogy jónak látja ,tudom hogy ezért lepontozás fog járni de szerintem nem egészséges (pszichésen) ilyen idős gyerekeket szoptatni..Egyszerűen elmúlt már az az idő,engem sem anyám fürdetett 15 évesen,pedig mindig áradozik róla,hogy mennyire szerette mikor a kezei között pancosltam.

2010. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

18:01-nek tökéletesen igaza van.

Egy 3 éves gyereknek már nem lesz jobb az immunitása az anyatejtől. A csecsemők tápláléka az anyatej mert még mást nem képesek feldolgozni, csak onnan tudják megszerezni a megfelelő tápanyagot és vitaminokat. Egy 3 éves gyerek gyakorlatilag már mindent megehet, nem kap több immunitást az anyatejtől. Neki ez max csúnyán szólva, de nasi. Az anyának meg az érzés, hogy még babázik dacára, hogy nő föl a gyerek.

2010. okt. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

18:01 nél jobban meg sem lehet fogalmazni. mindig a saját életkorának és fejlettségének megfelelően kell a gyermek felé a szeretetet és kötődést kialakítani az anya részéről.

kolléganőm még 3 évesen szoptatta a fiát, az ovódába beszoktatás állandó probléma, nagycsoportos de még most is sír az ovitól, állandóan beteg, mert nem képes elszakadni az anyjától, így viszont ki tudja harcolni, hogy vele maradjon otthon ápolgatni, a gyógyszert mástól nem hajlandó elfogadni csak az anyjától, és még sorolhatnám...

2010. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!