Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szopiztassam a babánkat?

Meddig szopiztassam a babánkat?

Figyelt kérdés
Nekem jelenleg a 2 évet tölti, én még mindig szopizik. Azt mondta a védőnő, hogy nyugodtan szoptassam amig van tejem. Ha 10 éves és még van tejem, akkor is nyugodtan?
ápr. 19. 19:36
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
85%
9# Az nem az anyatej miatt volt, hogy nem kellett gyógyszer sem.
ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kényelmes neked meg neki is.


Én 2 év 10 hónapig szoptattam.

ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
66%

A legtöbb gyerek előbb-utóbb màr nem igènyli. Töltsetek sok minősègi időt együtt, hogy sok màs mòdon is kielègìtsd a kötődèsi igènyèt. Ahogy nő, egyre több szokàst lehet kialakìtani, hogy milyen esetekben kap anyatejet. Pl csak otthon, csak elalvàs előtt stb. Csak figyeld a jelzèseit, hogy mennyire van igènye.

Az èn gyerekem 4 èvesen hagyta abba. Az utolsò fèl èvben csak pàr percig kèrte, elalvashoz.

ápr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
57%

Én is olyan 2 éves kor körül választottam le a fiamat. Azért, mert észrevettem, hogy már semmi tejem nincs, és leginkább csak cuminak használja. Kíváncsi lennék, aki 3 éves korig szoptat, ott valóban volt is még tej?

Ha van tej, és igényli, és téged nem zavar, szerintem nyugodtan.

Nekem nagyon nehéz volt leszoktatni, nagyon igényelte.

ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
45%

"Kíváncsi lennék, aki 3 éves korig szoptat, ott valóban volt is még tej?"

Ha a gyereket kérdeztem, volt.

3,5 évesen választotta el magát. Szerintem már nagyon minimális lehetett, nem is csüngött órákig. Jellemzően pár perc hajnalban és kész, de ragaszkodott ahhoz hogy van benne. Mindenesetre nem kellett apasztással bajlódnom, amikor egyik napról a másikra hiszti nélkül elhagyta.

ápr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
75%

Az az igazság, lehet nem kamu. Vannak ilyen elvetemültek.


Barátnőm fia 4.5 éves és a mai napig cicin alszik el.

Közéspős, okos értelmes fiú.

De barátnőmnek több gyereke nem lehet, ő meg ki akarja élvezni 🤦‍♀️

ápr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
11%
16-os, mièrt lenne elvetemült az, aki szoptatja a gyerekèt?! Szerencsère egyre többen vàrjàk ki, mìg a gyereknek màr nem lesz igènye a szoptatàsra. Ez àltalàban 2-5 èves kor közè esik.
ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
62%
16# De mit akar kiélvezni? Mert ez már túlmegy a baba táplálásán, konkrétan beteges szint.
ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
26%
18, a szoptatás az első perctől kezdve több, mint a baba taplálása, úgyhogy ez pont nem indok.
ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
62%
19# Ja, több. :) Ez igaz, de nem egy 5 éves gyereknél. Itt anyuka nem tud leválni a szopikáról. Ha ő élvezni akarja, bocsi, az már másról szól. Érdekes a cumit sokan megkövezitek ebben a korban, pedig ez is ugyanaz a szint, sajnos, ha nem rosszabb. Egyébként nem bántottam, véleménye lehet mindenkinek, ettől még semmi közöm és nem is érdekel, ha valaki a diplomaosztóig tolja a mellét a gyereke szájába. :D Sosem szólnék be vagy bármi, vélemény, ennyi. 18# voltam
ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!