Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől borult fel az 5 hónapos...

Mitől borult fel az 5 hónapos kislányom napirendje? Miért szopizik össze vissza este és néha nappal is? Ha jön a foga akkor szopiztassam meg éjjel is vagy hagyjam had sírjon csak hisztizik?

Figyelt kérdés

3,5 hónaposan már kibújt az alsó két foga.Meg van duzzadva a felső ínyecskéje is. Eddig már sikerül a 4óránkénti szopi és 1szer már átaludta az éjszakát(nagyn megörültem).De azóta minden felborult.:( Keserves a nappali altatás és az esti pedig 1szerűen iszonyatos.Ki vagyok teljesen.Látszik rajta,hogy álmos(eddig beraktam a kiságyba szépen elaludt magától!)most meg üvöltés és ha felveszem akkor még jobban ordít.:( van ,hogy csak a cicimen nyugszik meg.Éjjel is néha felsír van,hogy Dentinox-al bekenem az ínyét és alszik de van,hogy semmi sem segít csak a cicizés.Nem bírom hallgatni a keserves zokogást főleg nem éjjelente:(!

Kérlek segítsetek.Mit tegyek?Hallgassak a védőnőre és ez 1 rossz berögződés az éjjeli szopizás,vagy adjak neki és majd elhagyja ha kibújik a fogacskája?


2008. nov. 21. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem megadtad magadnak a választ.-)

Nyugodtan tedd cicire:-)

Lányom is 5 hós, éjjel egyszer nem felsír, csak nyöszörög, és ő is csak cicin nyugszik meg. Megkapja, és 2 perc mulva alhatunk tovább:-)

Majd elhagyja, és most valószínü a foga jön.

Ajánlani tudom az FLP-s Aloe Vera activatort, nekünk bevált.)

2008. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Eszedbe se jusson sírni hagyni a babádat, mert akkor lesz ám aztán káosz a fejedben és a lelkedben. 5 hónapos baba még nem tudja mi az a hiszti. Ő csak azért sír mert van valami gondja. Akár az éhség, akár a foga, vagy fáradt, vagy fáj valamije, vagy frontérzékeny....vagy akármi de ő csak nálad találja meg a vígaszt. Benned bízik, rád számít. Ha éjjel szopzni akar akkor szoptasd meg. ( az én fiam 7 hónapos és 2-3x szopik éjjel ).

Ha nagyon szenved a fogai miatt adhatsz neki éjszakára Nurofent, vagy Panadol Babyt.

Ha a cici meggvígasztalja akkor használd ki és add oda neki bármikor.

Ne idegeskedj, mert a lelkiállapotodat hamar megérzi a kicsi és ráragad.

Kitartás és türelem, de semmiképp ne hagyd sírni egyedül magára hagyatva a babádat, mert maradandó lelki sérülést okozol neki.

2008. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.Kicsit megnyugodtam !!!
2008. nov. 21. 22:12
 4/4 anonim ***** válasza:

A héten volt az RTL Klubban a XXI században egy műsor a kommunista, fasizta babanevelésről. Úgy tudom a honlapjukon rajta van, érdemes megnézni. Ebből kiderül, hogy még akkor belenevelték az anyákba, hogy etetés szigorú rendben, 3, majd 4 óránként, éjjel nem eszünk, ha sír, hadd sírjon, stb, stb. Mindezt azért, mert nem akarták, hogy szoros kötődés alakuljon ki anya és gyermeke közt. Sajnos ez még mindig sok védőnőben él, pedig most már az igény szerinti szoptatást tanítják.

Amikor az én kicsimnek jött a foga, ő is csak cicin nyugodott meg, se homeopátia, se Dentinox nem segített. Az anyatejben nyugtató, altató és fájdalomcsillapító is van. Az anya szervezete tudja mi kell a babának, ezért van a tej és a cici. Szóval nyugodtan szoptasd meg, és semmiképp se hagyd sírni. Ne azt érezze, hogy fáj valamije és anya nincs vele.

2008. nov. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!