Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folsav es magneB6 elegendo a...

Folsav es magneB6 elegendo a terhesseg elejen?

Figyelt kérdés
Vasarnap pozitiv lett a tesztem. C vitamint mar egy ideje szedem, ma vettem folsavat meg magne6-ot. Mit tehetnek meg h rendben legyen minden?

2016. okt. 17. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Várandós vitamin. Abban minden megvan, ami kell a kezdetekben. Én pl.: LadeeVit-et szedek, ezt javasolta az orvosom, de nagyon sokféle van. Boldog babavárást!

27 hkm

2016. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14 hétig én terhes vitamint szedtem, utána folsav (nekem kellett más miatt), magnézium, calcium, d vitamin. A végén vas, de azt orvos írta fel.
2016. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szedhetsz valami terhesvitamint is, hogy a vitamin-ásvanyianyag raktárad ne ürüljön ki,mert ilyenkor a baba sokat elvesz az anya szervezetéből, amit nem feltétlen tudsz étkezéssel pótolni nap-mint nap.

Én a terhesség elejétől szedek tvitamint, a harmadik trimeszterben csökkentettem orvosi utasításra 2 naponta 1 tablettára. Érdemes szedni az elejétől a végéig.


A nőgyógyászom a Gravidát ajánlotta, gond nem is volt vele egészen a 28-ik hétig, onnantól elkezdtem tőle hányni,és váltottam az Elevit plus-ra, tökéletesen megvagyok vele elégedve. Sajnos a Gravidára nagyon sokan panaszkodnak.


Magne B6-ot nyugodtan szedd, abból nem tudsz túladagolni, és kell is, nehogy görcsölj, vagy keményedj majd idővel.

Kellemes babavárást! :)


32hkm.

2016. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy változatosan étkezel-e, beviszel-e mindent a szervezetedbe természetes úton, változatos étkezésnél ezzel nincs is gond. Egyoldalú táplálkozásnál viszont kell a kismamavitamin.
2016. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A femibion azért jó, mert abban folát van, nem csak folsav.


HA sima folsavat szedsz amellé kell a vas is, hogy feltudjon szívódni.

HA mindent külön megveszel, lessan ott tartasz, hogy vehetsz egy doboz terhesvitamint :)

2016. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is várandós vitamint szedj. Magnézium szerintem nem kell, csak ha görcsölsz (illetve majd később, ha keményedsz, akkor is a dokival egyeztetett mennyiség - ez azért fontos, hogy szükseg esetén tudja, hogy hova tudja még emelni az adagot, hogy hasson is).
2016. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!