Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes az alabbi...

Lehetek terhes az alabbi leletek alapjan? Illetve elegendo-e ez, hogy megallapitsam vagy kizarjam a terhesseg tenyet?

Figyelt kérdés

Terhessegre utalhat az alabbi lelet?

Uterus: 53.0x37.0x42.0mm

Endometrium: 9.90m

Jobb o.ovarium: 25.0x17.0mm

Bal o.ovarium: 28.0x24.0mm

Terfogat 8ml

PCO-s jelleg

Szabad hasuri keves 10mm folyadek


Illetve ez a kb. 2-3 perces huvelyi vizsgalat, amit vegeztek rajtam, elegendo -e a lehetseges terhesseg kimutatasara? Ugy erzem, nem vegeztek el minden lehetseges vizsgalatot, es nem vettek komolyan.



2017. szept. 4. 15:39
 1/10 anonim válasza:
90%
Igen!
2017. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon is részletes lelet, nem írtak embriót, így nem vagy terhes. A pco-val foglalkozzál, mert ez okoz menstruációs zavarokat, teherbeesési nehézséget.
2017. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!
2017. szept. 4. 17:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Azert vagyok nagyon bizonytalan, mert a gyakornok, aki vizsgalt, 2perc alatt megcsinalta az amugy 15-30 perces tesztet... nem tudok mire gondolni, 3-4kgt hiztam, a melleim megnottek, rendszeres alhasi fajdalmam van, es a mellemen a bimbok, bimboudvar megvaltozott, a mirigyek rendesen kivehetoek(!!).. Az osszecsapott, rovid ultrahang lehet, hogy nem volt eleg alapos?! (Kb. 3honapos terhesseg gyanuja all fent)
2017. szept. 4. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen 15-30 perces tesztre gondolsz?

Csak a genetikai ultrahangok voltak nekem ilyen hosszú vizsgálatok, egy sima ultrahang, ahogy írod kb. 2 perc.


Egy 3 hónapos magzat kb. 6-10 cm hosszú, a méhed nem volt akkora, mikor mérték. Szerinted ezt hogy lehetne nem észrevenni ultrahangon???

2017. szept. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 9 mm endometrium tuti nem utal terhessegre! Koraterhesen is kb 12 vagy afeletti.
2017. szept. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez alapján ez nem terhesség, három hónapos pedig pláne kizárt.

Három hónap az kB. 12. Hét, ott amint ultrahangot kapcsolnak ficánkol a magzat, akinek jó esetben szép baba formája van már, szívhanggal, köldökzsinór áramlással stb... Tapasztalatból írom, kettő 12 hetes ultrahangon vagyok túl életem során.


Ha szeretnéd a babát, szurkolok, hogy sikerüljön, és a Pco - nak tényleg utána kellene járnod, és megpróbálni kezelni!

2017. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Nem szeretnek babat, 19 eves vagyok.. nagyon szeretnem ugy hinni, hogy meg kesobbre tervezzek babat, de szamomra jelen pillanatban nagyon aggaszto tuneteket produkalok hetek ota: alhasi beszuro fajdalmak, elmult harom honapban kb 5kg sulygyarapodas, mellek ill. mellbimbo valtozasa (tejmirigyek is megjelentek?!), kb 10 percenkenti pisilesinger... A terh teszt negativ lett, de az lehet hcg hiany miatt, a menzeszem mindig rendszertelen volt. Viszont hasi ug n meg nem voltam. Szerintetek??( lehet ez barmi mas?:( mire gondoljak?
2017. szept. 5. 23:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Hormonzavar...nem tzdom miert probalod magadnak minden aron a terhesseget bemagyarazni ha nem vagy az....neztek endometriumot is,petefeszkeket, mehet nalad, ezeket csak uh-n tudjak megnezni, ergo volt uh...ha volt akkor latni kellett volna egy 2-3 honapos terhesseget, ahogy radrakja az uh fejet!en 6 hetes vagyok es rögtön megtalaltak pedig meg 1-1,5 cm a petezsak...PCOd van...nezesd meg a cukrod, pajzsmirigyed
2017. szept. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A pco, amit nálad leírtak leggyakrabban egy inzulinrezisztencia nevű betegséggel jár együtt, sokszor pajzsmirigy alulműködés is előfordul - ez a betegségcsoport teljes hormon-és anyagcsere zavart okoz, mellesleg így kezeletlenül szinte lehetlen teherbeesni.

Szerintem endokrinológust érdemes lenne a panaszaiddal felkeresni.

2017. szept. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!