Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy nem akarom, hogy asszisztáljon a szoptatáshoz?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom, először fogunk menni rokonlátogatóba. Viszonylag széles a családi kör, a legtöbben értelmes emberek, anyám viszont ki van akadva azon, hogy nem akarom, hogy jelen legyen, amikor szoptatom a gyerekemet. Nem konkrétan vele van a probléma, nekem a szoptatás intim dolog és nem szeretem, ha a férjemen kívül bárki ott van közben. Viszont vele amúgy se felhőtlen a kapcsolatom, így garantáltan feszült lennék, ha ő közben ott gügyögne az unokájának. Próbáltam neki szépen és csúnyán is mondani, de mindig csak oda jut, hogy "mégiscsak én vagyok az anyád", ami szerintem nem indok semmire. Előre gyomorgörcsöm van attól, hogy hogyan kezeljem majd, amikor ott leszünk nála és a lányom éhes lesz. Már azon gondolkodom, hogy inkább nem is megyünk hozzá, mert a lányomnak se jó, ha azt érzi rajtam, hogy egész idő alatt tiszta ideg vagyok a nagyanyjától. Aki volt hasonló helyzetben, végül hogy sikerült az illetővel megértetni a dolgokat?
máj. 1. 14:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is az anyósom nem fogta fel, hogy lehet, hogy őt nem zavarja, de engem igen. "Véletlenül" háromszor is bejött, harmadjára ott is maradt, arra hivatkozott, hogy ő is nő, ne legyek zavarban. Annyira felcseszte az agyam, hogy hirtelen azt mondtam, hogy segge van mindenkinek, ezentúl sz*rjon közönség előtt. Na ebből felfogta. Azóta is van, hogy bepróbálkozik, de mindig megmondom neki, hogy nem.
máj. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
23%

8!


Neked, igen. Gondoltam ugyanoda mehettél volna ki, ahova őket küldted.

máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoptatni kell, mondanám, hogy ezt nem láthatja SENKI a férjemen kívül, ha valaki nem érti meg, abban a pillanatban jönnék el.
máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magyarázni, szabályt kell alkotni és betartatni. Az lehet jelen, akit TE odaengedsz. Ha senkit nem szeretnél ott, akkor senki nem lesz ott.
máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá senkinek, hogy te hogy döntesz. Keress egy helyet ahova elvonulhatsz és mond meg, hogy addig ne zaklasson. Előbb utóbb majd megszokja.
máj. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

"Ha ez nekem szólt, akkor hova menjek ki? A panel folyosójára szoptatni?"

Te viszont kiküldtél volna X db embert a folyosóra, mert épp szoptatsz és ezért mindenki hozzád igazodjon. Gondolom nehéz lett volna neked felemelni a popódat és félrevonulni egy másik szobába (gondolom nem egy darab szoba van az egész lakásban).

máj. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!