Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 20 hetes a kis fia és még...

20 hetes a kis fia és még mindig fel kell éjszaka 2 szer?

Figyelt kérdés
miért?? már ki jött neki az alsó foga 1.Nyűgős szegény de elég jól bírja ,csak éjszaka fel kell2 szer,van hogy 3 szór is .Miért ????Nem kevés a tejem ??és azért de nem is szopik ,csak cicizik kb 5 percet.már 6800gés 70cm.1héten kb 100g-150g hízik ez jó???Nem adtam még neki semmit csak anya tejet ,de már a v-néni azt mondta adjak tápszert és akkor éjszaka nem fog fel kelni,mert hogy nem tápláló a tejem.Mit tegyek nem szeretnék még tápszert adni.Ja és 3400g született.
2009. jan. 5. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 16 hós, 9 hós korától folyamatosan fogzik, vannak időszakok, amikor örülnék ha csak 2-3-szor ébredne egy éjszaka!
2009. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ te jó ég::!!!
2009. jan. 5. 16:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van tejed, ne adj tápit szerintem. Az én kisfiam tápszeres, és nem alszik jobban egyáltalán... :(
2009. jan. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Nekem a fiam 5 és fél hónapos koráig éjjel is ugyanúgy 2-3 óránként szopizott mint nappal.

Mi panelban laktunk akkor, mostmár utólag arra jutottam, hogy lehet hogy inkább szomjas volt, nem is éhes.

Ha gondolod, próbáld ki hogy csak vizet adsz neki inni, de mivel ahhoz ugyanúgy fel kell kelned mint a szopizáshoz, ezért szerintem mindegy.

Hagyd rá a kisbabádra meddig ébred éjjel. Nekem is mondták hogy estére adjak jóéjt tejpépet meg mittudomén mit..

Én nem adtam neki, kitartottam, csak szopinál maradtunk, mert úgy voltam vele, úgyse sokáig tart ez az időszak amíg ennyire szüksége van rám.

A hozzátáplálás megkezdésével mikor már a délutáni-esti étkezése is főzelék lett husival (kb. 8 hós kora körül) sose ébredt éjszaka.

Amúgy a méreteitek teljesen jók sztem, meg ha heti 100-150 grammot hízik, az teljesen ideális!

Semmi baj a tejeddel, miért ne lenne tápláló, ha rendesen hízik, jó a gyarapodása és már mnost megduplázta a születési súlyát?? Nem értem a védőnődet :(

Miért kellene minden babának pár hetes korától átaludni az éjjelt?

Van akinek úgy alakul, az örüljön neki, de ezért sztem nem kell kórosnak találni ha egy csak anyatejes baba még ébred éjjel szopizni 4 hónaposan.

2009. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm kicsit meg nyugodtam .Köszönöm.
2009. jan. 5. 16:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja.Nem az a baj ,hogy fel kell kelnem hanem hogy azt mondták ,hogy nem tápláló a tejem és azért éhes és be kell pótolnia ,ezért kell éjszaka.
2009. jan. 5. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:

A 3.válaszoló vagyok. Olyan nincs hogy nem elég jó a teje valakinek, meg gyenge meg ilyenek..ez egy nagy tévhit. Minden babának a saját anyukája teje a legjobb és a tej alkalmazkodik a baba igényeihez.

Lehet, hogy fejlődési ugrása van a babádnak, most többet igényel. De akkor a te szervezeted és tejtermelésed is alkalmazkodni fog a megnövekedett igényhez :)

Ne aggódj, jól csinálod:)

Jó egészséget nektek! :)

2009. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!