Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Féltek az érzéstől, hogy...

Féltek az érzéstől, hogy milyen lesz, ha már nem szopik a babátok?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kisfiam,3. baba,van két nővére.Több gyereket nem akarunk,lehet ezért élem meg az egészet igy.Még sokszor cicizik a drágám,de most olyan rossz érzés,hogy egyszer majd abbahagyja.Lányaimmal teljesen természetesen kezeltem mikor vége lett,most meg sokszor eszembe jut és depis leszek a gondolattól is.Normális ez?
2010. okt. 28. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, normális. :) Én is átéltem, igaz, csak egyszer, és kényszerből. 3 hónapos volt a kicsim, mikor teljesen elapadt a tejem. Nagy sokk volt, de túléltük. :) Két éves, vidám,cserfes, egészséges. Imádom! Nem ezen múlik a kapcsolatunk későbbi minősége. Szerintem :)
2010. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Túlagyaltad.


Nme öregszünk. Kinyílunk, mint a rózsa :) más feladatokat hoz az élet.

2010. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az érzés nekem is megvolt a második babámnál, mikor megszületett, hogy soha többé nem élhetem át ezt. De a szoptatás abbahagyása, mi tagadás nekem már megváltás volt. 2 hónapos kora óta szenvedtem, hogy elég legyen neki, mindent próbáltam, ettem, ittam, fejem tetejére álltam... 8 hónapos koráig bírtuk, akkor már éjjelente is óránként ébredt fel enni. Elegem volt. Igaz előtte nem sokkal voltam terhes az első gyerekemmel, így nem sok időm volt regenerálódni, volt rajtam elég sok plusz kiló, a cicimet már nem is tudtam mikor volt utoljára intim testrészem, és aludni akartam, de nagyon, na meg egy kicsit megnyugodni, hogy nem én miattam fog éhen halni a gyerekem. Nekem nagyon jót tett, hogy abba hagytuk. Egészen kivirultam, egy hét után átaludta a kisfiam az éjszakát, két hónap alatt lement minden plusz kiló rólam, és végre a cicimet is magamnak tudhattam. Azóta újra teherbe estem, úgyhogy mégis átélhetem még egyszer utoljára a terhesség és babavárás minden gyönyörét. És miután megszületik a harmadik gyerekem, újra megfogok tenni mindent, hogy a lehető legtovább szoptassam.
2010. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon szomorú vagyok amiatt, hogy már nem szoptatok, főleg mivel nem önként és dalolva hagytam abba.

de ahogy előttem is írták, jönnek más feladatok. igaz, azt a meghittséget nem pótolhatja semmi...

2010. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem még egy gyerekem van. Nagyon nehezemre esett elválasztanom a kicsit. De már 22 hónapos volt..., úgyhogy megtettem. Tulajdonképp ő nem kérte tovább(elfelejtette, ha nem jutattam eszébe. Én meg nem jutattam az eszébe...). Úgy éreztem, mintha elveszitettem volna a kisfiam, vagy mintha én nem kellenék neki. Teljesen depis lettem. Ezt már sohasem pótolja semmi.

Azóta 4 évesek lettünk. Már nem gyötör az az érzés. Élvezem a "nagyfiammal" együtt töltött időt és jó ujra nőnek is lenni, nemcsak anyának.

2010. okt. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15 hónapos a lányom és alig várom,hogy elválassza magát,de esze ágában sincs,ha engedném,állandóan a szájában tartaná a cicit,őrület.Meghitt pillanatokat okozott a szoptatás,de már fájdalmas inkább,ezért várom a végét.
2010. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Én nem félek, mert egyrészt ez az élet rendje, másrészt szeretnénk még majd kistesót. De való igaz, hogy fura belegondolni, amikor már nem lesz. Lassan 3 éve szoptatok és ekkorra már az én életem részévé is vált a szoptatás, mindennapos rutin, ami, amikor először fog tartósan elmaradni, biztosan nagyon furcsa lesz. Valószínű, hogy egyfajta üresség is marad majd utána, hiszen ezt a fajta intenzív együttlétet már semmi nem helyettesítheti.

De ugyanakkor ez is az elválás egyik fontos mozzanata, amihez viszont muszáj hozzászoknunk: szülőként sorozatos elválásokat fogunk megélni a gyerekünkkel kapcsolatban. Először, amikor megszületik, utána amikor elválasztódik, aztán amikor az iskolarendszerbe kerül, aztán elköltözik otthonról és saját családot alapít... Nem hiszem, hogy érzelmileg teljesen el lehet ezt fogadni, inkább csak ésszel méri fel az ember, hogy ennek így kell lennie. Fáj egy kicsit, szomorkodsz rajta, de aztán továbblépsz, jön a következő fázis.

2010. okt. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert én amikor elkezdtem mellétáplálni 6 hónaposan, akkor éreztem, hogy már nem csak tőlem függ. Az viszont, hogy majd teljesen elhagyjuk a szopit, nem zaklat fel annyira. (6 hónapnál én pityeregtem is)

Most 8 hónapos, még reggel-este szopik, és ezt még jó ideig így is akarom hagyni.


Az egy hihetetken erős kapocs baba-mama között, hogy csak anya tuja táplálni a picit. Szerintem normális, hogy kicsit "fáj" az elszakadás.

2010. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!