Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor aludta át először a...

Mikor aludta át először a babátok az éjszakát?

Figyelt kérdés
Hogy állítottátok be, hogy átaludja? 8 hetes a pici, de 10-kor alszik el,(ha szerencsém van) 2kor már kel, 4kor is...mit csináljak? Másnál már 10 hetesen 8-tól 8-ig alszik, de ott akkor egész nap fent van? Vagy hogy csináljátok? :-PPP Hogy tudom ráállítani, hogy átaludja az éjjelt?
2011. okt. 15. 08:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Túl sokat vársz egy 8 hetes babától! És ne hidd el,hogy ilyen korban már át kell aludni az éjszakát!

Kisfiam 2 évesen aludta át először az éjszakát!

8 hetesnek még éjjel is kell ennie! Amúgy meg semmit nem tudsz tenni ez ellen,ha felkel éjjel,akkor etesd meg és kész.

2011. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
2 hónaposan már átaludták az éjszakát. Éjjel nem adtam nekik enni,legfeljebb csak teát. Ha felébredtek,nem vettem ki őket az ágyból,csak megsimogattam és halkan beszéltem hozzájuk. Hamar megszokták,hogy éjjel aludni kell.
2011. okt. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Te sehogy se tudod! Majd ha ő maga megérik rá, át fogja aludni. Az átalváshoz ui. az idegrendszernek kell elérnie egy bizonyos érettséget.A te babád még nagyon pici! Ha ő éjjel is ébred,szoptasd meg vagy etesd meg,mert szüksége van rá!

A közeli és távoli ismerősök babáival meg ne hasonlítgasd, mert ő egyéniség! Különben is nagyon ritka,hogy egy ilyen pici baba este 8-10-től reggelig alszik... Ha meg a tiéd esetleg anyatejes,még jó is, ha éjjel szopik.

Türelem,amikor érett lesz rá,ő is többet fog egyben aludni!

Az enyém pl.15 hónapos volt,mikor este 10-től 6-ig aludt...

De a 3 nagy is más-más időben kezdte átaludni az éjszakát.

2011. okt. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell éjjel ennie már két hónaposan. Az ő gyomrának is kell a pihenés,és meg kell szoknia a különbséget a nappal és az éjszaka között. Talán nézz utána a szakirodalomnak. Csak ma szokás éjjel is etetni a piciket.
2011. okt. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszi, hát, ahogy látom nektek is eltér a véleményetek...Nem igazán tudom, hogy akkor most mi is a jó. Tudom, hogy még pici, meg majd beáll, de ha rátudok segíteni, akkor szeretnék...Csak ötleteket szeretnék, hogy ti hogy álltatok rá :-) Napközben nem hagytátok annyit aludni? Vagy hogy? Köszi mindenkinek
2011. okt. 15. 09:10
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam május elején született, és május végén egyik sírásnál, az órára néztem, mennyi idő lehet, hát hajnali 5 volt majdnem. Attól a naptól kezdve, azaz 3 hetes korától tartotta is, este 9 körül elalszik, és 6 körül ébred. Szerintem szimplán szerencse kérdése.
2011. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Lányom 2 hónapos kora óta elalszik este 9kor magától és reggel 6-kor felébred.

Ébrenléti ideje napközben max. 7 óra összetéve.


Kiegyensúlyozott és boldog. Ha neki ez így jó, akkor én nem szólok bele. Abba se, hogy egy nap 5× eszik. És rendesen tartja a reggeli-tízóra-ebéd-uzsonna-vacsora időt.


Nem tudom, hogy jött rá arra, hogy későbbiekben ez így lenne jó, de számomra hihetetlne. Gyerekorvos és a védőnő szerint meg teljesen normális 'jelenség'.

2011. okt. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni.remélem nálatok nem így lesz.fiam 26 hónapos lesz hó végén.még mindig 2x kel általában éjjel,pedig 11 hónapos kora óta nem szopik már,és a foga sem jön neki.ha nagyon fáradt vagy akkor próbálj meg napközben,mikor a gyerek alszik,te is aludj,mást nem egy fél órát.aztán majd egyszer ugy is elhagyja.ja és egy tanács.az éjjeli kelések miatt ne szoktasd magad mellé.még rosszabb lesz.tapasztalat.
2011. okt. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A látszat ellenére nem tér el a véleményünk, egy 64 százalékos válaszoló van ezen az oldalon, akinek az a mániája, hogy nem szabad éjjel etetni a gyereket. De én is azt javaslom, nézz utána a szakirodalomban, látni fogod, hogy 2 hónapos korban a legtöbb baba még javában eszik éjjel, és ez így normális! Az, hogy az anyának ez kényelmetlen, egy dolog, most nem ez a lényeg.

Nem igaz, hogy "csak ma szokás éjjel etetni." Néprajzi lexikonban olvastam, hogy a paraszti családokban teljesen természetes volt, hogy a csecsemő úgy aludt, hogy a mellbimbó egész éjjel a szájában volt. Nem azt mondom, hogy Neked is ezt kell csinálni, de ha éhes, könyörgöm, etesd már meg, azért vagy az anyja! 2 hónapos a gyerek, nem 2 éves!!!!

A nácik, majd a kommunisták kezdték el szajkózni, hogy az újszülöttet rendre kell szoktatni, meg hogy az éjszaka pihenésre való a kisbabáknak. Már a nyolcvanas években is azt ajánlották, hogy ha kéri a baba, etessük meg, sokkal jobb, mint sírni hagyni (Pikler Emmi: Anyák könyve). Ő nem pszichológiai "jaj, belepusztul, ha sír"- szempontokat vett figyelembe, hanem azt, hogy ha éjjel bőgetik, úgy kimerül, hogy mire reggel eljön az ideje, alig lesz ereje szopizni.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: az enyém 2-6 hónapos kora között aludt éjjel, majd utána újra ébredni kezdett. 13 hónaposan ott tartottunk, hogy 6-7 alkalommal akarta, hogy megszoptassam, akkor leszoktattam róla, de akkor már nem volt csecsemő.

2011. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Úristen! 2 hónaposnak éjjel, ha éhes, akkor enni kell, és nem aludni!!!!


Miért kellene neki aludni? Mert anyuka azt mondja, hogy anyukának kényelmes legyen, és tudjon aludni?????

2011. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!