Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám, és nekem nemhogy megnyugodna cicin, de totál begőzöl, mire befejeznénk. Az elején minden oké, de ahogy közeledünk a vége felé egyre idegesebb. Jön a tej, tele a szája, de mégis sír. Nyel 2-3-at, aztán sír. és nem kevés a tej, mert ha átrakom a másik cicire, amiből jön rendesen, azon is ez van. Amúgy hasfájós baba.
2010. okt. 29. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyeli a levegőt.Lehet,hogy hülyeség,de próbáld büfiztetni közbe.Bukós baba?
2010. okt. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy sok levegőt nyel, és böfiznie kéne, azért sír?
2010. okt. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Van olyan hogy a baba teleeszi magát és ezért sír.

Túl sok a kaja neki egyszerre,és megfájdul a hasa.

Nem mindig azért sírnak mert kevés a tej van,hogy épp ellenkezőleg.

2010. okt. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sok levegőt nyel, nagyon mohón eszik. Sokat büfizünk közben, de ahogy felveszem a vállamra, kapkod a cici után, és azért sír. Azért nem gondolom, hogy túl sok a tej, vagy túl kevés, mert akkor az elején is csinálná, vagy a másik (teli) cicitől megnyugodna. Én is azt gondolom, hogy teleette magát, és talán azért, de akkor miért kapod olyan mohón a cicim után? Nem nyugszik meg attól se, ha visszarakom cicire, attól sem, ha felveszem....Ilyenkor elviszem pelenkázni, hogy eltereljem a figyelmét, de ez nem mindig válik be...
2010. okt. 29. 22:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az is szokott lenni a büfin kívül, hogy már fáradt. Ha teleette magát, ilyenkor elalszik. Egy próbát megér :)
2010. okt. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

lehet, hogy hülyén hangzik, de próbálj hozzá folyamatosan, kicsit monotonan beszélni , magyarázd el neki, hogy ha nyugodtan eszik, nem fog levegőt nyelni, fájni a hasa, stb

az én kislányomnál is volt olyan időszak, hogy türelmetlen volt, ilyenkor mindig beszéltem neki és akkor evés közben nézett és már nem tudott a mohóságra koncentrálni.

nem lehet, hogy pont a büfiztetéssel "idegesíted" fel?

2010. okt. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia!

Most 8 hetes a babám és sokszor azért sír evés közben, mert gyürkészik a kakával. Sok baba szopizás közben végzi el a nagy dolgát és ez nem mindig megy simán. Ilyenkor erőlködik, de szopizna is, így mohón és idegesen harap rá a cicire, amivel nyugtatja is magát a nagy "szenvedés" közepette. Ilyenkor vállra veszem, kicsit megsimizem a hátát, vagy megsimogatom a pociját. :)

2010. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kaki is lehet gond,de en arra gondolok hogy jol lakik,tele a pocak de meg szeretne szopizni,cumizni a cicin,megnyugodni elaludni,de nem tud mert jon a tejcsi.Legalabbis nalunk ez a gond ha sok a tejcsi nem tudja magat megnyugtatni mert nagyon jon a tej ami mar nem kell neki.

2 hos baba anyukaja.

2010. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok:

Valószínűleg fáj a hasa. Ennyi idősen a babák nem tudják megkülönböztetni a hasfájást és az éhségérzet, mert mindkettőt "ugyanott" lehet érezni. Ezért akarna cicizni mohón, amikor már nem éhes, csak a hasa fáj.

Szerintem állj le a fejéssel és a pótlással meg főleg. Egyrészt, ha nincs szerencsétek, akkor kialakul nála a cumizavar (a mellbimbó és a cumisüveg "használata" teljesen eltér egymástól, emiatt elutasíthatja a mellbimbót), másrészt ha mindig fejsz, sosem alakul ki a kereslet-kínálat. Ha "csak" a babát hagyod szopizni, akkor pont a baba igényeinek megfelelő mennyiség fog termelődni. Szerintem túl sok neki (azt írtad: "Jön a tej, tele a szája, de mégis sír").

Méregetni meg nem érdemes, hogy mennyit eszik egyszerre. Már fent is írták a "kenyeres példát", továbbá jó tudni, hogy az anyatej összetétele és mennyisége reggel és délután/este eltérő. Reggel több, hígabb, átlátszóbb, este kevesebb, dúsabb, zsírosabb és sötétebb színű is. Ezért mennyiségre este mindig kevesebbet fog szopizni, de ez nem jelenti azt, hogy nem elég neki...


Bízzál magadban és a babádban, ez még az összeszokás ideje! Tedd cicire, ha sír, és ha figyeled a jelzéseit, rá fogsz jönni, hogy éhség-e vagy más a baj. És bizony az ilyen picik (sőt a nagyobbak egyre inkább) nem csak "táplálékfelvételnek", hanem megnyugvásnak, és a mamával való intim együttlétnek ciciznek. Nem kell félni, hogy "függők lesznek", szépen elhagyják majd később...


Jó szoptatást és kitartást a nehéz percekben, (amikor gőzöd sincs mi baja, csak sír) mert mindenkinél van ilyen, első és többedik babásoknál egyaránt!

2 gyerekes anuyka

2010. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2 és utolsó vagyok:

irtóra bocsánatot kérek, mert egymás után olvastam két régi megválaszoltamat, és jócskán összekevertem a tartalmakat!


Ami a második bekezdésemet illeti, nem ide való!

Elnézést még egyszer!

amit viszont az összeszokásról írtam, igaz, szóval fel a fejjel, szerintem jól csinálod, nem mindig tudjuk megfejteni, mi van, csak utólag, vagy még úgy sem... :o)

2010. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!