Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S. Mit csinálok rosszul?...

S. O. S. Mit csinálok rosszul? Miért nem jön tej a mellemből fejéskor?

Figyelt kérdés

Avent Isis mellszívóm van, mintha nem is keletkezne benne vákuum. Semmi tej nem jön a teli cicimből.

Kézzel is próbáltam fejni, ahogya a la leche liga írja, de csak az első nyomásra spriccel, utána csak csurdogál. A kezem ragadt a tejtől, a nadrágom meg a fél nappali tejes lett, de az üvegbe csak 20 ml folyt. Kb 20 percet szenvedtem. És a cicim teljesen tele van.

Szaporító fejést akarok, a lefejtet meg félre szeretném tenni főzelékbe.

Korábban Medela kézi és elektromost is próbáltam, sőt a kórházban a gépet is, de azokkal sem mentem semmire. :(


2010. szept. 27. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az Avent Isis mellszívó nekem se működött, míg rá nem jöttem a technikájára. Bekentem a mellemet egy sűrű testápolókrémmel (persze a bimbóudvart már nem, csak ahol a gumi hozzáér!), hogy teljesen zárni tudjon a szívó gumis része, és legyen vákuum. Utána már jött a tej.

Lehet, hogy hülyeségeket kérdezek, de nem tudom, hogy csinálod.

Biztosan jó helyen nyomod? (Bimbóudvar)

Próbáltad több helyen is? Hol olvastad a LLL féle fejést? van egy jó kis anyagom hozzá, ha érdekel.

2010. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A lll oldalán olvastam, valaki itt linkelte be. Sztem jó helyen nyomom, de valahol csak probléma lehet... A cicim totál bedurrant közben, de tejci nem jött...

A bimbó alatt/felett kb 2-3 cm-re fogtam ujjbegyekkel, mellkas fele húztam, majd "sodró" mozdulattal összenyomtam. Elsőre spriccelt (kb 1 méterre ment el), majd csak csurdogált...


Érdekel!

2010. szept. 27. 15:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Amíg a cicid be van keményedve, mint a beton elég nehézkes a fejés akár géppel akár kézzel. Szerintem egy kicsit fejj ki belőle, masszírozd át, hogy a tejcsi a mirigyektől eljusson a bimbóig. Ha esetleg betonkemény, akkor a meleg vizes tusolás jót tesz neki. Én nem is tudtam sohasem fejni, mindig géppel, vagy kézi mellszívóval csináltam. (nekem is avent isis volt/van)
2010. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: úgy értem kézzel nem tudtam fejni, mert nekem is nehéz volt.
2010. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vedd ki a mellszíbóvól azt a szirom alakú puha betétet, lehet, hogy amiatt nincs normálik vákuum a mellszívóban.


meg vannak olyanok, akiknek a mellszívóra egyszerűen nem indul be a tejleadó reflexük, akárhogy próbálják.

2010. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Soha nem tudtam massal fejni csak kezzel.

Probalj nagyon melegvizes borogatast a cicire tenni fejes elott,vagy tusolj le jo meleg vizzel,nekem ezek segitettek.

A bal mellembol igy sem tudok fejni,sokfele mellszivot kiprobaltam mar,elektromostol a keziig.

2010. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A sok próbálkozástól keményedik meg, mert gondolom, megindul a leadó reflex, csak nem tud kijönni.

Időközben kiderítettem, hogy a membrán el van repedve a mellszívóban,valószínűleg emiatt nincs meg a vákuum...

De továbbra is hasznos lenne, ha kézzel tudnám fejni.


A tusolás, borogatás is megvan. Elején, kb 2x spriccel a tej, utána csak csordogál...

2010. szept. 28. 09:34
 8/11 A kérdező kommentje:
A baba már 7 hónapos, elegendő tejem termelődik, a déli, már kiváltott szopi tejét szeretném hasznosítani... Tehát tejem biztosan van, gondolom, olyan 2 dl környéki mennyiségnek kéne kijönnie...
2010. szept. 28. 09:36
 9/11 poci-maci ***** válasza:
Nekem is vilt ilyen gondom És kivetten azt a szilikon betétet és csak simán tettem melre a fejőt és jött a tej!
2010. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az agyad gátolja meg a tejleadást. Én sem tudok értelmes mennyiséget fejni, sem kézzel, sem géppel, egyszerűen csak a gyereknek "ad" a cicim. Úgyhogy most már nem is fejek, csak szoptatok.
2010. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!